mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Już od 1 października kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli zapłacić za przejechanie po kolejnych drogach ekspresowych w Polsce. Mowa o zachodniopomorskich docinkach dróg S3 i S6.

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
Na początku przyszłego miesiąca fragmenty drogi ekspresowej S3 Miękowo-Goleniów Północ oraz S6 Nowogard Zachód-Nowogard Wschód pojawią się na mapie płatnych tras w Polsce. Pierwsza droga przebiega wzdłuż wybrzeża łącząc Szczecin z Trójmiastem. Natomiast druga droga ekspresowa to fragment trasy międzynarodowej E65. Prowadzi ona od portów morskich Świnoujście-Szczecin wzdłuż zachodniej granicy kraju aż do przejścia granicznego Lubawka-Kralovec.

Kilka dni temu rzecznik prasowy systemu viaToll poinformował o nowych opłatach nałożonych na kierowców korzystających z tych odcinków. Stawki wyniosą od 20 do 53 groszy za przejazd jednego kilometra. Wysokość stawki będzie uzależniona od masy pojazdu oraz klasy emisji spalin.

Na razie opłaty będą pobierane wyłącznie od kierowców samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony. Opłaty będą dotyczyć nie tylko ciężarówek, ale również autobusów z liczbą powyżej 9 pasażerów. Zapłacą również kierowcy samochodów osobowych wyposażonych w duże przyczepy.

Od października sieć dróg objętych systemem viaToll powiększy się o kolejne 151 km. W ten sposób suma płatnych odcinków w Polsce to ponad 3300 km. Możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie opłaty pojawią się na odcinku autostrady A1 Łódź Północ - Tuszyn, a także na nowym odcinku autostrady A4 na odcinku Rzeszów Wschód - Jarosław Zachód. W niedalekiej przyszłości do listy płatnych odcinków dołączą fragmenty S74, S17 oraz S8.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Red Dot Award dla Skody Kodiaq i Octavia
Red Dot Award dla Skody Kodiaq i Octavia
Dwa modele Skody wygrały jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów projektowych na świecie. To już dziesiąta i jedenasta nagroda „Red Dot Awards” dla czeskiego producenta od 2006 roku.