mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Już od 1 października kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli zapłacić za przejechanie po kolejnych drogach ekspresowych w Polsce. Mowa o zachodniopomorskich docinkach dróg S3 i S6.

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
Na początku przyszłego miesiąca fragmenty drogi ekspresowej S3 Miękowo-Goleniów Północ oraz S6 Nowogard Zachód-Nowogard Wschód pojawią się na mapie płatnych tras w Polsce. Pierwsza droga przebiega wzdłuż wybrzeża łącząc Szczecin z Trójmiastem. Natomiast druga droga ekspresowa to fragment trasy międzynarodowej E65. Prowadzi ona od portów morskich Świnoujście-Szczecin wzdłuż zachodniej granicy kraju aż do przejścia granicznego Lubawka-Kralovec.

Kilka dni temu rzecznik prasowy systemu viaToll poinformował o nowych opłatach nałożonych na kierowców korzystających z tych odcinków. Stawki wyniosą od 20 do 53 groszy za przejazd jednego kilometra. Wysokość stawki będzie uzależniona od masy pojazdu oraz klasy emisji spalin.

Na razie opłaty będą pobierane wyłącznie od kierowców samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony. Opłaty będą dotyczyć nie tylko ciężarówek, ale również autobusów z liczbą powyżej 9 pasażerów. Zapłacą również kierowcy samochodów osobowych wyposażonych w duże przyczepy.

Od października sieć dróg objętych systemem viaToll powiększy się o kolejne 151 km. W ten sposób suma płatnych odcinków w Polsce to ponad 3300 km. Możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie opłaty pojawią się na odcinku autostrady A1 Łódź Północ - Tuszyn, a także na nowym odcinku autostrady A4 na odcinku Rzeszów Wschód - Jarosław Zachód. W niedalekiej przyszłości do listy płatnych odcinków dołączą fragmenty S74, S17 oraz S8.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Ariel Atom kontra Volvo S60 Polestar i...

auto motor i sport 2016-08-04

Mniej niż 3 sekundy do setki? Nie łapie się żadne Porsche ani Ferrari. Bugatti Veyron? Owszem, ale kosztuje krocie. Tańszy jest Ariel Atom. Na Torze Poznań sprawdzamy, skąd bierze się jego atomowe przyspieszenie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Słaby wzrok za kierownicą
Słaby wzrok za kierownicą
Podczas prowadzenia auta dobry wzrok to podstawa – ryzyko spowodowania wypadku przez kierowcę o zbyt małej ostrości wzroku jest większe niż u osób, które nie mają wady wzroku.