mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S3 - obwodnica Międzyrzecza oddana przed terminem

S3 - obwodnica Międzyrzecza oddana przed terminem

Dobra wiadomość przed samymi świętami dla mieszkańców Międzyrzecza. Druga jezdnia obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S3 otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Od 21 grudnia jest otwarty węzeł Międzyrzecz Zachód, gdzie będzie wprowadzona stała organizacja ruchu.

S3 - obwodnica Międzyrzecza oddana przed terminem
Przez ostatnie dwa miesiące ruch na nowej jezdni odbywał się na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, bez możliwości korzystania z nowo wybudowanego środkowego węzła obwodnicy Międzyrzecz Zachód.

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadził kontrolę, którą zakończono decyzją pozwalająca na użytkowanie, a więc nowa droga jest bezpieczna dla ruchu. Można tam wprowadzić stałą organizację ruchu, a także udostępnić kierowcom nowy węzeł łączący drogę ekspresową S3 z drogą wojewódzką 137 Sulęcin - Trzciel.

Oddane tego odcinka nastąpiło z półrocznym wyprzedzeniem, ale inwestycja nie została jeszcze zakończona. Poza ciągiem głównym są prowadzone prace, których termin zakończenia przypada na czerwiec 2017 roku. Koszt całej inwestycji to 102 mln zł.
Tematy w artykule: obwodnica Międzyrzecza

Podobne wiadomości:

Zmieni się organizacja ruchu na obwodnicy Międzyrzecza

Zmieni się organizacja ruchu na obwodnicy...

Polskie drogi 2014-03-14

Umowa na ekspresową obwodnicę Międzyrzecza podpisana

Umowa na ekspresową obwodnicę Międzyrzecza...

Polskie drogi 2014-11-19

Komentuj:

E-Marek 2017-01-02

Tak jak mowisz, dział powoli wraca do życia co i mnie cieszy :)

~warszawiak 2016-12-24

Ewidentne wąskie gardło, które było w tym miejscu, to już czas przeszły. Teraz czekamy na skończenie drugiej nitki obwodnicy Gorzowa. To, co się działo w czasie budowy obu tych drugich nitek, a także wcześniej, kiedy obie obwodnice miały tylko po jednej jezdni, pokazuje po raz n-ty w całej okazałości głupotę budowy od podstaw najpierw jednej jezdni każdej ekspresówki, a po pewnym czasie dobudowy drugiej, zamiast budowy obu jezdni naraz. W tym ostatnim przypadku per saldo zawsze budowa wyjdzie zresztą taniej.nP.S. Widzę, że dział "Polskie drogi" zaczął wracać do życia. Oby tak dalej. Życzę wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Dosiego Roku 2017, a w nim jak najwięcej otwartych i rozpoczęcia realizacji nowych bezkolizyjnych dróg szybkiego ruchu, czyli autostrad i ekspresówek, a tych ostatnich najlepiej od razu dwujezdniowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!