mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S3 w kierunku Czech - ogłoszono przetargi

S3 w kierunku Czech - ogłoszono przetargi

Tuż przed długim weekendem GDDKiA ogłosiła dwa przetargi na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S3 z Legnicy do Bolkowa. Jest szansa, że nowym, 36-kilometrowym odcinkiem tej drogi pojedziemy w 2018 roku.

S3 w kierunku Czech - ogłoszono przetargi
Droga ekspresowa S3 położona jest w uzupełniającym korytarzu TINA, łączącym wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Prowadzi południkowo od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin na północy, następnie wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry oraz Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica).

Kolejny, 36-kilometrowy odcinek drogi S3 z Legnicy do Bolkowa skróci podróż do Czech o kolejne minuty. Warto przypomnieć, że obecnie trwa już drugi etap procedury przetargowej na realizację odcinka S3 od Nowej Soli do Legnicy.

Postępowania przetargowe ogłoszone w systemie Projektuj i Buduj będą dwuetapowe. Pierwszy etap to składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Na tym etapie oceniane będzie doświadczenie oraz potencjał techniczny i ekonomiczny wykonawców. Następnie zakwalifikowani do drugiego etapu postepowania przetargowego Wykonawcy zostaną zaproszeni do składania ofert cenowych.

Trasa od Legnicy do Bolkowa została podzielona na dwa odcinki inwestycyjne:
- od węzła Leginca II (bez węzła) do węzła Jawor II (z węzłem) - 20 km
- od węzła Jawor II (bez węzła) do węzła Bolków (z węzłem) - 16 kmW ramach obu inwestycji planowana jest budowa dwujezdniowej drogi o pełnych parametrach trasy ekspresowej, a także m.in.: - budowa 4 węzłów drogowych: "Jawor" (połączenie S3 z drogą krajową nr 3), "Jawor II" (S3 z drogą wojewódzką nr 374), "Paszowice" (S3 z drogą krajową nr 3) i "Bolków" (S3 z drogą krajową nr 5), - budowa 25 obiektów inżynierskich, w tym wiaduktów i mostów w ciągu drogi ekspresowej oraz w ciągu przebudowywanych dróg poprzecznych, budowa miejsc obsługi podróżnych "Jawor" (po obu stronach S3), budowa elementów organizacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz urządzeń ochrony środowiska.

Planowany termin realizacji inwestycji to 30-33 miesiące od daty podpisania umowy (z wyłączeniem bez okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Podpisanie umów ma nastąpić w przyszłym roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~Krzych 2014-08-25

Osobiście uważam, że ważniejszy jest odcinek S3 na północ od Goleniowa, a w szczególności planowany jako dwujezdniowy odcinek od istniejącej obwodnicy Miękowa do istniejącej obwodnicy Troszyna, Parłówka i Ostromic. Niestety, pomimo że odcinek ten ma dawno decyzję środowiskową, to nie ma go w Programie.

~Jerzy 2014-08-22

Wszystko Ok - tylko co z S3 na północy tj. Szczecin - Świnoujście, a konkretnie z Miękowa do Świnoujścia ?!

~TomaszZZ 2014-08-21

BRAWO ++ BRAWO ++ bardzo potrzeba tej S3 i prosimy o jak najszybszą realizację tej inwestycji!! Potem warto też polepszyć drogę nr 5 w kierunku Jeleniej Góry i Karkonoszy!

~darek 2014-08-19

Ciekawe co na te plany powiedzą przyjaciele zza Odry. Przecież wg. min. p.Steinbach Polak powinien mieć 10 letniego sprowadzonego golfa . ale może będzie lepiej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.