mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S3 w kierunku Czech - ogłoszono przetargi

S3 w kierunku Czech - ogłoszono przetargi

Tuż przed długim weekendem GDDKiA ogłosiła dwa przetargi na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S3 z Legnicy do Bolkowa. Jest szansa, że nowym, 36-kilometrowym odcinkiem tej drogi pojedziemy w 2018 roku.

S3 w kierunku Czech - ogłoszono przetargi
Droga ekspresowa S3 położona jest w uzupełniającym korytarzu TINA, łączącym wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Prowadzi południkowo od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin na północy, następnie wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry oraz Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica).

Kolejny, 36-kilometrowy odcinek drogi S3 z Legnicy do Bolkowa skróci podróż do Czech o kolejne minuty. Warto przypomnieć, że obecnie trwa już drugi etap procedury przetargowej na realizację odcinka S3 od Nowej Soli do Legnicy.

Postępowania przetargowe ogłoszone w systemie Projektuj i Buduj będą dwuetapowe. Pierwszy etap to składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Na tym etapie oceniane będzie doświadczenie oraz potencjał techniczny i ekonomiczny wykonawców. Następnie zakwalifikowani do drugiego etapu postepowania przetargowego Wykonawcy zostaną zaproszeni do składania ofert cenowych.

Trasa od Legnicy do Bolkowa została podzielona na dwa odcinki inwestycyjne:
- od węzła Leginca II (bez węzła) do węzła Jawor II (z węzłem) - 20 km
- od węzła Jawor II (bez węzła) do węzła Bolków (z węzłem) - 16 kmW ramach obu inwestycji planowana jest budowa dwujezdniowej drogi o pełnych parametrach trasy ekspresowej, a także m.in.: - budowa 4 węzłów drogowych: "Jawor" (połączenie S3 z drogą krajową nr 3), "Jawor II" (S3 z drogą wojewódzką nr 374), "Paszowice" (S3 z drogą krajową nr 3) i "Bolków" (S3 z drogą krajową nr 5), - budowa 25 obiektów inżynierskich, w tym wiaduktów i mostów w ciągu drogi ekspresowej oraz w ciągu przebudowywanych dróg poprzecznych, budowa miejsc obsługi podróżnych "Jawor" (po obu stronach S3), budowa elementów organizacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz urządzeń ochrony środowiska.

Planowany termin realizacji inwestycji to 30-33 miesiące od daty podpisania umowy (z wyłączeniem bez okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Podpisanie umów ma nastąpić w przyszłym roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

15 lat BMW Serii X

auto motor i sport 0000-00-00

Wszystko zaczęło się w roku 1999. Wtedy światło dzienne ujrzało BMW X5, pierwszy SUV bawarskiej marki. Niemcy świętują 15. urodziny i ponad 3 miliony sprzedanych "iksów".

Komentuj:

~Krzych 2014-08-25

Osobiście uważam, że ważniejszy jest odcinek S3 na północ od Goleniowa, a w szczególności planowany jako dwujezdniowy odcinek od istniejącej obwodnicy Miękowa do istniejącej obwodnicy Troszyna, Parłówka i Ostromic. Niestety, pomimo że odcinek ten ma dawno decyzję środowiskową, to nie ma go w Programie.

~Jerzy 2014-08-22

Wszystko Ok - tylko co z S3 na północy tj. Szczecin - Świnoujście, a konkretnie z Miękowa do Świnoujścia ?!

~TomaszZZ 2014-08-21

BRAWO ++ BRAWO ++ bardzo potrzeba tej S3 i prosimy o jak najszybszą realizację tej inwestycji!! Potem warto też polepszyć drogę nr 5 w kierunku Jeleniej Góry i Karkonoszy!

~darek 2014-08-19

Ciekawe co na te plany powiedzą przyjaciele zza Odry. Przecież wg. min. p.Steinbach Polak powinien mieć 10 letniego sprowadzonego golfa . ale może będzie lepiej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.