mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S3 wymaga poprawek

S3 wymaga poprawek

Ekolodzy kwestionują przebieg trasy powstającej w województwie Zachodniopomorskim – drogi ekspresowej S-3, a Unia Europejska grozi nawet cofnięciem dofinansowania. 80% z 2,3 miliarda złotych dotacji zagrożone.

S3 wymaga poprawek
Komisja Wspólnot Europejskich skierowała do Polski wezwanie do usunięcia uchybień. Te uchybienia polegają na tym, że przechodzimy przez tereny przyrodniczo chronione, cztery obszary NATURA 2000, Jezioro Wełtyńskie, Wzgórza Bukowe, Torfowisko Chłopiny, Pojezierze Myśliborskie i nie da się przejść bezboleśnie przez tereny chronione. Komisja Europejska oczekuje, że podjęte będą działania kompensujące - powiedział dla „Polskiego Radia Jedynka” dyrektor szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – Tadeusz Rajkiewicz.

W ramach zmian trzeba było zaprojektować dużo większy wiadukt, nie 30 a 170 metrowy. Dodatkowo będziemy budować dwa przejścia dla zwierząt na odcinku lubuskim i inne jeszcze pomniejsze rozwiązania techniczne, wynikające z oczekiwań ekologów, przyrodników i UE. (…) W międzyczasie zleciliśmy jeszcze dodatkowy raport oddziaływania na środowisko i w wyniku zapisu tego raportu wynikają dodatkowe działania kompensacyjne, które oczywiście będziemy wprowadzać do projektu i mamy nadzieję, że uzyskamy akceptację UE na takie działania. (…) Przejście przez 4 obszary „naturowe” jest trudnym przejściem i poddamy się wskazówkom ekologów, przyrodników i UE – dodał Rajkiewicz.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Citroen DS3 Racing – 200-konny miniścigacz

auto motor i sport 0000-00-00

Francuski koncern zapowiedział na Genewę prezentację limitowanej serii modelu DS3 i zaprezentował go na video.

Komentuj:

~Banda zielonych pieniaczy 2009-12-11

Ktoś musi ich kiedyś w końcu nauczyć rozumu !!! Czy jesteśmy jakimś szejkanatem żeby płacić słone rachunki za ich urojone pomysły. I bez tego budowa 1 km drogi jest najdrożża na swiecie a doliczjąc cenę ich pieniacta, to chyba na zawsze zostaniemy rezerwatem w środu EUROPY. Myśle że to się musi skończyć, Niech każdy zacznie robić coś przeciw ich terrozymowi. Ja zacząłem od własnej rodziny - uczę moje dzieci o szkodliwości takich działań i radzę im trzymać się z daleka od takich tempoli co tylko potrafią patrzeć jednokierunkowo, jak koń z klapkami na oczach.

~m-s 2009-12-07

Ci ekolodzy (w miarę rozsądni) i ci od globalnego ocieplenia (tumany nabijające kabzę Gore'a i innych mesjaszy globalnego oci***nia) to dwa różne rodzaje ekologów. Łączy ich tylko to, że sami się nazywają ekologami.

aaa 2009-12-07

A czy zamiast likwidować bariery w budowie dróg i autostrad nie łatwiej by było zlikwidować ekologów? Szczególnie po ujawnieniu ostatniego wielkiego przekrętu z globalnym ociepleniem?

~g1 2009-12-07

Ekolodzy zgłaszali swe zastrzeżenia na długo przed rozpoczęciem budowy tego odcinka S3, ale GDDKiA parła do budowy mimo braków w dokumentacji i dlatego teraz potulnie kładzie po sobie uszy. Z następnymi odcinkami S3 owszem, nie będzie pewnie problemu, ale to dlatego, że GDDKiA chucha teraz na zimne i tak dopracowuje dokumenty, że ogłoszone już przetargi (Gorzów Wielkopolski - Zielona Góra) przeciągnęła rekordowo. Całą historię można przeczytać na forum skyscrapercity w dziale infrastruktura drogowa.

~omega 2009-12-07

emocjonalnie ale trafiles w sedno. na wschod od odry najlepiej zeby porastala puszcza gdzie niemcy beda mogli na wczasy jezdzic..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.