mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S3 wypada z listy priorytetów

S3 wypada z listy priorytetów

Rząd wycofuje się z planów budowy drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku. Chodzi o odcinek z Legnicy do granicy z Czechami.

S3 wypada z listy priorytetów
Budowa S3 była pewna po przyjęciu załącznika nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych. Wszystko zmieniło się po obietnicy premiera dotyczącej południowej obwodnicy Warszawy. Obwodnica miała powstać kosztem drogi S7 na Mazowszu. Plany jednak się zmieniły i obecnie z listy priorytetów wypadł dolnośląski odcinek drogi ekspresowej S3.

Na stronie internetowej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej pojawił się projekt nowej uchwały, w której czytamy: "Zadanie „S3 Legnica-Lubawka” było pierwotnie planowane do realizacji i uruchomienia przetargu jeszcze w 2013 r. Odcinek ten ma natomiast charakter transgraniczny i jego budowa była ściśle uzależniona od stanowiska strony czeskiej o realizacji po ich stronie właściwego odcinka transeuropejskiego korytarza transportowego TEN-T (R11). Wobec ostatecznego stanowiska strony czeskiej, że jego realizacja może się rozpocząć nie wcześniej niż w 2018 r., nie ma uzasadnienia do uruchomienia postępowania przetargowego na tym odcinku S3 jeszcze w 2013 r. Stąd propozycja usunięcia odcinka z listy załącznika 5."
Tematy w artykule: dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Piotr K. 2013-11-08

Sprawa ma raczej drugie dno: ta trasa pojawiła się w priorytetach KE do programu Connecting Europe, który będzie finansowany z innych funduszy. Jako że to nowy program, to jeszcze trochę zajmie zanim wszystkie szczegóły się wyjaśnią. Więc nie dziwi, że rząd odłożył kwestię na później. Tylko ciężko zrozumieć czemu zrzuca się winę na Czechów. Zwłaszcza że np. S69 sukcesywnie powstaje od kilku lat mimo że prace nad D3 po Słowackiej stronie wcale nie postępują. A jakoś to nie przeszkadzało w budowie po naszej stronie granicy...

~Ja i mój klekot 2013-11-07

A czy ktoś wypadnie ze stołka ? .wątpię.Dupy im już mocno zżyły się z fotelami.Na szczególną uwagę zasługuje odcinek drogi Kamienna Góra-Lubawka,przecież to droga jak boczna na wsi,gdzie psy dupami szczekają

~jasiu 2013-10-26

W Polsce budowane S nie maja zadnego ladu i skladu! - ciagle nie ma pieniedzy na nic przy tak duzych dotacjach z Unii -38 mln ludzi nie stac na drogi,linie krawedziowe wszedzie wymalowane,estetyke znakow drogowych itd. My tu mowilmy o drogach ktore mialy byc w uzytku do 2012 a tu nawet 2020 jest nierealny! ja mieszkam w Kalifornii i nie faworyzuje regionow,ale na mapie az sie prosi o lacznik S5 pomiedzy A1 a A2 przez Bydgoszcz czy Torun,tak samo cala S3 jak i lacznik S10 pomiedzy A1 do Wawy zamiast calej S7 na polnoc zeby zaspokojic najwieksze potrzeby a potem sobie mozna rozbudowywac! Gierkowke tez trzeba przebudowac do S a tam nic!

~p_brz 2013-10-25

Dla zainteresowanych, temat, który wywołał tą dyskusję, znajduję się tutaj: http://bip.transport.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_inne/20131010pbdkia

~qwerty 2013-10-24

Oczywiście, ze to ściema z tymi Czechami. Nie można powiedzieć prawdy tylko ludziom trzeba zamydlić oczy jakimiś bzdetami tak jakbyśmy byli baranami. Ten odcinek jest bardzo ważny dla tranzytu. Jeśli nie powstanie to ruch się nie zmniejszy. Prawdopodobnie ruch na tym odcinku wzrośnie poprzez zakończenie prac na pozostałych odcinkach S3. 3-ka na tym odcinku stanie się jeszcze bardziej niebezpieczna. To także szansa dla rozwoju wszystkich obszarów w rejonie S3 a także dla portów. Najlepiej budować to co pochlania najmniej pieniędzy czyli jest już zbudowane np. obwodnica Kielc czy S8 w Wa-wy do Piotrkowa (co chwila ograniczenie do 100 !!!). Jeszcze długo to się pewnie nie zmieni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando