mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S46 nie wcześniej niż w 2013 r.

S46 nie wcześniej niż w 2013 r.

Smutne informacje zostały przekazane uczestnikom spotkania z udziałem Ministra Transportu Jerzego Polaczka, podczas konferencji, która odbyła się 15 maja w UM Częstochowa "Rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej w południowej Polsce".

S46 nie wcześniej niż w 2013 r.

Minister Jerzy Polaczek mówiąc o realizacji nowego korytarza Wschód - Zachód, podkreślał, ze priorytetowymi zadaniami rządu w najbliższej perspektywie jest budowa do 2010 autostrady A-1. Złożone zostały także obietnice budowy obwodnicy Szczekocin i Lublińca (na trasie proponowanego korytarza) oraz modernizacji odcinków drogi kolejowej między Lublińcem a Częstochową.

W prezentowanych przez GDDKiA planach rozwoju dróg ekspresowych, trasa S46 została uwzględniona, ale - co spotkało się ze zdziwieniem samorządowców - wytyczona dopiero od Opola. To ograniczenie stoi w sprzeczności z deklaracją przedstawicieli Województw Opolskiego ( wicemarszałek Andrzej Kasiura) i Dolnośląskiego (dyrektor Ewa Nowakowska). Oboje wyraźnie określali S-46 jako niezbędną drogę w realizacji zadań rozwoju w swoich regionach. Bardzo mocno podkreślił to także Prezydent Opola Ryszard Zembaczyński:  "droga ta stanowi o harmonijnym rozwoju w oparciu o dwa bieguny metropolitarne: Lublin i Wrocław".

Przedstawiciele samorządów tworzących Stowarzyszenie "Szlak Staropolski" - gmin i powiatów z pięciu województw leżących wzdłuż korytarza transportowego nie zaprzestają jednak swoich działań. Zwracał na to uwagę także dyrektor Biura Studiów GDDKiA, pan Marek Rolla podkreślając konieczność współpracy samorządów z GDDKIA w zakresie planistycznym. "Ustalenie w planach zagospodarowania przebiegu trasy jest podstawową sprawa przyspieszająca realizacje zadania".

Przeczytaj także:

Szlak Staropolski - wschód z zachodem (2006-03-16)

Stowarzyszenie na rzecz S12 (2006-04-13)

Niepewny los bursztynowej autostrady A1 (2006-04-25)


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

~LL 2007-04-18

a może S46 będzie przebiegać przez S T A R A C H O W I C E ???

~LL 2007-01-30

uważam, żeby szybciej zbudowano S46 powinniśmy bardziej wykorzystywać środki z UE. Tempo w jakim budowane są w polsce drogi hamują głównie podatki biurokracja, i wykup gruntów przez GDDKiA aż 20% dotacji z UE zostało niewykorzystanych . Może minister Polaczek powinien zmienić coś w ustawach, i by GDDkiA przeznaczył te pieniądze przetracone na wykup gruntów a nie zwlekał i TARGOWAŁ się , bo ja niedożyje wreszcie powstania nowej S46 czy S7

~Michał-Opole. 2006-11-07

nie psioczcie tak ...bo puki co to wcale nie ma dobrych dróg... i nawet drogi ekspresowe jednopasmowe będą dla nas skokiem do przodu ..po drugie to uważam że S46 to powinien być jeden z priorytetów bo przejscie w Kudowej jest niezwykle mocno eksploatowane a ruch Tranzytowy na trasie Kudowa, Kłodzko, Nysa , Opole jest potężny i z każdym rokiem coraz większy...a wiadomo drogi przez to coraz bardziej dziurawe i wyjeżdżone..dlatego nie w 2013 tylko najpozniej 2010 powinni zacząc budować tą S46. bo pozniej moze sie okazać że nie ma po czym jeździc i nici z obietnic..a i glosów na następne kadencje nie będzie. Pozdrawia..znawca tematu i częsty urzytkownik przyszlej S46 :D .obecnie mieszkaniec Opola tudzież czasem Nysy. :D

~Stephan_Opole 2006-10-24

W zupelności się zgadzam. To jest nie do pomyślenia. Tak samo obiecywali od lat że koniecznie trzeba wybudować obwodnice dla miasta Opola i co? Owszem wybudowali... Jednopasmówkę która najeżona jest skrzyżowaniami z sygnalizacją śietlną...To powinien być porządny odcinek trasy dwupasmowej z poboczami, a skrzyżowania powinny byc bezkolizyjne. Śmiem twierdzić że w życiu niezobaczymy trasy S46.

~osskaa 2006-05-18

Nie będzie tej trasy, bo rząd nie widzi dalej niż do końca kadencji. Albo zrobią jakieś zalążki, skrawki, kilka obwodnic i dadzą szumną numerację S46. Projekt, że droga ma sięgać tylko do Opola, pokazuje jak ciasne są umysły urzędników, planistów, etc. Z pewnością będzie to też (w planach) droga wąska, jednopasmowa, która nic nie rozwiąże. Ostatnio słyszałem, że nawet priorytetowa S3 ze Szczecina też ma być miejscami jednopasmowa, więc Niemcy śmieją się z naszego bezmyślnego marnowania środków na rozwiązania sprzed 70lat!! W 2013 będziemy mieli słabsze parametry dróg szybkiego ruchu niż Niemcy w roku 1937!! Śmieszne...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy
Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy
Kierowcy z kategorią B prawa jazdy mogą od 2014 roku prowadzić lekkie motocykle. Teraz zakres uprawnień znów się zwiększa, umożliwiając prowadzenie motocykli trójkołowych.