Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S5 Kaczkowo – Korzeńsko w przetargu

S5 Kaczkowo – Korzeńsko w przetargu

Na nowego wykonawcę czeka 29-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 Kaczkowo - Korzeńsko. GDDKiA ogłosiła przetarg na dokończenie tej inwestycji. Droga ma być oddana do ruchu w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia prac.

S5 Kaczkowo – Korzeńsko w przetargu
- Wykonawcy mają 40 dni na składanie ofert cenowych. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 8 miesięcy na dokończenie budowy, przy czym w ciągu 6 miesięcy do ruchu zostaną oddane do ruchu wszystkie drogi objęte kontraktem. W tym czasie zostaną wykonane także m.in. urządzenia bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska. Do czasu realizacji nie są wliczane tzw okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca) - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, pierwotny wykonawca inwestycji, firma Alpine Bau - przestała wywiązywać się ze zobowiązań kontraktowych, w związku z czym GDDKiA odstąpiła w czerwcu 2013 r. od umowy na realizację tego zadania. Przeprowadzono szczegółową inwentaryzację placu budowy.  Określono zakres prac, który będzie obejmował dokończenie inwestycji w zakresie budowy drogi ekspresowej S5 (objętej wszczętym właśnie przetargiem), w odrębnych postepowaniu udzielono zamówienia na dokończenie budowy obwodnicy Rawicza w ciągu dk 36 – tę drogę już 16 września udostępniono  kierowcom.

Jeszcze w tym roku GDDKiA ogłosi kolejne postępowania przetargowe na budowę kolejnych brakujących fragmentów drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań – Wrocław. Jeden przetarg zostanie wszczęty na prawie 16-kilometrowy odcinek Głuchowo – Wronczyn, drugi na prawie 29-kilometrowy odcinek Radomicko – Kaczkowo. 
Tematy w artykule: warminsko-mazurskie

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj