mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S5 Kaczkowo – Korzeńsko w przetargu

S5 Kaczkowo – Korzeńsko w przetargu

Na nowego wykonawcę czeka 29-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 Kaczkowo - Korzeńsko. GDDKiA ogłosiła przetarg na dokończenie tej inwestycji. Droga ma być oddana do ruchu w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia prac.

S5 Kaczkowo – Korzeńsko w przetargu
- Wykonawcy mają 40 dni na składanie ofert cenowych. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 8 miesięcy na dokończenie budowy, przy czym w ciągu 6 miesięcy do ruchu zostaną oddane do ruchu wszystkie drogi objęte kontraktem. W tym czasie zostaną wykonane także m.in. urządzenia bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska. Do czasu realizacji nie są wliczane tzw okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca) - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, pierwotny wykonawca inwestycji, firma Alpine Bau - przestała wywiązywać się ze zobowiązań kontraktowych, w związku z czym GDDKiA odstąpiła w czerwcu 2013 r. od umowy na realizację tego zadania. Przeprowadzono szczegółową inwentaryzację placu budowy.  Określono zakres prac, który będzie obejmował dokończenie inwestycji w zakresie budowy drogi ekspresowej S5 (objętej wszczętym właśnie przetargiem), w odrębnych postepowaniu udzielono zamówienia na dokończenie budowy obwodnicy Rawicza w ciągu dk 36 – tę drogę już 16 września udostępniono  kierowcom.

Jeszcze w tym roku GDDKiA ogłosi kolejne postępowania przetargowe na budowę kolejnych brakujących fragmentów drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań – Wrocław. Jeden przetarg zostanie wszczęty na prawie 16-kilometrowy odcinek Głuchowo – Wronczyn, drugi na prawie 29-kilometrowy odcinek Radomicko – Kaczkowo. 
Tematy w artykule: warminsko-mazurskie

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.