mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Wygląda na to, że kwestie papierkowe na drodze ekspresowej S5 na odcinku Poznań-Wrocław dobiegły końca. Podpisano umowę na budowę ostatniego z odcinków S5, który będzie realizowany na terenie Wielkopolski.

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Podpisano umowę na budowę drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław, odc. w. Radomicko (bez węzła) – w. Leszno Płd. Wykonawcą jest Mota-Engil Central Europe S.A oraz Mota Engil, Engenharia e Constructao S.A. Konsorcjum firm na realizację zadania ma 22 miesiące od dnia podpisania umowy. Do okresów realizacji nie wlicza się tzw. okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca). Wartość umowy to ponad 443 mln zł. brutto.

W ramach umowy wykonawca wybuduje dwujezdniową drogę ekspresową S5 o długości ponad 19 km, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, dwa węzły drogowe w ciągu S5: Święciechowa oraz Leszno Zachód (dawny węzeł Leszno).

Do wykonawcy będzie także należała przebudowa dróg w związku z budową obiektów inżynierskich zapewniających bezkolizyjny przejazd nad i pod nimi, budowę równoległych dróg dojazdowych dla obsługi przyległego terenu, budowę Miejsca Obsługi Podróżnych Wilkowice Zachód, budowę szesnastu obiektów inżynierskich, odwodnienia drogi, oświetlenia, a także urządzeń ochrony środowiska w tym m.in. ekranów ochronnych. Wykonawca będzie musiał także zająć się organizacją ruchu podczas budowy drogi.


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~jumper 2016-05-20

Czyli jest jednak szansa że na EURO zdążą z tą drogą ;-) A tyle krzyku podnieśli że politycy kłamią...

~warszawiak 2016-05-20

Dobra nowina. Jest szansa, że za 3 lata będzie można przejechać bezkolizyjnie całą trasę Wrocław-Nowe Marzy dwujezdniową ekspresówką S5 (czyli ekspresówką z prawdziwego zdarzenia) od Wrocławia (A8) do Poznania (A2), potem A2 i znów S5 poprzez Bydgoszcz do Nowych Marz (A1). Teraz trzeba trzymać kciuki za dotrzymanie terminów wykonania poszczególnych odcinków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa
Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa
Niemiecki koncern Daimler AG rozpoczyna największą inwestycję na terenie Polski. W dolnośląskim Jaworze powstanie fabryka Mercedesa, w której będą powstawać czterocylindrowe silniki do aut osobowych. Wartość inwestycji to ok. 500 mln euro.