mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S5 dopiero po Euro 2012

S5 dopiero po Euro 2012

Budowa drogi ekspresowej S5 w woj. kujawsko-pomorskim rozpocznie się dopiero w 2012 roku. Zestawienie GDDKiA, na które powołuje się bydgoski polityk, pokazuje, że najwcześniej, bo w połowie 2011 roku, zacznie się budowa odcinka od Żnina do południowej granicy województwa.

S5 dopiero po Euro 2012
Dokumenty Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad drogowcy upublicznili podczas ostatniego posiedzenia sejmowej podkomisji ds. przygotowań do Euro 2012. - Z analizy, którą otrzymaliśmy, jasno wynika, że powodem odstąpienia od szybszej budowy, są opóźnienia w wydaniu decyzji środowiskowej - wyjaśnia Gazecie Wyborczej, poseł Andrzej Walkowiak, polityk Polski Plus.

Zestawienie GDDKiA pokazuje, że najwcześniej, bo w połowie 2011 roku, zacznie się budowa odcinka od Żnina do południowej granicy województwa. Natomiast w pierwszym kwartale 2012 roku ruszą prace pomiędzy Nowymi Marzami a Żninem. Koniec robót przewidziany jest na 2014 rok. Tymczasem decyzja środowiskowa wciąż nie jest wydana, bo generalny dyrektor ochrony środowiska wymaga od drogowców kolejnych uzupełnień przygotowanych analiz oddziaływania inwestycji na środowisko.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~romek 2009-12-01

Budowa S5 w kujawsko-pomorskim trafia na niebywałe trudnosci.Uzgodnienie z GDOS trwa bez mała 2 lata bez wyraznego postepu.Opracowanie operatu powierzono firmie Scott Wilson wielobranżową międzynarodową firmie konsultingowej świadczącej usługi projektowe i inżynieryjne w otoczeniach zurbanizowanych i naturalnych .Opracowanie to sama porazka .Czy GDDKiA egzekwuje swoje prawa od tej firmy za nidotrzymanie warunków kontraktu.Po co te opowiadanie bajek ze cos tam niemozna uzgodnic w srodowisku.GDOS zawsze wskazuje błędy w oporacowaniach które nie spełniaja podpisanych norm srodowisklowych.To tak jakby wybudowac szalet na srodku plazy. Ta sama S5 w województwie Wielkopolskim zaczyna nabierac realnych kształtów rozpoczeto przetargi.O co sie tutaj rozchodzi ?Jak ktos biadoli ze rozpocznie 2012 budowe drogi a jest realne rozpoczecie przetargów 2010 to chyba korzysta z parasola ochronnego

~mar 2009-11-28

O wielu sprawach wciąż trzeba mówić w czasie przyszłym. Niemniej procedury przy budowie dróg ekspr. i autostrad są z pewnością konieczne. Te drogi powinny być budowane np. na bezużytecznych terenach a nie gdzie są stare pokoleniowe domy murowane czy drewniane ! Trzeba je uszanować. Poza tym z wieloma rzeczami możemy nie zdążyć do Euro 2012, nie mówiąc już, że minęło 20 lat ! od upadku komunizmu. Np z dworcem centralnym w W-wie (przez kombinacje na temat modernizacji)! W niektórych mediach mówią, że to głównie kierowcy są winni wypadków w ostatnich latach. Owszem, jeżdzą za szybko, ale aut przybyło a autostrad i dróg ekspresowych nie zbyt. A jak jest fragment autostrady to trzeba płacić (?!). To samo z korkami w miastach. Nie powinno mieć miejsca ,żeby w Warszawie były tak duże korki, np przed Rondem 'Radosław', przez złą organizację ruchu. A drogie parkomaty i wyrastające jak grzyby po deszczu słupki są! Żadnej rekompensaty! Do 2012 r "utonie" Warszawa.

~bla 2009-11-27

bart, nieźle, skoro ty porównujesz swoje wyzwiska i paplaninę na równi z pomyłką przy pisaniu to chyba najlepiej o tobie świadczy. Ciekawi mnie dlaczego ci się wydaje, że coś o mnie wiesz, resztę sobie daruję, wszystko co piszesz świadczy o tobie, jak komuś się to podoba, jego wola. Co do kolejności budowania odcinków dróg, tak był ustalony już dawno temu harmonogram wydatków. Euro 2012 to tylko środek propagandowy, tak naprawdę większości dróg nikt nie przesuwał w ramach przygotowań do Euro, wszystko poprostu się toczy swoim tempem. Dziwię się, że jeszcze tego nie zauważyliście. No ale do tego trzeba mieć trochę lepsze postrzeganie i pamięć wykraczające poza plucie na forum.

~Ebrehardt_Mock 2009-11-27

Dziwię sie że tak czekaja z odcinkiem Bydgoszcz - Nowe Marzy. W razie wpadki z lotniskiem Rębiechowo, maja zawsze w odwodzie Bydgoszcz a czas dojazdu byłby minimalny. No cóz Polska. Kocham ten kraj:)

~bart 2009-11-27

ja się tylko dziwię że taką S7 budują z Warszawy do Krakowa, czyli z miasta EURO donikąd (jakkolwiek szanuję Kraków i sądzę, że jako metropolia na skalę polską zasługuje na taką drogę) - donikąd oczywiście w kontekście dofinansowania unijnego do stworzenia infrastruktury dla mistrzostw. A S5, która, jak by nie było ma połączyć 3 z 4 miejsc, w których odbędą się mecze, jest zapomniana, gdzie tu jest jakaś konsekwencja? Coś mi się wydaje że Warszawka maczała w tym swe długie palce. Proszę o komentarz osoby poważnie zainteresowane tematem i śledzące zachodzące tu zjawiska a nie takie o nickach sugerujących że przed chwilą coś się im ulało.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando