mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S5 jako obwodnica?

S5 jako obwodnica?

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki poinformował, że 14 stycznia bieżącego roku miało miejsce spotkanie w sprawie budowy drogi ekspresowej S5. Ustalono, że trasa na pewno powstanie, ale jej przebieg przez Bydgoszcz nie jest jeszcze przesądzony.

S5 jako obwodnica?
Podczas spotkania z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim, Rafałem Bruskim, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Zbigniew Kotlarek zapewnił, że budowa drogi ekspresowej S5 jest pewna, ale jeszcze nie ustalono, który wariant przebiegu będzie ostateczny. Komisja Oceny Projektów Inwestycyjnych rekomenduje budowę trasy S5 jako obwodnicy Bydgoszczy, a nie drogi biegnącej przez miasto. Argumentowane jest to wynikiem szczegółowych analiz czterech wariantów drogi, dwóch biegnących przez miasto i dwóch wersji lokalizacji obwodnicy. W tej chwili jest to najtrudniejsza kwestia.

Podstawowym argumentem przy wyborze wariantu drogi ekspresowej jest fakt, że poziom ruchu po roku 2020 może osiągnąć około 50 tysięcy pojazdów na dobę. Wówczas i tak będzie konieczna budowa obwodnicy, zatem lepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie jej już teraz, zamiast budować dwie drogi w odstępie kilku lat. Niezależnie od wybranej opcji, koszt budowy drogi wyniesie około 700 mln zł. GDDKiA podejmie decyzję w ciągu najbliższych tygodni, a inwestycja ma być oddana do użytku do roku 2012.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Polskie drogi 2017-07-14

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

~Piotr 2008-01-17

Choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, to i tak słowa dyrektora Kotlarka wywołały ogromną radość wśród wielu bydgoszczan. Od kilku miesięcy urzędnicy regionalnego oddziału GDDKiA usiłowali nam wmówić, że droga przez miasto jest jedynie słusznym rozwiązaniem, a na obwodnicę praktycznie nie ma szans. Gdyby miało dojść do budowy "przejścia przez Bydgoszcz", to najpierw czekałby miasto kilkuletni kompletny paraliż komunikacyjny spowodowany realizacją inwestycji (konieczność wywiezienia setek tysięcy m3 ziemi spomiędzy jezdni istniejącej drogi krajowej nr 5, przebudowa kilku skrzyżowań, przerzucenie estakady nad ruchliwymi rondami), a następnie wieloletnia gehenna mieszkańców okolicznych osiedli.

~` 2008-01-17

Patrzac na mapę to aż się prosi, żeby żeby puścić ja od zachodu - najpierw istniejacym odcinkiem DK nr 10 do Pawłówka a potem od połnocnego zachodu przez mniej wiecej miejsce gdzie obok Janowa jest most na Brdzie w ciagu DW nr 244

~Karol 2008-01-16

Żeby telko droga powstała na Euro 2012. To jest najważniejsze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman