mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S5 utknęła w urzędzie

S5 utknęła w urzędzie

Drogowcy nie mogą rozpocząć prac nad projektem budowy drogi ekspresowej, bo całą procedurę przeciąga Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

S5 utknęła w urzędzie
Przez Bydgoszcz czy północno-zachodnią obwodnicę? Wciąż nie wiadomo, który wariant przebiegu ekspresowej „piątki” jest ze względów środowiskowych najlepszy. Sprawdza to Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która od dwóch miesięcy nie może wydać w tej sprawie żadnej decyzji. Tymczasem cała procedura miała zająć stołecznym urzędnikom 60 dni. Dziś okazuje się, że analiza dokumentacji może potrwać dłużej – informuje Gazeta Pomorska.

Decyzji GDOŚ z niecierpliwością  wypatrują drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jest ona furtką  do dalszych prac nad szczegółowym projektem drogi. A  jego opracowanie może potrwać nawet rok. Potem jednak trzeba będzie rozpocząć procedury przetargowe dla poszczególnych odcinków. Po wyłonieniu wykonawców ruszą prace.  Jeżeli warszawscy urzędnicy z GDOŚ nie będą zwlekać, to jest jeszcze szansa, aby zdecydowana większość S5 była gotowa przed Euro 2012.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Ambitne plany Citroena

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~romek 2009-09-10

pojwiło się wyjasnienie GDOŚ z Warszawy w temacie raportu ochrony srodowiska przygotowanym pod S5.Zapraszam do lektury na tej stroniew działe wiadomosci

~romek 2009-06-27

z tymi opracowaniami pt "Raportoddziaływania na srodowisko" np kazdej wiekszej inwestycji jest wielka granda.W Bydgoszczy istnieje kilka firm które posiadaja swoisty monopol na takie opracowania a dlaczego np tata ma firmę prywatną i prodkuje raporty z komputra a mama je zatwierdza jako urzednik panstwowy jest to dobre eldorado.Zdarza sie czesto ze raport dla S5 który opracował w województwie trafia do GDOS w Warszawie i zaczyna sie problem gdyz posiada szereg sztampowych zapisów z komputera (gotowiec)które musza zostac poprawione ,ale poprawki nieraz kosztują i nikt ni chce brac sie do roboty lub czeka na zmeczenie której z stron.Roczna "zwłoka" w opracowaniu porawionego raportu zapadła napewno bardzo wysoko w strukturach GDDKiA gdyz szeregowy urzednik stracił by prace przy takiej nonszalancji.GDDKiA w Bydgoszcy chyba pracuje na zbyt wolnych obrotach.Brak prac studialnych przy opracowaniu S10 Wyrzysk -Bygoszcz na które GDDKiA w Szczecinie ogłosiła przetarg słabo z S5.Panowie do roboty

~Romuald 2009-06-26

Do roboty sie dejcie patalachy jedne...!

~Roman z Bydgoszczy 2009-06-26

Bydgoscy urzędnicy z prezydentem Dombrowiczem na czele niewiele robią aby skutecznie promować i przyśpieszyć rozpoczęcie dalszego etapu prac przy byudowie S-5 w rejonie Bydgoszczy. Co u nas nie zostanie wykorzystane na rozwój infrastruktury drogowej zabrane zostanie na rozbudowę w pozostałych rejonach kraju. Skoro decyzja o budowie obwodnicy już w zasadzie zapadła, rada miasta ,prezydent oraz politycy którzy identyfikują się z naszym regionem powinni działać aby prace w tym kierunku wreszcie ruszyły. Na razie przypomina to nieudolność ,może brak zainteresowania ( pewnie skoro ktoś jeździ głównie po Warszawie ,Poznaniu itp.). Może wygodnedla pewnych osób jest tłumaczenie ,że Ochrona Środowiska póki co kwestionuje projekt.

~przestańcie z tym antyurzędniczym populizmem. 2009-06-26

oczywiście, że wiele rzeczy idzie, źle ale nie można wszystkiego postrzegać w czarno-bieli...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.