mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S5 z Gniezna będzie w budowie

S5 z Gniezna będzie w budowie

Drogowcy ogłosili I etap przetargu na budowę 18-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 z Gniezna do Żnina. - Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na I kwartał 2014 roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi ruchu nastąpić ma w roku 2016 - szacuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

S5 z Gniezna będzie w budowie
Ten ponad  18-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 pomiędzy Gnieznem a Żninem (do Gniezna  od węzła Mieleszyn dawne Mielno, gr. woj.) stanowi kontynuację drogi ekspresowej S5 od Poznania (węzeł Poznań Wschód) do Gniezna (węzeł Gniezno Południe), która została udostępniona dla kierowców przed EURO 2012.

- Po zakończeniu I etapu przetargu- wstępnej kwalifikacji- oddział zaprosi do składania ofert cenowych wybranych wykonawców.  Po wyłonieniu wykonawcy zostanie podpisana umowa na realizację w/w zadania. Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na I kwartał 2014 roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi  ruchu  nastąpić ma w roku 2016 – informuje Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie przetarg

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.