mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S5 z Gniezna będzie w budowie

S5 z Gniezna będzie w budowie

Drogowcy ogłosili I etap przetargu na budowę 18-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 z Gniezna do Żnina. - Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na I kwartał 2014 roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi ruchu nastąpić ma w roku 2016 - szacuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

S5 z Gniezna będzie w budowie
Ten ponad  18-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 pomiędzy Gnieznem a Żninem (do Gniezna  od węzła Mieleszyn dawne Mielno, gr. woj.) stanowi kontynuację drogi ekspresowej S5 od Poznania (węzeł Poznań Wschód) do Gniezna (węzeł Gniezno Południe), która została udostępniona dla kierowców przed EURO 2012.

- Po zakończeniu I etapu przetargu- wstępnej kwalifikacji- oddział zaprosi do składania ofert cenowych wybranych wykonawców.  Po wyłonieniu wykonawcy zostanie podpisana umowa na realizację w/w zadania. Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na I kwartał 2014 roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi  ruchu  nastąpić ma w roku 2016 – informuje Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie przetarg

Podobne wiadomości:

Dokończą autostradę A6

Dokończą autostradę A6

Polskie drogi 2015-10-14

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.