mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S5 z Gniezna będzie w budowie

S5 z Gniezna będzie w budowie

Drogowcy ogłosili I etap przetargu na budowę 18-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 z Gniezna do Żnina. - Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na I kwartał 2014 roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi ruchu nastąpić ma w roku 2016 - szacuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

S5 z Gniezna będzie w budowie
Ten ponad  18-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 pomiędzy Gnieznem a Żninem (do Gniezna  od węzła Mieleszyn dawne Mielno, gr. woj.) stanowi kontynuację drogi ekspresowej S5 od Poznania (węzeł Poznań Wschód) do Gniezna (węzeł Gniezno Południe), która została udostępniona dla kierowców przed EURO 2012.

- Po zakończeniu I etapu przetargu- wstępnej kwalifikacji- oddział zaprosi do składania ofert cenowych wybranych wykonawców.  Po wyłonieniu wykonawcy zostanie podpisana umowa na realizację w/w zadania. Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na I kwartał 2014 roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi  ruchu  nastąpić ma w roku 2016 – informuje Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie przetarg

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia
Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia
Gama modelowa Volvo dynamicznie się rozwija. Po niedawnej premierze modelu XC60 przyszedł czas na mniejszego brata - XC40. W sieci pojawiło sie pierwsze zdjęcie, które zdradza wygląd tylnej części nadwozia.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech