mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S69 Buczkowice - Żywiec przejezdna jeszcze w lipcu

S69 Buczkowice - Żywiec przejezdna jeszcze w lipcu

Rozpoczęła się procedura odbiorowa drogi ekspresowej S69 na 9,5-kilometrowym odcinku od Buczkowic do Żywca. Nową drogą kierowcy powinni pojechać jeszcze w lipcu br.

S69 Buczkowice - Żywiec przejezdna jeszcze w lipcu
Choć wykonawca zadania prowadzi jeszcze roboty wykończeniowe i porządkowe, a zaawansowanie robót dla całego zadania wynosi 99%, rozpoczęły się już konieczne odbiory nowej drogi, które mają doprowadzić do uzyskania pozwolenia na użytkowanie wybudowanej drogi. Jak szacuje GDDKiA droga ekspresowa S69 od węzła Buczkowice do Żywca o długości 9,46 m będzie przejezdna przed końcem lipca.

Zadanie to jest realizowane na podstawie podpisanej w dniu 2 lipca 2014 r. umowy między GDDKiA a Mota-Engil Central Europe S.A. na dokończenie budowy drogi ekspresowej S69 Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń, odcinek węzeł Mikuszowice (Żywiecka/Bystrzańska) – Żywiec po wypowiedzeniu umowy konsorcjum firm Polimex-Mostostal (lider), Doprastav oraz obecnie w upadłości likwidacyjnej Zakładu Robót Mostowych MOSTMAR z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Umowa zakładała, że dokończenie budowy 15,56-kilometrowej drogi ekspresowej S69 zostanie zrealizowane w dwóch etapach:
- pierwszy odcinek o długości 6,1 km od węzła Mikuszowice (bez węzła) do węzła Buczkowice (z węzłem) został oddany do ruchu 6 listopada 2014 r.
- drugi etap zakładał oddanie do ruchu odcinka od węzła Buczkowice do Żywca, o długości 9,460 km w czasie do 9 miesięcy od daty rozpoczęcia robót, z pominięciem okresów zimowych.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~a 2015-07-08

to zdjęcie z maja

~Zdjęcie z przed roku 2015-07-08

Po tym wiadukcie nie pojadą w lipcu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.