Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S69 Buczkowice - Żywiec przejezdna jeszcze w lipcu

S69 Buczkowice - Żywiec przejezdna jeszcze w lipcu

Rozpoczęła się procedura odbiorowa drogi ekspresowej S69 na 9,5-kilometrowym odcinku od Buczkowic do Żywca. Nową drogą kierowcy powinni pojechać jeszcze w lipcu br.

S69 Buczkowice - Żywiec przejezdna jeszcze w lipcu
Choć wykonawca zadania prowadzi jeszcze roboty wykończeniowe i porządkowe, a zaawansowanie robót dla całego zadania wynosi 99%, rozpoczęły się już konieczne odbiory nowej drogi, które mają doprowadzić do uzyskania pozwolenia na użytkowanie wybudowanej drogi. Jak szacuje GDDKiA droga ekspresowa S69 od węzła Buczkowice do Żywca o długości 9,46 m będzie przejezdna przed końcem lipca.

Zadanie to jest realizowane na podstawie podpisanej w dniu 2 lipca 2014 r. umowy między GDDKiA a Mota-Engil Central Europe S.A. na dokończenie budowy drogi ekspresowej S69 Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń, odcinek węzeł Mikuszowice (Żywiecka/Bystrzańska) – Żywiec po wypowiedzeniu umowy konsorcjum firm Polimex-Mostostal (lider), Doprastav oraz obecnie w upadłości likwidacyjnej Zakładu Robót Mostowych MOSTMAR z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Umowa zakładała, że dokończenie budowy 15,56-kilometrowej drogi ekspresowej S69 zostanie zrealizowane w dwóch etapach:
- pierwszy odcinek o długości 6,1 km od węzła Mikuszowice (bez węzła) do węzła Buczkowice (z węzłem) został oddany do ruchu 6 listopada 2014 r.
- drugi etap zakładał oddanie do ruchu odcinka od węzła Buczkowice do Żywca, o długości 9,460 km w czasie do 9 miesięcy od daty rozpoczęcia robót, z pominięciem okresów zimowych.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~a 2015-07-08

to zdjęcie z maja

~Zdjęcie z przed roku 2015-07-08

Po tym wiadukcie nie pojadą w lipcu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj