mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S69 z Bielska-Białej do Żywca z poślizgiem

S69 z Bielska-Białej do Żywca z poślizgiem

Wykonawca drogi ekspresowej S69 z Bielska-Białej do Żywca będzie miał więcej czasu na dokończenie budowy, do 31 marca 2013 roku. GDDKiA podpisała stosowny aneks do umowy na wykonanie robót polegających na budowie drogi ekspresowej S69 Bielsko-Biała-Żywiec-Zwardoń, odcinek węzeł „Mikuszowice” (Żywiecka/Bystrzańska)– węzeł „Żywiec” i przekazała przedmiotowy aneks Wykonawcy ww. robót do podpisu.

S69 z Bielska-Białej do Żywca z poślizgiem
- Podpisy złożyły osoby umocowane do działania w imieniu dwóch członków Konsorcjum wykonawczego: spółka POLIMEX-MOSTOSTAL S.A. oraz spółka Doprastav a.s. Z uwagi na ogłoszenie upadłości w stosunku do trzeciego członka Konsorcjum wykonawczego spółki MOSTMAR S.A., Aneks nr 2 został przekazany syndykowi masy upadłości MOSTMAR S.A. Obecnie Zamawiający oczekuje na podjęcie przez syndyka decyzji, co do podpisania Aneksu nr 2, lub ewentualnego odstąpienia przez w/w od umowy. Niezależnie od powyższej decyzji syndyka, zarówno POLIMEX-MOSTOSTAL S.A. jak i Doprastav a.s. deklarują dokończenie budowy S69 mimo wewnętrznych kłopotów ww. spółek w ramach Konsorcjum związanych z upadłością spółki MOSTMAR S.A. - informuje GDDKiA w komunikacie.

Podstawą podpisania Aneksu nr 2 było uznanie w części za zasadne złożonego przez wykonawcę roszczenia o przedłużenie czasu na ukończenie. Wykonawcy został przyznany dodatkowy czas w ilości 132 dni na dokończenie Kontraktu. Nowy termin zakończenia budowy odcinka S69 z Bielska-Białej do Żywca to 31 marca 2013 roku. Powodem przedłużenia terminu były okoliczności niezależne od wykonawcy – niedostępność terenu budowy z uwagi na konieczność przebudowania wodociągu kolidującego z przyszłym węzłem „Żywiec”.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~życzenia... 2012-12-30

No znowu wyjdę na marudę, ale coś mnie się zdaje że ten marcowy termin jest nie realny,no chyba że 2014 roku..Popatrzcie co jest ,i co jest do zrobienia.Nic się nie działo od czerwca, a teraz tym bardziej cicho bo to zima...Tak ze trzeba będzie polubić wiecznie zakorkowaną i zkoleinowaną poczciwą DK 69..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki
Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki
Przeznaczony dla wojska Volkswagen Crafter, wykonany w całości w Polsce, jest jedną z gwiazd Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Oprócz niego na stoisku Volkswagena wystawione są dwa modele Amarok.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi