mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S6 Obwodnica Słupska już dla kierowców

S6 Obwodnica Słupska już dla kierowców

Pierwsi kierowcy przejechali już nową obwodnicą Słupska w ciągu drogi ekspresowej S6. Trasa ekspresowa S6 ma na tym odcinku długość 16,3 km i omija Słupsk od strony południowej. Łączny koszt inwestycji wraz z przygotowaniem projektów, wykupami gruntów, robotami montażowo-budowlanymi to ok. 435 mln zł. Budowa trwała ponad dwa lata.

S6 Obwodnica Słupska już dla kierowców

Ze względów na prognozowany ruch droga jest zbudowana w okolicach węzłów jako dwujezdniowa a na pozostałych odcinkach jednojezdniowa. Nasypy ziemne i obiekty inżynierskie zostały przygotowane pod drugą jezdnię. Na trasie znajdują się cztery węzły drogowe: Reblinko, Kobylnica, Głobino i Redzikowo.

Budowa obwodnicy rozpoczęła się w sierpniu 2008 r. Z uwagi na trudne warunki pogodowe planowany termin zakończenia robót wydłużono o miesiąc, tj. do połowy października b.r..  Po 15 października trwała procedura odbiorowa.Prace wykonawcze prowadziło wyłonione w przetargu konsorcjum spółek Strabag i Wakoz. Nadzór nad robotami sprawowała firma Arcadis. Po oddaniu obwodnicy do użytku, dotychczasowy odcinek drogi krajowej nr 6, przebiegający przez gminy Kobylnica, miasto Słupsk i gminę wiejską Słupsk, przestał być drogą krajową i stał się drogą gminną.


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

~p.s 2010-11-03

To już kur...nie mogli zrobic dwóch pasów na całej długości...przyszłościowo!

~Tomasz z tonącej wyspy Tuska 2010-10-29

Obwodnica to duży plus dla tego miasta (+ okolic), ale w skali kraju, to nie ma dla przeciętnego Polaka żadnego znaczenia.

~Zibi 2010-10-29

tylko nie piszcie, że to zasługa POlszewików, bo tą trasę już SLD zaczęło budować...

~ale sie ciesze 2010-10-29

urra, w końcu

~raiders z ciemnogrodu 2010-10-29

muszę przyznać że fajna drużka mocno skracająca czas podróży szcz-gd no i podnosząca bezpieczeństwo co najważniejsze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.