mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S6 Obwodnica Słupska już dla kierowców

S6 Obwodnica Słupska już dla kierowców

Pierwsi kierowcy przejechali już nową obwodnicą Słupska w ciągu drogi ekspresowej S6. Trasa ekspresowa S6 ma na tym odcinku długość 16,3 km i omija Słupsk od strony południowej. Łączny koszt inwestycji wraz z przygotowaniem projektów, wykupami gruntów, robotami montażowo-budowlanymi to ok. 435 mln zł. Budowa trwała ponad dwa lata.

S6 Obwodnica Słupska już dla kierowców

Ze względów na prognozowany ruch droga jest zbudowana w okolicach węzłów jako dwujezdniowa a na pozostałych odcinkach jednojezdniowa. Nasypy ziemne i obiekty inżynierskie zostały przygotowane pod drugą jezdnię. Na trasie znajdują się cztery węzły drogowe: Reblinko, Kobylnica, Głobino i Redzikowo.

Budowa obwodnicy rozpoczęła się w sierpniu 2008 r. Z uwagi na trudne warunki pogodowe planowany termin zakończenia robót wydłużono o miesiąc, tj. do połowy października b.r..  Po 15 października trwała procedura odbiorowa.Prace wykonawcze prowadziło wyłonione w przetargu konsorcjum spółek Strabag i Wakoz. Nadzór nad robotami sprawowała firma Arcadis. Po oddaniu obwodnicy do użytku, dotychczasowy odcinek drogi krajowej nr 6, przebiegający przez gminy Kobylnica, miasto Słupsk i gminę wiejską Słupsk, przestał być drogą krajową i stał się drogą gminną.


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~p.s 2010-11-03

To już kur...nie mogli zrobic dwóch pasów na całej długości...przyszłościowo!

~Tomasz z tonącej wyspy Tuska 2010-10-29

Obwodnica to duży plus dla tego miasta (+ okolic), ale w skali kraju, to nie ma dla przeciętnego Polaka żadnego znaczenia.

~Zibi 2010-10-29

tylko nie piszcie, że to zasługa POlszewików, bo tą trasę już SLD zaczęło budować...

~ale sie ciesze 2010-10-29

urra, w końcu

~raiders z ciemnogrodu 2010-10-29

muszę przyznać że fajna drużka mocno skracająca czas podróży szcz-gd no i podnosząca bezpieczeństwo co najważniejsze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.