mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S6 - Trasa Kaszubska budzi emocje

S6 - Trasa Kaszubska budzi emocje

Budowa drogi ekspresowej S6 na Pomorzu czyli tzw. Trasy Kaszubskiej budzi wiele emocji. Dla wielu mieszkańców Lęborka i okolic „niewygodnym” wariantem jest południowy przebieg trasy, który jest rekomendowany przez GDDKiA.

S6 - Trasa Kaszubska budzi emocje
GDDKiA zarekomendowała wariant południowy przebiegu Trasy Kaszubskiej czyli ekspresowej trasy S6 na odcinku łączącym Lębork z Trójmiastem. Obecnie trwa okres składania wniosków i uwag do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, do której wpłynęło pismo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku o wydanie decyzji środowiskowej dla wybranego wariantu II-A2.

Przedstawiciele protestujących przeciwko południowemu przebiegowi trasy S6 w okolicach Lęborka składają swoje protesty do RDOŚ. Przypominają, że wariant południowy doprowadzi do wyburzeń kilkudziesięciu domów i zakładów pracy na terenie Lęborka i jego najbliższej okolicy. Zwracają też uwagę, że jest to złe rozwiązanie komunikacyjne w perspektywie wakacyjnego ruchu w kierunku Łeby, bo turyści, zjeżdżający z ekspresówki do Łeby, będą podróżować przez centrum miasta – czytamy w Dzienniku Bałtyckim.

Uwagi i wnioski można składać do 13 czerwca br. RDOŚ przeanalizuje czy dokumentacja spełnia wymogi formalne i merytoryczne. Umożliwi udział społeczeństwa w postępowaniu administracyjnym. Kiedy się skończy udział społeczeństwa, wszystkie strony będą miały czas na zapoznanie się ze zgromadzonym materiałem. Dopiero wtedy wydana zostanie decyzja.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport