mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 Białobrzegi-Jedlińsk - rusza budowa

S7 Białobrzegi-Jedlińsk - rusza budowa

Rusza przebudowa krajowej "siódemki" na odcinku Białobrzegi - Jedlińsk. GDDKiA poinformowała o podpisaniu kontraktu o wartości 404 mln zł z konsorcjum firm Acciona Infraestructuras S.A. i Mostostal Warszawa S.A. Roboty potrwają 19 miesięcy.

Projekt w 75% uzyskał dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.

Obecnie droga nr 7 na odcinku Białobrzegi - Jedlińsk posiada jedną jezdnię o szerokości 11,0 m wraz z utwardzonymi poboczami. Nawierzchnia jezdni znajduje się w bardzo złym stanie technicznym stwarzającym zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników a nośność wszystkich obiektów nie odpowiada obecnym wymaganiom dla dróg krajowych.

Przedsięwzięcie obejmuje rozbudowę istniejącej jednojezdniowej drogi krajowej nr 7 na odcinku: od końca obwodnicy Białobrzegów do skrzyżowania w miejscowości Kępiny i przystosowanie jej do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej oraz rozbudowę istniejącej jednojezdniowej drogi krajowej nr 7 na odcinku: od skrzyżowania Kępiny do Jedlińska i przystosowanie jej do parametrów dwujezdniowej drogi głównej ruchu przyspieszonego.

Planowana rozbudowa drogi krajowej nr 7 jest częścią większego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa drogi ekspresowej nr S7 z Warszawy przez Radom do Krakowa.

Przeczytaj także:

Wybrano nadzorcę przyszłej S7 (2006-06-13)

S7 Białobrzegi - Jedlińsk (2006-05-11)


 

Tematy w artykule: mazowieckie drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Łuki 2007-01-22

A tam robi mój szwagier i moi dwaj braca!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~sawel 2006-12-17

Przez Piotrków i Częstochowe jest 50 km dłużej, ale jedzie sie tyle samo. A teraz to chyba będzie sie jeździło szybciej przez Cżęstochwe, bo między Białobrzegami a Jedlińskiem robią drugą jezdnie, i ruch ciężarówek obsługi budowy jest duży. W piątek na zjazd z obwodnicy Białobrzegów w kierunku Krakowa czeka sie ok 40 minut. Spokojnie mozna silnik wyłączyć.

~czarny 2006-12-09

Z Warszawy do Krakowa zawsze jeździło się przez Radom, Skarżysko, Kielce. Trasa przez Piotrków i Częstochowę, czyli tzw. gierkówka, to nabijanie kilometrów.

~vaio 2006-09-19

tez mam nadezieje ze to ploty ktoś rozpuszcza z tym podbieraniem pieniedży na metro. Przeciez tą zafajdaną siodemką sie juz nie da jeżdzić.

~scyzoryk 2006-08-17

Kiedy S7 zostanie doprowadzona do Kielc? Coraz wiecej kierowcow z Krakowa wybiera trase przez Kielce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.