mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 Chęciny - Jędrzejów w przetargu

S7 Chęciny - Jędrzejów w przetargu

Trwa przetarg na budowę drogi ekspresowej S7 na liczącym ponad 21 km odcinku Chęciny – Jędrzejów. Wpłynęło siedem ofert od firm i konsorcjów. Podpisanie umowy na realizację inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.

S7 Chęciny - Jędrzejów w przetargu
- Najkorzystniejszą ofertę wybierze Komisja Przetargowa, która oceniać będzie oferty według kryteriów: ceny (90%), okresu realizacji inwestycji (5%) i okresu udzielonej gwarancji (5%). Wszystkie firmy i konsorcja, biorące udział w przetargu, zaoferowały wykonanie robót w okresie 22 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych oraz 10-letnią gwarancję. Najniższa kwota, jaką zaoferowano za wykonanie robót, to niecałe 586 mln złotych - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowa dwujezdniowa droga ekspresowa S7 od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów będzie miała długość około 21,5 km i połączy wybudowaną w 2013 roku obwodnicę Kielc z istniejącą obwodnicą wschodnią Jędrzejowa.

W ramach inwestycji w ciągu drogi S7 powstaną 3 dwupoziomowe węzły drogowe: „Tokarnia”, „Brzegi”, „Mnichów”, a także infrastruktura zapewniająca bezpieczeństwo podróżujących, jak również związana z ich obsługą, w tym 2 miejsca obsługi podróżnych: MOP „Smyków” i MOP „Podlesie”. Wybudowane zostaną także 3 samodzielne przejścia dla zwierząt dużych nad drogą ekspresową, przejścia pod drogą dla zwierząt mniejszych oraz inne urządzenia ochrony środowiska. Powstanie również sieć dróg dojazdowych umożliwiająca obsługę przyległych nieruchomości. Wykonawca w ramach robót przebuduje urządzenia techniczne takie jak linie telekomunikacyjne, sieci elektroenergetyczne, gazociągi, sieci wodociągowe, kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną, urządzenia melioracyjne, urządzenia infrastruktury kolejowej i oświetlenie. W ramach inwestycji powstanie 11 wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej, 4 wiadukty nad drogą ekspresową i 6 mostów.

 

Podobne wiadomości:

Odświeżone Audi A7 Sportback

auto motor i sport 0000-00-00

Audi z modelem A7 dołącza do większego A8 z efektownymi reflektorami LED. Zmieniono także tylne lampy, zmodernizowano silniki i dodano nową skrzynię biegów.

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.