mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 Chęciny - Jędrzejów w przetargu

S7 Chęciny - Jędrzejów w przetargu

Trwa przetarg na budowę drogi ekspresowej S7 na liczącym ponad 21 km odcinku Chęciny – Jędrzejów. Wpłynęło siedem ofert od firm i konsorcjów. Podpisanie umowy na realizację inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.

S7 Chęciny - Jędrzejów w przetargu
- Najkorzystniejszą ofertę wybierze Komisja Przetargowa, która oceniać będzie oferty według kryteriów: ceny (90%), okresu realizacji inwestycji (5%) i okresu udzielonej gwarancji (5%). Wszystkie firmy i konsorcja, biorące udział w przetargu, zaoferowały wykonanie robót w okresie 22 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych oraz 10-letnią gwarancję. Najniższa kwota, jaką zaoferowano za wykonanie robót, to niecałe 586 mln złotych - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowa dwujezdniowa droga ekspresowa S7 od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów będzie miała długość około 21,5 km i połączy wybudowaną w 2013 roku obwodnicę Kielc z istniejącą obwodnicą wschodnią Jędrzejowa.

W ramach inwestycji w ciągu drogi S7 powstaną 3 dwupoziomowe węzły drogowe: „Tokarnia”, „Brzegi”, „Mnichów”, a także infrastruktura zapewniająca bezpieczeństwo podróżujących, jak również związana z ich obsługą, w tym 2 miejsca obsługi podróżnych: MOP „Smyków” i MOP „Podlesie”. Wybudowane zostaną także 3 samodzielne przejścia dla zwierząt dużych nad drogą ekspresową, przejścia pod drogą dla zwierząt mniejszych oraz inne urządzenia ochrony środowiska. Powstanie również sieć dróg dojazdowych umożliwiająca obsługę przyległych nieruchomości. Wykonawca w ramach robót przebuduje urządzenia techniczne takie jak linie telekomunikacyjne, sieci elektroenergetyczne, gazociągi, sieci wodociągowe, kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną, urządzenia melioracyjne, urządzenia infrastruktury kolejowej i oświetlenie. W ramach inwestycji powstanie 11 wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej, 4 wiadukty nad drogą ekspresową i 6 mostów.

 

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.