mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 Chęciny - Jędrzejów za ponad pół miliarda złotych

S7 Chęciny - Jędrzejów za ponad pół miliarda złotych

Kielecki oddział GDDKiA podpisał wczoraj umowę na wykonanie drogi ekspresowej S7 na odcinku od Chęcin do Jędrzejowa. Drogę o długości 21,5 km wykona konsorcjum z firmą Salini Polska w roli lidera.

S7 Chęciny - Jędrzejów za ponad pół miliarda złotych
Dwujezdniowa droga ekspresowa S7 od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów będzie miała długość około 21,5 km i połączy wybudowaną w 2013 roku obwodnicę Kielc z istniejącą obwodnicą wschodnią Jędrzejowa. Podpisana umowa opiewa na kwotę 585,7 mln zł, a jej wykonawcą będzie konsorcjum z liderem Salini Polska. Nowa trasa znacznie skróci czas podróżowania między Warszawą, Kielcami i Krakowem, a po jej oddaniu do użytku ponad 90 proc. świętokrzyskiego odcinka drogi nr 7 będzie miało pełne parametry trasy ekspresowej.

W ramach zadania powstaną trzy dwupoziomowe węzły drogowe (w Tokarni, Brzegach i Mnichowie), a także 11 wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej, 4 wiadukty nad drogą ekspresową, 6 mostów oraz infrastruktura zapewniająca bezpieczeństwo podróżujących, jak również związana z miejscami obsługi podróżnych w Smykowie i Podlesiu. Wybudowane zostaną 3 samodzielne przejścia dla zwierząt dużych nad drogą ekspresową, przejścia pod drogą dla zwierząt mniejszych oraz inne urządzenia ochrony środowiska. Powstanie również sieć dróg dojazdowych umożliwiająca obsługę przyległych nieruchomości. Wykonawca w ramach robót przebuduje urządzenia techniczne, takie jak linie telekomunikacyjne, sieci elektroenergetyczne, gazociągi, sieci wodociągowe, kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną, urządzenia melioracyjne, urządzenia infrastruktury kolejowej i oświetlenie.

Termin realizacji inwestycji to 22 miesiące od daty podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych. Planowane zakończenie inwestycji powinno nastąpić w trzecim kwartale 2017 roku.


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~jumper 2015-06-19

Brawo! Pula dróg A+S, które powinny zostać oddane do użytku w 2017 roku przekracza już 300 km. Zaczynamy łapać drugi oddech w związku z nowym budżetem UE. Niestety 2015 i 2016 to będą "chude" lata (odpowiednio zaledwie 25 oraz 99 km oddanych do użytku dróg klasy A i S). Źródło: skyscrapercity.com

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.