mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 Chęciny - Jędrzejów za ponad pół miliarda złotych

S7 Chęciny - Jędrzejów za ponad pół miliarda złotych

Kielecki oddział GDDKiA podpisał wczoraj umowę na wykonanie drogi ekspresowej S7 na odcinku od Chęcin do Jędrzejowa. Drogę o długości 21,5 km wykona konsorcjum z firmą Salini Polska w roli lidera.

S7 Chęciny - Jędrzejów za ponad pół miliarda złotych
Dwujezdniowa droga ekspresowa S7 od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów będzie miała długość około 21,5 km i połączy wybudowaną w 2013 roku obwodnicę Kielc z istniejącą obwodnicą wschodnią Jędrzejowa. Podpisana umowa opiewa na kwotę 585,7 mln zł, a jej wykonawcą będzie konsorcjum z liderem Salini Polska. Nowa trasa znacznie skróci czas podróżowania między Warszawą, Kielcami i Krakowem, a po jej oddaniu do użytku ponad 90 proc. świętokrzyskiego odcinka drogi nr 7 będzie miało pełne parametry trasy ekspresowej.

W ramach zadania powstaną trzy dwupoziomowe węzły drogowe (w Tokarni, Brzegach i Mnichowie), a także 11 wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej, 4 wiadukty nad drogą ekspresową, 6 mostów oraz infrastruktura zapewniająca bezpieczeństwo podróżujących, jak również związana z miejscami obsługi podróżnych w Smykowie i Podlesiu. Wybudowane zostaną 3 samodzielne przejścia dla zwierząt dużych nad drogą ekspresową, przejścia pod drogą dla zwierząt mniejszych oraz inne urządzenia ochrony środowiska. Powstanie również sieć dróg dojazdowych umożliwiająca obsługę przyległych nieruchomości. Wykonawca w ramach robót przebuduje urządzenia techniczne, takie jak linie telekomunikacyjne, sieci elektroenergetyczne, gazociągi, sieci wodociągowe, kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną, urządzenia melioracyjne, urządzenia infrastruktury kolejowej i oświetlenie.

Termin realizacji inwestycji to 22 miesiące od daty podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych. Planowane zakończenie inwestycji powinno nastąpić w trzecim kwartale 2017 roku.


Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~jumper 2015-06-19

Brawo! Pula dróg A+S, które powinny zostać oddane do użytku w 2017 roku przekracza już 300 km. Zaczynamy łapać drugi oddech w związku z nowym budżetem UE. Niestety 2015 i 2016 to będą "chude" lata (odpowiednio zaledwie 25 oraz 99 km oddanych do użytku dróg klasy A i S). Źródło: skyscrapercity.com

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.