mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 Gdańsk - Elbląg - wybrano oferty

S7 Gdańsk - Elbląg - wybrano oferty

Coraz bliżej realizacji dwóch fragmentów drogi ekspresowej S7 od Gdańska do Elbląga. Najkorzystniejszą ofertę na odcinek od Koszwał (Południowej Obwodnicy Gdańska) do Nowego Dworu Gdańskiego złożył Metrostav, a na odcinek do Kazimierzowa (obwodnicy Elbląga) – Budimex.

S7 Gdańsk - Elbląg - wybrano oferty
GDDKiA wybrała najkorzystniejsze oferty na budowę dwóch odcinków trasy ekspresowej S7 pomiędzy Południową Obwodnicą Gdańska a Elblągiem. Pierwszy odcinek między Koszwałami a Nowym Dworem Gdański za kwotę 1.642.440.982,07 zł zadeklarowała się wybudować firma Metrostav, a najtańszą ofertę (1.576.393.866,42 zł) na odcinek od Nowego Dworu do Kazimierzowa koło Elbląga złożył Budimex.

Obecnie informacja o wyborze została skierowana do wszystkich oferentów. Zgodnie z przepisami prawa dokumentacja przetargowa została przekazana do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z prośbą o dokonanie tzw. kontroli uprzedniej.

Jeśli nie wpłynie odwołanie od żadnego oferenta, a kontrola uprzednia wykaże poprawność postępowania, będzie możliwe podpisanie umowy z wykonawcami i rozpoczęcie prac budowlanych.

Będąca przedmiotem przetargu trasa S7 na odcinku od końca Południowej Obwodnicy Gdańska do Kazimierzowa przy Obwodnicy Elbląga ma długość blisko 40 km. Ze względu na rozmiary inwestycja została podzielona na dwa odrębne zadania: od Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego (20,5 km) i od Nowego Dworu Gdańskiego do Kazimierzowa (19,1 km).

Droga ekspresowa S7 na odcinku Koszwały-Kazimierzowo przebiega przez obszary dwóch województw – pomorskiego i fragmentu warmińsko-mazurskiego. Na terenie województwa pomorskiego są to gminy: Cedry Wielkie, Stegna, Ostaszewo i Nowy Dwór Gdański. Za Nogatem przekracza granicę województwa pomorskiego i przechodzi przez tereny gminy wiejskiej Elbląg oraz miasta Elbląg.

Podobne wiadomości:

Autonomiczne Audi RS7 szybsze od kierowcy...

auto motor i sport 2015-07-15

Nazwa "samochód" nabiera nowego znaczenia. Producenci pracują nad autonomicznymi pojazdami na drogach publicznych, a Audi szlifuje RS7 na torach wyścigowych. Wynik ostatniego testu przerósł ich oczekiwania.

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~warszawiak 2015-08-11

Nie wiem dlaczego przed "http" wcisnęła mi się litera "n". Jeszcze raz link do mapki: http://conadrogach.pl/mapy/mapa-przebiegu-drogi-ekspresowej-s7-na-trasie-gdansk-elblag.html

~warszawiak 2015-08-11

Wszystko bardzo fajnie, ale co z obecnym jednopoziomowym skrzyżowaniem ze światłami DK7 z drogą lokalną Helenowo-Elbląg? Chyba GDDKiA nie wytnie numeru i nie zostawi kawałka odcinka zwyklej drogi dwujezdniowej razem z tym skrzyżowaniem? Jestem trochę zaniepokojony, bo GDDKiA już niejedne takie numery wycinała, a koniec odcinka przyszłej drogi ekspresowej S7 w opracowaniach występuje (jadąc od strony Gdańska) przed skrętem na Helenowo. Oto mapka (należy ją powiększyć): nhttp://conadrogach.pl/mapy/mapa-przebiegu-drogi-ekspresowej-s7-na-trasie-gdansk-elblag.html

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.