mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

W środę przed południem oficjalnie uruchomiono kolejny odcinek drogi ekspresowej S7. Tym razem jest to fragment o długości 14 km, który pozwala przejechać dwupasmówką od granicy woj. Świętokrzyskiego do powstającej obwodnicy Radomia.

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek
Nowy odcinek połączy miejscowość Krogulcza Sucha z węzłem drogowym Szydłowiec-Centrum. W kwietniu i maju oddano do użytku dwa krótsze odcinki drogi S7, które połączyły węzły w okolicy Szydłowca.

Fragment nowej drogi ma dwa pasy ruchu w każdą stronę o szerokości 3,5 metra każdy, a do tego pasy awaryjne o szerokości 2,5 metra. W ramach całej inwestycji powstało 14 wiaduktów, cztery mosty oraz dwie kładki dla pieszych. W ramach inwestycji wprowadzono rozwiązania minimalizujące jej wpływ na środowisko poprzez budowę ekranów akustycznych, systemu odwodnienia drogi, około trzydziestu przejść dla zwierząt (w tym przejść dla zwierząt dużych nad i pod drogą ekspresową), montaż wygrodzeń trasy, a także wykonanie nasadzeń zieleni.

Całość kosztowała 682 mln zł, a dużą część tej kwoty dofinansowała Unia Europejska. Docelowo na tym odcinku powstaną cztery miejsca obsługi podróżnych.

Zanim kierowcy będą mogli dojechać z Kielc do Radomia bez korków i utrudnień, minie jeszcze dużo czasu. W ciągu trasy S7 brakuje odcinka, który połączy Skarżysko-Kamienną z granicą województwa mazowieckiego, gdzie znajduje się obwodnica Skarżyska.

Prace budowlane ruszą tam najwcześniej w sierpniu, gdyż najpierw musi zostać zawarta umowa z wykonawcą. Ministerstwo Infrastruktury informuje, że odcinek zostanie oddany do użytku jeszcze przed końcem 2020 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~krzysztof5k5 2017-07-19

Kawałek po kawałku i w końcu będzie bardzo dobre połączenie pomiędzy wieloma miastami. Często pożyczam samochody w Panek na weekendowe wyjazdy i jedyne czego mi brakuje to pełnego komfortu jazdy to właśnie dobre połączenia pomiedzy miastami

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wożenia dowodu rejestracyjnego i polisy OC – co w razie stłuczki?
Koniec wożenia dowodu rejestracyjnego i polisy OC – co w razie stłuczki?
Od 1 października kierowcy w Polsce nie są karani za brak dowodu rejestracyjnego i dowodu posiadania polisy OC. Jak to wygląda w praktyce?