mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 Pasłęk – Miłomłyn na finiszu

S7 Pasłęk – Miłomłyn na finiszu

14 lipca 2012 r. zgodnie z terminem określonym w umowie, wykonawca budowy odcinka drogi ekspresowej S7 zgłosił gotowość zadania do odbioru. Od tego momentu rozpoczną się procedury związane z uzyskiwaniem zezwolenia na użytkowanie, które wydaje Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Równolegle Laboratorium Drogowe wykonywać będzie ostatnie badania sprawdzające jakość wybudowanej drogi.

S7 Pasłęk – Miłomłyn na finiszu
Procedury związane z uzyskiwaniem zezwolenia na użytkowanie potrwają ok. miesiąca. W tym czasie, kolejne fragmenty trasy będą sukcesywnie udostępniane kierowcom, którzy już teraz jeżdżą jedną jezdnią nowej drogi.

Umowę na budowę drogi ekspresowej S7 Pasłęk-Miłomłyn podpisano 1 lutego 2010 r. Przebieg nowej trasy siódemki został zatwierdzony decyzją środowiskową wojewody z dnia 28 września 2008 r. Nowa trasa drogi ekspresowej S-7 przebiega w korytarzu istniejącej drogi krajowej nr 7 lub w niedalekiej od niej odległości.

Odcinek Pasłęk – Miłomłyn jest II etapem budowy drogi ekspresowej S7 Elbląg – Miłomłyn finansowanej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość całego projektu to blisko 2 mld zł. Wartość dofinansowania z UE wynosi ponad 1,62 mld zł.

Wartość kontraktu na budowę odc. S7 Pasłęk - Miłomłyn wynosi ponad 1,07 mld zł. Wykonawcą prac było konsorcjum firm: STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, HERMANN KIRCHNER Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi. Kontrakt obejmował wykonanie 36,5 km dwujezdniowej drogi ekspresowej o przekroju poprzecznym 2x2 z rezerwą terenu na trzeci pas ruchu. Zakres inwestycji obejmował ponadto budowę dróg gospodarczych i serwisowych, trzech węzłów (Pasłęk Południe, Marzewo, Małdyty), obiektów umożliwiających przejazd pod drogą S7 oraz przygotowanie terenu pod 2 pary MOP-ów (Miejsc Obsługi Podróżnych).

Droga  ekspresowa S7 znajduje się w sieci europejskich korytarzy transportowych TEN-T. Stanowi połączenie między Gdańskiem, Warszawą, Krakowem i przejściem granicznym ze Słowacją w Chyżnem. Przez województwo warmińsko-mazurskie przechodzi 155 km tej trasy, w całości przewidziane do przebudowy do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej.

Do tej pory w standardzie drogi ekspresowej wykonano ponad 4 km obwodnicy Elbląga (2007) oraz 14 km na odcinku Elbląg – Pasłęk (2011). Łącznie z kończonym obecnie odcinkiem kierowcy będą mieli do dyspozycji prawie 55 km dwujezdniowej drogi ekspresowej. Do tej długości dojdzie jeszcze w listopadzie tego roku ponad 31 km S7 od Olsztynka do Nidzicy.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando