mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 Skarżysko – granica województwa w przetargu

S7 Skarżysko – granica województwa w przetargu

Trzeci w tym roku przetarg na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S7 na terenie regionu świętokrzyskiego ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To oznacza, że budowa odcinka  granica województwa – Skarżysko może rozpocząć się w przyszłym roku.

S7 Skarżysko – granica województwa w przetargu
W tym roku kielecki oddział GDDKiA ogłosił w sumie trzy przetargi na realizację trzech odcinków drogi ekspresowej S7 o łącznej długości blisko 50 km. Po realizacji tych inwestycji cały świętokrzyski odcinek „siódemki” będzie ekspresowy.

W pierwszym etapie postępowania przetargowego na realizację odcinka od granicy województwa świętokrzyskiego z mazowieckim do Skarżyska wykonawcy mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w drugim etapie przetargu, który rozpocznie się już w przyszłym roku. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w drugim półroczu 2014.

Około 7,6-kilometrowy odcinek Skarżysko Kamienna – granica województwa będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7.  W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, 1 przejście dla zwierząt średnich i 6 dla małych oraz drogi dojazdowe.
Tematy w artykule: swietokrzyskie

Podobne wiadomości:

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2014-01-08

Jak ktoś wybierze alternatywę dla "7" z Krakowa do Warszawy - dw728 spieszę donieść iż otwarto dla ruchu zmodernizowany odcinek Sielpia-Końskie wraz z obwodnicą miasta w ciagu w/w drogi- ok. 15 km

~Kierowca 2013-12-22

Brawo dla Świętokrzyskiego!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.