mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 do poprawki

S7 do poprawki

Trwa układanie nakładki na lewej jezdni nieodebranej przez GDDKiA drogi S7 w okolicach Miłomłyna. Wykonawca, firma Strabag, poprawił już jezdnię prawą tej drogi. Poprawki przeprowadzane wcześniej na koszt wykonawcy okazały się niewystarczające.

S7 do poprawki
Monitirng GDDKiA naprawianego odcinka wykazał dalsze osiadanie nawierzchni. GDDKiA zleciła wykonanie niezbędnych ekspertyz ustalających przyczyny osiadania. Na odcinku około 40 m, na którym wystąpiło osiadanie ograniczono prędkość do 80 km/h, a wykonawca dostał polecenie niezwłocznego wykonania kolejnych nakładek w miejscach zaobserwowanych zaniżeń.
 

Usterka została wykryta przez GDDKiA w czerwcu br, w wyniku systemowej kontroli. Droga ekspresowa jest w tym miejscu w budowie, nie została odebrana przez inwestora. Na około 40 m odcinku drogi w okolicach miejscowości Miłomłyn stwierdzono osiadanie nawierzchni obu jezdni. Drogę na własny koszt naprawia wykonawca - konsorcjum firm Strabag i Hermann Kirchner. Wykonawca zaproponował naprawę prawej jezdni za pomocą trzech materacy z geosyntetyków wypełnionych kruszywem. Natomiast na lewej jezdni wykonano wyrównanie za pomocą dodatkowej warstwy bitumicznej. Prace zostały wykonane do połowy lipca br. na koszt wykonawcy. W wyniku monitoringu naprawionego odcinka stwierdzono dalsze osiadanie nawierzchni, co wskazało, że przyjęta metoda naprawy nie może być przez GDDKiA uznana za docelową. Niezwłocznie po otrzymaniu ekspertyzy i określeniu przyczyn osiadania wykonawca zostanie zobowiązany do opracowania kolejnego programu naprawczego i wdrożenia jego realizacji na swój koszt, a GDDKiA będzie żądała wydłużenia gwarancji na odcinek drogi, na którym zidentyfikowano usterkę - czytamy  wkomunikacie GDDKiA.
 

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~p_brz 2012-10-06

Bardzo niepokojące zjawisko, nie dosyć, że nie potrafimy czegoś zbudować na czas, to jeszcze budujemy typowo po polsku, czyli byle jak. S7, wcześniej problemy z S3 i A2. Strasznie dużo tych niedociągnięć, a gwarancja szybo mija, co będzie za 3-5 lat? Autostrad nie buduje się na chwilę. Widzę, że nasze drogi dostosowujemy do standardów... Standardów jezdni południowej, przytaczanej tu wielokrotnie A18. Tylko, że tamta droga powstała w latach 30 ubiegłego stulecia. A tak przy okazji, pozwolę sobie na mały żarcik: jeśli jeszcze poczekamy kilka lat z modernizacją A18, to żeby cokolwiek z nią zrobić, to do dokumentacji projektowej będzie trzeba dołączyć opinię konserwatora zabytków :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy
Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy
Niemiecki tuner opracował nowy bodykit i nieco podrasował jednostkę napędową. Propozycja dla tych, którzy uważają F-Pace za nudny samochód.