mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 na Warmii i Mazurach z kompletem przetargów

S7 na Warmii i Mazurach z kompletem przetargów

Ruszył już ostatni przetarg ograniczony na budowę drogi ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim. Ogłoszone zostało postępowanie na budowę drogi ekspresowej S7 od węzła Ostróda Południe do węzła Olsztynek Zachód. Odcinek o długości 20,1 km realizowany będzie w dwóch zadaniach: Ostróda Południe - Rychnowo (9,4 km) i  Rychnowo – Olsztynek Zachód (10, 7 km).

S7 na Warmii i Mazurach z kompletem przetargów
Inwestycja  polegać będzie na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska.

- Postępowanie przetargowe będzie dwuetapowe. Pierwszy etap to składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Na tym etapie oceniane będzie doświadczenie oraz potencjał techniczny i ekonomiczny wykonawców. Planowany termin składania wniosków to  26 sierpnia 2013 r. Zakwalifikowani do drugiego etapu wykonawcy zostaną zaproszeni do złożenia ofert cenowych. Wymagany termin zakończenia zadania to 23 miesiące od daty podpisania umowy. Zamawiający przyjął trzy kryteria oceny ofert. Oprócz ceny, jednym z kryteriów jest termin wykonania. Oznacza to, że wykonawca na etapie składania ofert będzie mógł zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny, jednak nie krótszym niż 20 miesięcy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych. Trzecim kryterium oceny ofert jest okres gwarancji - informuje Generalna Dyrekcja dróg Krajowych i Autostrad.

Postępowanie na odcinek Ostróda – Olsztynek jest ostatnim przetargiem ogłoszonym na warmińsko-mazurskim  odcinku drogi ekspresowej S7. Dzięki przetargom ogłaszanym  w czerwcu zostanie uzupełniony o brakujące odcinki cały ciąg drogi ekspresowej w województwie. W rezultacie, po zakończeniu inwestycji, droga S7 od Elbląga do granicy województwa w Napierkach będzie na całej długości drogą klasy S. To łącznie ponad 140 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S7, dzięki której podróż Elbląga do Warszawy skróci się o ok. 40 minut.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.