mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 na północ i południe od Ostródy

S7 na północ i południe od Ostródy

23 firmy i konsorcja chcą budować ponad 9-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 od Miłomłyna do węzła Ostróda Północ, natomiast chęć budowy 20-kilometrowego fragmentu trasy Ostróda Południe - Olsztynek wyraziło 21 wykonawców.

S7 na północ i południe od Ostródy
Oba postępowania przetargowe składają się z dwóch etapów. W pierwszym wykonawcy składają wnioski, w których prezentują swój potencjał kadrowy, techniczny i ekonomiczny oraz doświadczenie. Do wybranych 20 firm i konsorcjów wysłane zostaną zaproszenia do składania ofert cenowych. Na ich złożenie wykonawcy mają 40 dni. Zakończenie przetargów i podpisanie umów z wykonawcami planowane jest w maju tego roku.

Przebudowa „siódemki" od Miłomłyna do Olsztynka była pierwotnie planowana do realizacji jako jedno zadanie. Jednak w trakcie konsultacji społecznych pojawił się sprzeciw mieszkańców wobec rekomendowanego przez GDDKiA wariantu. Przebiegał on w bliskim sąsiedztwie Osiedla Drwęckiego w Ostródzie, a odsunięcie go w stronę Jeziora Pauzeńskiego powodowało wejście drogi w teren bagienny (nawet częściowo droga przechodziłaby nad jeziorem) lub kolidowało z zabytkowym dębem, na którego wycinkę nie godził się konserwator przyrody. Opracowano dodatkowy wariant, który odsuwa się od osiedla i nie narusza dębu. Spowodowało to opóźnienie prac projektowych na odcinku obwodnicy Ostródy. Aby nie blokować całej inwestycji podzielono zadanie na trzy części. Odcinki Miłomłyn - Ostróda Północ i Ostróda Południe - Olsztynek są już w trakcie postępowania przetargowego. Przetarg na 8-kilometrowy odcinek obwodnicy Ostródy (Ostróda Północ-Ostróda Południe) planowany jest do ogłoszenia w połowie bieżącego roku.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~imao 2010-01-12

Ależ można budować, w momencie kiedy nie istnieje inny wariant. Tu istniał. Mamy takie przepisy krajowe a nie inne, do UE rząd zmierzał również świadomy zalet i wad i należy się teraz do tego dostosować. Tu jest przypadek-można powiedzieć losowy-bo na jeden wariant nie zgodzili sie mieszkańcy, a na drugi konserwator i wytyczano kolejny. Trudno, jest opóźnienie, ubolewamy wszyscy bo chcemy porządnych dróg, ale prawo jest prawem.

~dpl1000 2010-01-12

Daj spokój kolego..Ja wiem, ze przyrode i zabytki nalezy chronic,ale wszystko w granicach rozsadku,np w jednym miejscu nie mozna budowac mostu, bo pylony przeszkadzaja ptakom w lataniu,gdzie indziej rozbudowe sieci drogowej blokuja zabykowe szalety albo tutaj nie mozna wyciac jednego drzewa,bo kilku ludzi ktorzy wiedza o jego istnieniu powiedzialo ze to zabytek...Jaki z tego wniosek?jak gdzies, gdzie mi nie bedzie pasowac, ktos zaplanuje budowe drogi,to ja wynajmuje ekologa,poszukamy zabytkow przyrody albo chronionych gatunkow i po sprawie...

~imao - zaden zielony ani ekolog 2010-01-11

Jak czytam wasze posty to ..... Po 2 wojnach światowych ktore przeszły przez nasz kraj niewiele zabytków nam zostało, została przyroda, która dobrze chroniona jest i będzie nasza chlubą. A Panowie z GDDKiA nie wiedzą ze chronione drzewo jest na drodze? Jednak da sie budować innym wariantem? Czemu nie pomyślano o tym wcześniej? Przez to jest pól roku straty, nie przez drzewo ktore tam rośnie juz lata. Tak jest z większością problematycznych odcinków. Generalna i jej urzednicy wiedza ze naruszaja przepisy i regulacje kraju i UE a jednak wydaja na nie DTŚ, organizują przetargi, a później jest problem. Problem z niewywiązania się należycie ze swojej pracy. Pomyślcie o tym, Ci którzy piszecie ze drzewo czy żaba zablokowała drogę. Zdrówko

~logobiznes 2010-01-11

Jak nie żaba to drzewko to motylek - czyja to sprawka?-żydzi blokuja stadion we wrocku, budowę s5 na północ od wrocławia, a na południe?-O nas to już zapomnieli -będziemy mieli 2 zakopane pod względem generacji i rozwoju-ŻENADA!!!!

~gość 2010-01-11

Z powodu jednego drzewa pół roku opóźnienia w przetargu...Żałosne...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.