mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 połączy Kraków z województwem świętokrzyskim

S7 połączy Kraków z województwem świętokrzyskim

Rusza przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 na ponad 55-kilometrowym odcinku od granicy województwa świętokrzyskiego do Krakowa.

S7 połączy Kraków z województwem świętokrzyskim
Ogłoszony przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 granica województwa świętokrzyskiego – Kraków jest przetargiem ograniczonym, czyli dwuetapowym. Dzięki tej inwestycji podróż pomiędzy Krakowem i Warszawą nie tylko się skróci, ale będzie znacznie bezpieczniejsza. Zyska też sam Kraków, odciążony zostanie bowiem od ruchu tranzytowego odbywającego się teraz przez miasto.

Liczący 55,6 km odcinek S7 został podzielony na trzy części realizacyjne i zainteresowane inwestycją firmy mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na całość lub dowolnie wybraną ilość odcinków realizacyjnych:

- część nr 1: granica województwa świętokrzyskiego – węzeł Szczepanowice (bez węzła), długości ok. 23,3 km;
- część nr 2: węzeł Szczepanowice (z węzłem) – węzeł Widoma (z węzłem), długości ok. 14 km;
- część nr 3: węzeł Widoma (bez węzła) - Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska), długości ok. 18,3 km.

Prace projektowe oraz roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny być ukończone w ciągu 37 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca), natomiast do czasu na projektowanie inwestycji okresy zimowe są wliczane. Najkrótszy możliwy termin realizacji uwzględniony do oceny ofert wynosi 34 miesiące od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie).

Firmy zainteresowane ta inwestycja mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do 18.11.2015 r.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~warszawiak 2015-09-23

Ja takim pesymistą nie jestem, uważam, że drogi nie mają politycznego szyldu i jest mi zupełnie obojętne, za jakiej politycznej ekipy zostaną wybudowane, tylko oby zbudowano je jak najszybciej. A wpływ na priorytet (np. który rejon najpierw) może mieć np. miejsce zamieszkania danego decydenta drogowego, a nie to, dzięki jakiej partii otrzymał to stanowisko.

~wojto51 2015-09-22

Spoko. Po ewentualnej zmianie władzy, na trasach niwych dróg, zamiast ekip budowlanych, będzie hulał tylo wiatr....

~warszawiak 2015-09-22

Nareszcie coś się ruszyło w tej sprawie!!! Z ogłoszonych dotychczas przetargów drogowych (nie mylić z podpisanymi umowami i ukończonymi odcinkami) jest to przetarg bodaj najważniejszy w Polsce. Ten odcinek S7 powinien być zresztą wykonany dużo wcześniej od innych już istniejących. Pisałem wielokrotnie na tym portalu, że obecna DK7 na wyjeździe z Krakowa w kierunku Warszawy niewiele się zmieniła od lat sześćdziesiątych ub. wieku, czyli od czasów gomułkowskich, a więc przed gierkowskich!!! Oby jak najszybciej ta droga powstała.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.