mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 w budowie

S7 w budowie

Budowa odcinka Skarżysko - Występa drogi ekspresowej S7 to największa i najbardziej zaawansowana inwestycja drogowa w regionie świętokrzyskim. W mijającym roku wykonano zasadnicze prace na blisko 17-kilometrowym fragmencie nowej drogi dwujezdniowej.

S7 w budowie
Wykonawca zbudował większość obiektów inżynierskich zaprojektowanych w ramach nowej drogi ekspresowej. Na niektórych odcinkach położona została warstwa ścieralna nawierzchni. Fragmentami ruch tymczasowy odbywa się nową drogą, ale kierowcy jeszcze wielokrotnie będą oswajać się zmianami organizacji ruchu zanim droga zostanie otwarta.

Plany wykonawcom pokrzyżowała tegoroczna powódź, po której szereg prac, między innymi ziemnych, trzeba było wykonać od nowa. Gdyby nie plac budowy pod wodą, odcinek Skarżysko - Wystepa byłby udostępniony w całości kierowcom z końcem 2010 roku. W 2011 trzeba dokończyć miedzy innymi układanie nawierzchni, wykonać prace wykończeniowe, zamontować ekrany, bariery na niektórych fragmentach. Otwarcie zaplanowano na wiosnę 2011.

W ramach inwestycji powstanie 29 obiektów inżynieryjnych, w tym między innymi 4 estakady, 8 wiaduktów, 2 mosty, 10 małych obiektów mostowych, 2 kładki dla pieszych i 2 przejścia dla zwierząt.

Nowy odcinek Skarżysko - Występa drogi ekspresowej S7 Warszawa - Kielce - Kraków połączy istniejące od kilku lat dwujezdniowe przejście tej trasy przez Skarżysko z wybudowanym w tym roku węzłem Kielce Północ. Na odcinku trzech kilometrów jadąc od Skarżyska w stronę Kielc nowa dwujezdniowa droga S7 biegnie po śladzie już istniejącej trasy. Dalej poprowadzona jest na zachód od obecnej drogi nr 7 tworząc obwodnicę Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej i Występy.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~astrolog 2010-12-11

Dokument ten nazywa sie Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Sprawdzcie sobie na stronie MInisterstwa Infrastruktury. Linku nie wolno zamieszczac. Radomskie i kieleckie odcinki S7 sa na tzw. rezerwowej liscie, nie na liscie pewniakow, jak to bylo do tej pory. Jednak UE zmienila zasady naliczenia dlugu i pozwoli nam nie liczac do dlugu skladek na OFE, wiec moze pojawi sie szansa na nowe fundusze na KFD i te projekty wskocza na liste pewniakow.

~szuwec 2010-12-11

Panie astrolog masz wiedzę z sky scrapera?? czy coś gdzieś Ci dzwoni???. Jędrzejów Chęcinyy od dawna już miał problemy ze względu na obszary natura 2000. Jednak już jest DSU na ten odcinek więc do 2013 ppowinien powstac. W przypadku jędrzejów gr. woj małopolskiego s7 powinna być oddana pod koniec 2012. Małopolski odcinek od zawsze był w rezerwie nawet wileki PIS za czasów którego wybudowano 1 km autostrady:) nie dał by rady:D

~Koza 2010-12-10

A skąd te hiobowe wieści? Jest to potwierdzona informacja czy tylko plotki?

~astrolog 2010-12-09

Niestety mam zle wiesci. GDDKiA wstrzymuje na jakis czas inwestycje na S7. Dotyczy to najpr. odcinka Z Checin do Jedrzejowa, z Jedrzejowa do granic woj. Malopolskiego, ale najgorsze, ze wstrzymuja rozbudowe S7 w Malopolsce. Znaczy te odcinki trafia na tzw. liste rezerwowa. Ze jak beda miec nadwyzki do moze zbuduja, ale nie ludzmy sie, z A18 i S8 nie wygraja. Moze jednak wykoluja kase na S7, trzeba w to wierzyc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando