mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S7 zgodnie z harmonogramem

S7 zgodnie z harmonogramem

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace na drodze krajowej S7, a większość odcinków powinna być gotowa do 2012 r. - powiedział w Sejmie wiceminister infrastruktury Radosław Stępień. Jeszcze w kwietniu 2012 powinna być gotowa południowa obwodnica Warszawy z lotniska Okęcie do Konotopy.

S7 zgodnie z harmonogramem
Największe utrudnienia są na odcinku drogi z Krakowa do granicy woj. świętokrzyskiego. Sprawne przygotowanie inwestycji utrudniają trwające tam prace archeologiczne. Jednak do końca bieżącego roku powinna zostać wydana decyzja środowiskowa dla tego fragmentu trasy S7. "Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej w tym wypadku widzimy w roku 2011" – powiedział Stępień. Po uzyskaniu tej decyzji zostanie rozpisany przetarg.

Decyzja środowiskowa dla odcinka z Warszawy do Grójca ma zostać wydana w przyszłym roku; realizacja inwestycji powinna się zacząć w 2012 r. Odcinek Grójec-Białobrzegi zostanie oddany do użytku w połowie listopada tego roku. Od 1 lipca 2011 r. będą tu pobierane opłaty od samochodów, których masa będzie przekraczać 3,5 tony, ale cennik jeszcze nie został ustalony.

Trwa przygotowanie do uzyskania pozwoleń na budowę fragmentu Radom-Jędrzejów. Według wiceministra pozwolenia powinny być wydane w przyszłym roku. Trasa z Jędrzejowa do granicy woj. świętokrzyskiego czeka na zezwolenie na realizację inwestycji, która będzie wydana w pierwszym kwartale 2010 r.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Anonim 2009-11-15

ten wiceminister to chyba jakiś pijany był wtedy jak ze standi wynika że im dopiero zlecono opracowanie materiałów do DŚU a i nawet STEŚ II nie mają więc DŚU bedzie może dopiero pod koniec 2010 roku o ile dobrze pójdzie...

Loxiu 2009-11-03

Gdzie są te wykopaliska? Tak czytam czytam czytam i doczytać nie mogę... kiedy w miarę bez spięć przejadę z Krakowa do Warszawy? Ktoś podjął się podania przyblizonej daty ukończenia S7?

~Sonne 2009-11-01

Mam pytanie: Jak to będzie z tymi drogami ekspresowymi w Polsce ? To będą jednopasmówki czy dwupasmówki ? Szczególnie interesuja mnie drogi S7 i S10

~bla 2009-10-30

A, i jeszcze co do "projektowanej długości": nie ma czegoś takiego. Ciągle zapomina się (niewiedza?) jak wygląda powstanie drogi ekspresowej w Polsce. Najpierw wyznacza się szlak orientacyjnie (w rozporządzeniu rządowym), poprzez miejscowości kierunkowe. I można tu mówić jedynie o szacowanej długości drogi, typu ~600 km +/- 50 km (mniej więcej, nie radzę przywiązywać się do konkretnych liczb). Czyli przykładowa droga może mieć mniej więcej 550 km, a może mieć (też niezbyt dokładnie) 650 km. Dopiero na poziomie wskazania wariantu decyzją środowiskową dla danego odcinka wiadomo jaką dany odcinek drogi ma długość! Tak więc do zakończenia prac na całej długości szlaku nie wiadomo dokładnie ile kilometrów będzie miała, a właściwie dopiero gdy ilość gotowych odcinków zbliża się do 100% można w miarę dokładnie oszacować ile kilometrów będzie.

~Alfista 2009-10-29

Dobre zestawienie ~bla ;) Ja podtrzymuję swoją tezę o tym, że na euro będzie gotowe ok. 300-350km, czyli niecałe 50%. Miejmy nadzieję, że tempo rozstrzygania przetargów nie spadnie w przyszłym roku i następnych. Żeby nie okazało się, że po euro będzie się budować tyle dróg co w latach 90-tych...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando