Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8 – warszawski łącznik z A2

S8 – warszawski łącznik z A2

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy tzw. „łącznika autostradowego”, czyli trasy ekspresowej S8 między Konotopą, a Trasą Toruńską w Warszawie. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 1,4 mld zł. Budowa trasy potrwa trzy lata.

S8 – warszawski łącznik z A2

Inwestycja ma na celu zapewnienie połączenia projektowanej autostrady A2 wprowadzanej do Warszawy z kierunku zachodniego z istniejącym odcinkiem trasy Armii Krajowej, drogą o klasie drogi ekspresowej. Realizacja celu nastąpi w ramach budowy drogi ekspresowej S-8 na odcinku węzeł „Konotopa” – węzeł „Prymasa Tysiąclecia”. Zakłada się również budowę właściwego wzajemnego powiązania komunikacyjnego przyległych do drogi ekspresowej obszarów.

Nowa trzypasmowa droga o długości 10,5 km przez Bemowo w kierunku Marek połączy się też z północną obwodnicą Warszawy. W ramach inwestycji powstanie największy w stolicy węzeł drogowy z bezkolizyjnymi estakadami.

GDDKiA przewiduje, że roboty budowlane ruszą w sierpniu br. i potrwają do sierpnia 2010 r.Przewidywany koszt inwestycji szacuje się na kwotę 1 407,0 mln zł (kwota ta uwzględnia również koszty opracowania dokumentacji i wykupów gruntów poniesione w latach 2004-2005 w ramach wydatków na prace przygotowawcze).

Przeczytaj także:

Nowe wiadukty w Warszawie (2007-06-22)

Autostradowa obwodnica Mińska Maz. (2007-05-29)

Ustalenia dla autostrad A1 i A2 (2007-05-10)

 


Podobne wiadomości:

Nowe wiadukty w Warszawie

Nowe wiadukty w Warszawie

Polskie drogi 2007-06-22

Komentuj:

~w616 2007-06-29

Normalka...

~melon 2007-06-28

wczoraj ze względu na protesty postępowanie przetargowe zostało unieważnione.

~warszawiak 2007-06-27

Parę lat temu otworzyli trasę od Dworca Zachodniego do Powązek, czyli połączono Al. Prymasa Tysiąclecia z Al Armii Krajowej. Przy lasku na Kole jest ostry zakręt. Teraz trzeba będzie tu wszystko rozwalać i budować bezkolizyjne skrzyżowanie. Nie mogły barany zrobic tego skrzyżowania od razu? Teraz wystarczyłoby tylko dołączyć do niego trasę S-8. Tak zrobiono na Trasie Siekierkowskiej pomiędzy ul. Czerniakowską, a mostem; jest dwupoziomowe skrzyżowanie, na dole rondo i po wybudowaniu ul. Nowoczerniakowskiej nic już przerabiać nie trzeba. --------------------------------------------------------------------------------

~ktoś kto myśli 2007-06-26

Ludzie!!! Czy nie byłoby lepiej wybudować obwodnicy Warszawy kilka kilometrów za miastem, czyli w polu??? Może byłoby dłużej ale na pewno taniej. Czyj to pomysł żeby budować główne drogi przez środek miasta??? Czemu nie weźmiemy przykładu np. z Berlina???

~P.i B. 2007-06-26

Na tej mapce jest jeszcze widoczna idiotycznie pogięta wylotówka na Białystok, tam powino być tak; od przecięcia obwodnicy Radzymina ze starą trasą równolegle po zach. str. szosy radzymińskiej jakieś 2 km, dalej obok Spacerowej, następnie Toruńska/Głębocka do Budowlanej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj