mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8 – warszawski łącznik z A2

S8 – warszawski łącznik z A2

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy tzw. „łącznika autostradowego”, czyli trasy ekspresowej S8 między Konotopą, a Trasą Toruńską w Warszawie. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 1,4 mld zł. Budowa trasy potrwa trzy lata.

S8 – warszawski łącznik z A2

Inwestycja ma na celu zapewnienie połączenia projektowanej autostrady A2 wprowadzanej do Warszawy z kierunku zachodniego z istniejącym odcinkiem trasy Armii Krajowej, drogą o klasie drogi ekspresowej. Realizacja celu nastąpi w ramach budowy drogi ekspresowej S-8 na odcinku węzeł „Konotopa” – węzeł „Prymasa Tysiąclecia”. Zakłada się również budowę właściwego wzajemnego powiązania komunikacyjnego przyległych do drogi ekspresowej obszarów.

Nowa trzypasmowa droga o długości 10,5 km przez Bemowo w kierunku Marek połączy się też z północną obwodnicą Warszawy. W ramach inwestycji powstanie największy w stolicy węzeł drogowy z bezkolizyjnymi estakadami.

GDDKiA przewiduje, że roboty budowlane ruszą w sierpniu br. i potrwają do sierpnia 2010 r.Przewidywany koszt inwestycji szacuje się na kwotę 1 407,0 mln zł (kwota ta uwzględnia również koszty opracowania dokumentacji i wykupów gruntów poniesione w latach 2004-2005 w ramach wydatków na prace przygotowawcze).

Przeczytaj także:

Nowe wiadukty w Warszawie (2007-06-22)

Autostradowa obwodnica Mińska Maz. (2007-05-29)

Ustalenia dla autostrad A1 i A2 (2007-05-10)

 


Podobne wiadomości:

Nowe wiadukty w Warszawie

Nowe wiadukty w Warszawie

Polskie drogi 2007-06-22

Komentuj:

~w616 2007-06-29

Normalka...

~melon 2007-06-28

wczoraj ze względu na protesty postępowanie przetargowe zostało unieważnione.

~warszawiak 2007-06-27

Parę lat temu otworzyli trasę od Dworca Zachodniego do Powązek, czyli połączono Al. Prymasa Tysiąclecia z Al Armii Krajowej. Przy lasku na Kole jest ostry zakręt. Teraz trzeba będzie tu wszystko rozwalać i budować bezkolizyjne skrzyżowanie. Nie mogły barany zrobic tego skrzyżowania od razu? Teraz wystarczyłoby tylko dołączyć do niego trasę S-8. Tak zrobiono na Trasie Siekierkowskiej pomiędzy ul. Czerniakowską, a mostem; jest dwupoziomowe skrzyżowanie, na dole rondo i po wybudowaniu ul. Nowoczerniakowskiej nic już przerabiać nie trzeba. --------------------------------------------------------------------------------

~ktoś kto myśli 2007-06-26

Ludzie!!! Czy nie byłoby lepiej wybudować obwodnicy Warszawy kilka kilometrów za miastem, czyli w polu??? Może byłoby dłużej ale na pewno taniej. Czyj to pomysł żeby budować główne drogi przez środek miasta??? Czemu nie weźmiemy przykładu np. z Berlina???

~P.i B. 2007-06-26

Na tej mapce jest jeszcze widoczna idiotycznie pogięta wylotówka na Białystok, tam powino być tak; od przecięcia obwodnicy Radzymina ze starą trasą równolegle po zach. str. szosy radzymińskiej jakieś 2 km, dalej obok Spacerowej, następnie Toruńska/Głębocka do Budowlanej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.