mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8 Salomea – węzeł Opacz w Warszawie zgodnie z planem

S8 Salomea – węzeł Opacz w Warszawie zgodnie z planem

- Nie ma żadnego zagrożenia dla realizacji miejskiego odcinka trasy S8 Salomea – Wolica w związku z uchyleniem decyzji środowiskowej dla tej inwestycji przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Decyzja dotycząca budowy fragmentu od Alej Jerozolimskich do trasy ekspresowej S2 została już skonsumowana poprzez rozpoczęcie prac budowlanych i siłą rzeczy, zgodnie z obowiązującym prawem, jest obowiązująca. Nie można również podważyć na tej podstawie pozwolenia na budowę dla tego odcinka S8 – zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

S8 Salomea – węzeł Opacz w Warszawie zgodnie z planem
Art. 31 1. Kodeksu postępowania administracyjnego mówi, że „nie stwierdza się nieważności ostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, jeżeli wniosek o stwierdzenie nieważności tej decyzji został złożony po upływie 14 dni od dnia, w którym decyzja stała się ostateczna, a inwestor rozpoczął budowę drogi”.

Tym samym odcinek trasy S8 Salomea – węzeł Opacz (odcinek miejski), który jest już realizowany na podstawie umowy podpisanej między GDDKiA i wykonawcą 30 grudnia 2010 roku może być realizowany nadal. Pierwsze prace GDDKiA rozpoczęła tu już w sierpniu 2010 roku dokonując szeregu prac rozbiórkowych.
Fragment Salomea – węzeł Opacz ma być gotowy w III kwartale 2012 roku, ale przejezdność będzie tu zapewniona na koniec maja 2012 roku (w związku z UEFA EURO 2012).

Pozostały odcinek trasy S8 w kierunku Wolicy będzie realizowany w terminie późniejszym. W ciągu miesiąca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złoży nowe materiały niezbędne do uzyskania nowej decyzji środowiskowej dla tego odcinka do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Odcinek ten będzie budowany na podstawie nowej decyzji środowiskowej, która zostanie wydana przez RDOŚ – informuje GDDKiA.

Podobne wiadomości:

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych
Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych
Już niebawem będzie można naładować samochód elektryczny podczas zakupów w Lidlu. Właściciel sieci supermarketów zamierza postawić darmowe ładowarki.