Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8 Syców-Wieluń oddana do ruchu

S8 Syców-Wieluń oddana do ruchu

Od soboty tj. 21 grudnia kierowcy mogą korzystać z 45 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 Syców-Kępno-Wieruszów-Walichnowy (Wieluń). Dzięki temu czas przejazdu z Warszawy do Wrocławia skróci się o godzinę - szacuje GDDKiA.

S8 Syców-Wieluń oddana do ruchu
Odcinek drogi ekspresowej S8, której budowę nadzorował opolski Oddział GDDKiA, ma 45 kilometrów długości i omija trzy miasta (Syców, Kępno, Wieruszów) oraz kilkanaście mniejszych miejscowości. Dzięki temu nie tylko skróci się czas przejazdu, ale także znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Inwestycja była podzielona na trzy odcinki: Syców – Kępno (15,3 km, wykonawca – Mota Engil), Kępno – Wieruszów (16,6 km, wykonawca – Mota Engil), Wieruszów – Walichnowy (13,1 km, wykonawca – Dragados). Oprócz budowy 45 kilometrów jezdni zasadniczej, w trakcie inwestycji powstało 29 wiaduktów, 5 mostów oraz kilkadziesiąt przejść dla zwierząt (od płazów po duże zwierzęta). Dla wygody podróżujących wybudowano dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (na odcinku Wieruszów – Walichnowy). W ramach kontraktu wybudowane zostały trzy węzły drogowe (Bralin, Kępno, Wieruszów).

Budowa drogi ekspresowej S8 Syców–Walichnowy rozpoczęła się w styczniu 2012 roku (11.01.2012 – przekazanie placu budowy wykonawcy, 25 stycznia rozpoczęcie robót) i zakończyła się w przewidzianym umową terminie, czyli 25 listopada 2013 roku (w przypadku odcinka II termin jest aneksowany do 30 stycznia 2014 r.). Całkowita wartość projektu to 1 274 800,00 zł. Wartość dofinansowania z UE ponad 1 mln zł.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

Komentuj:

Jotgie 2013-12-23

...i dodam, że jestem pełen podziwu, jak 45-km odcinek może skrócić drogę z Wrocka do Wawy o godzinę! Przedtem te ~50km jechało się max godzinę co oznacza, że teraz na eSce pokonuje się z prędkością światła!

~jumper 2013-12-23

Ostatnie zdanie artykułu jest błędne. Droga kosztowała ponad miliard a nie ponad milion, podobnie z dofinansowaniem unijnym. W praktyce nie ma artykułu w który nie wkradł by się bzdet. Ale i tak lubię zaglądać na ten portal mimo masy błędów :-) Wesołych Świąt Mobilki !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?