mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8 Syców-Wieluń oddana do ruchu

S8 Syców-Wieluń oddana do ruchu

Od soboty tj. 21 grudnia kierowcy mogą korzystać z 45 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 Syców-Kępno-Wieruszów-Walichnowy (Wieluń). Dzięki temu czas przejazdu z Warszawy do Wrocławia skróci się o godzinę - szacuje GDDKiA.

S8 Syców-Wieluń oddana do ruchu
Odcinek drogi ekspresowej S8, której budowę nadzorował opolski Oddział GDDKiA, ma 45 kilometrów długości i omija trzy miasta (Syców, Kępno, Wieruszów) oraz kilkanaście mniejszych miejscowości. Dzięki temu nie tylko skróci się czas przejazdu, ale także znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Inwestycja była podzielona na trzy odcinki: Syców – Kępno (15,3 km, wykonawca – Mota Engil), Kępno – Wieruszów (16,6 km, wykonawca – Mota Engil), Wieruszów – Walichnowy (13,1 km, wykonawca – Dragados). Oprócz budowy 45 kilometrów jezdni zasadniczej, w trakcie inwestycji powstało 29 wiaduktów, 5 mostów oraz kilkadziesiąt przejść dla zwierząt (od płazów po duże zwierzęta). Dla wygody podróżujących wybudowano dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (na odcinku Wieruszów – Walichnowy). W ramach kontraktu wybudowane zostały trzy węzły drogowe (Bralin, Kępno, Wieruszów).

Budowa drogi ekspresowej S8 Syców–Walichnowy rozpoczęła się w styczniu 2012 roku (11.01.2012 – przekazanie placu budowy wykonawcy, 25 stycznia rozpoczęcie robót) i zakończyła się w przewidzianym umową terminie, czyli 25 listopada 2013 roku (w przypadku odcinka II termin jest aneksowany do 30 stycznia 2014 r.). Całkowita wartość projektu to 1 274 800,00 zł. Wartość dofinansowania z UE ponad 1 mln zł.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

Jotgie 2013-12-23

...i dodam, że jestem pełen podziwu, jak 45-km odcinek może skrócić drogę z Wrocka do Wawy o godzinę! Przedtem te ~50km jechało się max godzinę co oznacza, że teraz na eSce pokonuje się z prędkością światła!

~jumper 2013-12-23

Ostatnie zdanie artykułu jest błędne. Droga kosztowała ponad miliard a nie ponad milion, podobnie z dofinansowaniem unijnym. W praktyce nie ma artykułu w który nie wkradł by się bzdet. Ale i tak lubię zaglądać na ten portal mimo masy błędów :-) Wesołych Świąt Mobilki !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando