mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8: Zielone światło dla obwodnic Zambrowa i Wiśniewa

S8: Zielone światło dla obwodnic Zambrowa i Wiśniewa

Budowa ponad 11 kilometrowej obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa ruszy wreszcie pod koniec trzeciego kwartału tego roku. Obwodnica będzie fragmentem drogi ekspresowej S8 (Kudowa - Warszawa - Białystok -Budzisko).

S8: Zielone światło dla obwodnic Zambrowa i Wiśniewa
Pozwolenie na budowę z rygorem natychmiastowej wykonalności podpisał 20 kwietnia, wojewoda podlaski. Miesiąc wcześniej, już 31 marca, GDDKiA ogłosiła przetarg na wykonawcę prac.

„Jest to pierwsze pozwolenie, na pierwszy odcinek drogi ekspresowej S8 na Podlasiu. Przetarg, który prowadzimy jest 2-etapowy, umowę z wykonawcą chcielibyśmy podpisać na przełomie sierpnia i września” - poinformował Jerzy Doroszkiewicz, dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA.

Budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa potrwa 22 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia, do 15 marca), od chwili podpisania umowy z wykonawcą. Inwestycja będzie miała ponad 11 km. Droga ominie od północy Zambrów i od południa Wiśniewo. Obwodnica wybudowana zostanie w standardzie dwóch jezdni po dwa pasy ruchu każda, z pasem dzielącym i pasami awaryjnymi oraz nośnością 115 kN/oś. Zaprojektowane są na niej dwa bezkolizyjne skrzyżowania. W ramach budowy obwodnicy przebudowana zostanie ("przełożona") na odcinku 4,7 kilometra - także droga krajowa nr 63 Zambrów - Łomża, łącząca się z planowaną drogą ekspresową.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~andrzej_kudowa 2009-04-24

To ja już nie wiem ?? W artykule jest napisane, że S8 będzie przebiegać z Kudowy do Budziska a w GDDKiA jest napisane z Wrocławia do Budziska ?? I jaka jest prawda ???

~maniek 2009-04-22

No, wreszcie.. choc to symboliczny odcinek ale jak wazny. Wreszcie sie zacznie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace
Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace
Na stoisku Range Rovera w Genewie nie zabraknie gorącej premiery. Oto całkowicie nowy model z segmentu SUV, który wypełni lukę pomiędzy najmniejszym Evqoue, a dużym Sport.
Odgadnij model Odgadnij model