mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8 czeka na decyzję wojewody

S8 czeka na decyzję wojewody

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu zwróciła się z wnioskiem o wyrażenie zgody do Wojewody Wielkopolskiego na uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację robót drogowych (ZRID) dla zadania „Budowa drogi S8 Syców – Kępno – Sieradz – A1 (Łódź), odcinek Syców – Kępno – Wieruszów - Walichnowy” dł. 45 km, z tego w woj. wielkopolskim 23 km a w woj. łódzkim 22 km.

S8 czeka na decyzję wojewody
Budowa drogi ekspresowej S8 Syców – Kępno – Sieradz- A1 (Łódź), odcinek Syców - Kępno – Wieruszów – Walichnowy jest zadaniem rządowym, którego realizacja rozpocznie się do 2013 roku. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Budowę drogi S8 Syców – Sieradz- A1 (Łódź), odcinek Syców - Kępno – Wieruszów – Walichnowy planuje się rozpocząć w IV kwartale 2011 roku, a zakończyć do końca 2013 roku.

Inwestycja ta jest popierana przez władze samorządowe i społeczeństwo. Stanowi ona fragment drogi S8 Wrocław – Łódź - Warszawa, przewidzianej równocześnie do realizacji na terenie województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego i łódzkiego.
 

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~milton 2011-06-01

Obwodnicę w Kępnie w ciągu drogi S11 i S8 budujecie juz 20 lat i jak wybory to zjawia się poseł i już obiecuje że po wyborach się buduje no itak żyjemy w tym BAJKOLANDZIE.

~333D 2011-04-24

Tylko złodzieje i wariaci popierają tą inwestycję, w takiej lokalizacji jaką chce realizować GDDKiA. Żydokomuna wrocławsko - łódzka przeforsowała kretyńskie trasowanie tej drogi aby się obłowić i wyeliminować przeciwników w tym politycznych, Jak S-8 powinna przebiegać i jak kiedś ją planowano zobacz na wvvw.andrzej-b.pl/autostrada_a8.PNG

~JJ 2011-04-21

plany s8 (warszawa-Wrocław)to jest smiech na sali - tylko po to zeby jexdzić płatną a2

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.