mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8 czeka na decyzję wojewody

S8 czeka na decyzję wojewody

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu zwróciła się z wnioskiem o wyrażenie zgody do Wojewody Wielkopolskiego na uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację robót drogowych (ZRID) dla zadania „Budowa drogi S8 Syców – Kępno – Sieradz – A1 (Łódź), odcinek Syców – Kępno – Wieruszów - Walichnowy” dł. 45 km, z tego w woj. wielkopolskim 23 km a w woj. łódzkim 22 km.

S8 czeka na decyzję wojewody
Budowa drogi ekspresowej S8 Syców – Kępno – Sieradz- A1 (Łódź), odcinek Syców - Kępno – Wieruszów – Walichnowy jest zadaniem rządowym, którego realizacja rozpocznie się do 2013 roku. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Budowę drogi S8 Syców – Sieradz- A1 (Łódź), odcinek Syców - Kępno – Wieruszów – Walichnowy planuje się rozpocząć w IV kwartale 2011 roku, a zakończyć do końca 2013 roku.

Inwestycja ta jest popierana przez władze samorządowe i społeczeństwo. Stanowi ona fragment drogi S8 Wrocław – Łódź - Warszawa, przewidzianej równocześnie do realizacji na terenie województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego i łódzkiego.
 

Podobne wiadomości:

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Polskie drogi 2017-07-14

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

~milton 2011-06-01

Obwodnicę w Kępnie w ciągu drogi S11 i S8 budujecie juz 20 lat i jak wybory to zjawia się poseł i już obiecuje że po wyborach się buduje no itak żyjemy w tym BAJKOLANDZIE.

~333D 2011-04-24

Tylko złodzieje i wariaci popierają tą inwestycję, w takiej lokalizacji jaką chce realizować GDDKiA. Żydokomuna wrocławsko - łódzka przeforsowała kretyńskie trasowanie tej drogi aby się obłowić i wyeliminować przeciwników w tym politycznych, Jak S-8 powinna przebiegać i jak kiedś ją planowano zobacz na wvvw.andrzej-b.pl/autostrada_a8.PNG

~JJ 2011-04-21

plany s8 (warszawa-Wrocław)to jest smiech na sali - tylko po to zeby jexdzić płatną a2

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman