mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8 - część warszawskiej obwodnicy juz dla kierowców

S8 - część warszawskiej obwodnicy juz dla kierowców

Kierowcy mogą już korzystać z ponad 10 km nowej drogi ekspresowej S8 Konotopa – al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Trasa stanowi część warszawskiej obwodnicy. Trasa jest bezpieczna, mimo licznych uchybień po stronie wykonawcy, i mogła zostać dopuszczona do ruchu – zapewnia GDDKiA. Wartość inwestycji to 2, 27 mld zł. Wykonawca musi usunąć wszystkie usterki, tak by inwestycja była zgodna z dokumentacją projektową.

S8 - część warszawskiej obwodnicy juz dla kierowców

Trasa S8 została oddana kierowcom z uwagi na potrzeby komunikacyjne stolicy, ale wykonawca będzie musiał usunąć wszystkie uchybienia, do jakich doszło z jego winy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zastrzegła sobie roczne prawo zgłaszania wykonawcy ewentualnych  nowych usterek, które mogą pojawiać się już po otwarciu drogi. Wszystkie błędy będą musiały być usunięte przez wykonawcę na jego koszt – tak te, które zostały już wykryte, jak i te, które zostaną ewentualnie ujawnione w najbliższych miesiącach. Po usunięciu wszystkich uchybień inwestycja będzie zgodna z dokumentacją projektową i wymogami w niej postawionymi.

Zobacz usterki ekspresowej drogi S8:

 

Warto również pamiętać, że 2010 rok był pierwszym okresem intensyfikacji prac laboratoriów drogowych GDDKiA. Inwestycje realizowane w tej chwili są dzięki temu dokładnie kontrolowane już na etapie prac wstępnych, a potem regularnie zgodnie z postępem robót. W 2009 roku GDDKiA uzyskała finansowanie związane inwestycjami w laboratoria. Na budowę 23 jednostek polowych wydano 65 mln zł.

Wykonawcą prac związanych z budową trasy ekspresowej S8 w Warszawie jest konsorcjum firm: Budimex Dromex SA, Strabag Sp. z o.o., Mostostal Warszawa SA i Warbud S.A. Nadzór sprawuje  konsorcjum: TPF PLANEGE – Consultores de Engenharia e Gestao S.A. i E&L Architects Sp. z o.o.

Inwestycja polega na budowie 10,5 km drogi, a w szczególności obejmuje: budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej (po 3 pasy ruchu), przebudowę istniejących ulic, budowę nowych odcinków dróg dojazdowych, budowę sieci dróg dojazdowych równoległych do trasy, budowę bezkolizyjnych przekroczeń linii kolejowych, budowę wiaduktu nad linią kolejową Warszawa-Poznań, budowę węzła „Mory” na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 2, budowę wiaduktów w ciągu ul. Sochaczewskiej, Szeligowskiej, Radiowej, Dywizjonu 303, Księcia Janusza, budowę węzła „Warszawska-Lazurowa”, budowę kładki dla pieszych ponad trasą S-8, rozebranie wiaduktu starego i budowę nowych wiaduktów w ciągu ul. Powstańców Śląskich, budowę bezkolizyjnego węzła „Prymasa Tysiąclecia”.
 
 


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

bogus1957 2011-02-03

Niestety jakość nie szła tu w parze z zakresem budowy i wpadek są dziesiątki. Partactwo i tyle. Ponownie wycyckani kierowcy..A MINISTER NADAL JEST MINISTREM

~autobahner 2011-02-01

dobrze, że ta droga iuż istnieje, ale wykonawca i GDDKiA powinni ponieść pełną odpowiedzialność za nawierzchnię

aaa 2011-01-20

Droga jest naprawdę pełna niedoróbek. Jednak cena jest całkiem usprawiedliwiona (choć dziennikarze nie chcą tego nawet sprawdzić). Majątek kosztowała duża ilość obiektów inżynieryjnych, bo w odróżnieniu od przebiegających po polach autostrad, ta droga idzie prosto przez miasto (dlatego ma status ekspresowej, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie zgodziłby się na puszczenie autostrady przez tereny miejskie). Do tego dochodzą skrzyżowania z koleją, przełożenie olbrzymich ilości instalacji podziemnych, budowa dróg towarzyszących (praktycznie od trasy poznańskiej do skrzyżowania z powstańców śląskich mamy do czynienia z podwójną drogą). Szczerze mówiąc sama liczba węzłów (4) kiedy całą A2 Konotopa-Stryków będzie miała 6 coś oznacza.... Niestety jakość nie szła tu w parze z zakresem budowy i wpadek są dziesiątki. Partactwo i tyle.

~aabbcc 2011-01-20

2 mld zł za 10 km drogi !!!!!!! toż to złodziejstwo w biały dzień, ciekawe ile osób przy okazji zarobiło co nieco dla siebie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando