Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8 - jest umowa na pierwszy odcinek na Podlasiu

S8 - jest umowa na pierwszy odcinek na Podlasiu

Obwodnica Zambrowa i Wiśniewa to pierwszy na Podlasiu odcinek drogi ekspresowej wdrożony do realizacji. Podpisanie umowy z wykonawcą w dniu 9 listopada umożliwia przekazanie placu budowy w listopadzie i rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku.

S8 - jest umowa na pierwszy odcinek na Podlasiu
Budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa potrwa 22 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia, do 15 marca), licząc od chwili podpisania umowy z wykonawcą.

Inwestycja będzie miała 11,1 km w ciągu drogi ekspresowej S8 Wyszków - Białystok. Droga ominie od północy Zambrów i od południa Wiśniewo. Obwodnica wybudowana zostanie w standardzie dwóch jezdni po dwa pasy ruchu każda, z pasem dzielącym i pasami awaryjnymi oraz obciążeniem 115 kN/oś. Zaprojektowane są na niej dwa bezkolizyjne skrzyżowania.

W ramach budowy obwodnicy przebudowana zostanie - na odcinku 4,7 kilometra - także droga krajowa nr 63 Zambrów - Łomża, łącząca się z planowaną drogą ekspresową.

Budowa jest współfinansowana ze środków unijnych - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.

Przypomnijmy, przetarg na budowę obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa białostocki oddział GDDKiA ogłosił 31 marca 2009. Pozwolenie na budowę z rygorem natychmiastowej wykonalności wojewoda podlaski wydał 20 kwietnia 2009 roku. Przetarg został rozstrzygnięty 11 sierpnia. Najtańszą ofertę - 325,6 mln zł. - złożyła firma Bilfinger Berger. Wynik oprotestowało konsorcjum MSF i Unibep S.A., którego oferta była o 24 mln zł. droższa. Protest został oddalony przez komisje przetargową białostockiego oddziału GDDKiA oraz - 5 października 2009 - przez Krajową Izbę Odwoławczą.

Zastrzeżeń do przetargu nie miał też Departament Kontroli Zamówień w Urzędzie Zamówień Publicznych, który zgodnie z procedurą przeprowadził tzw. kontrolę uprzednią.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~bromex 2009-11-11

Bilfinger Berger? Czy to nie ta firma robiła przypadkiem obwodnice Wyszkowa? To ja już zaczynam się bać. Być może tym razem kontrolerzy lepiej się wykażą i nie będzie już żadnej fuszerki. Hmm, chociaż z drugiej strony da się zaobserwować, że w Polsce nikt nie wyciąga wniosków z poprzednio popełnionych błędów, więc wszystko jest możliwe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.