mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8 - jest umowa na pierwszy odcinek na Podlasiu

S8 - jest umowa na pierwszy odcinek na Podlasiu

Obwodnica Zambrowa i Wiśniewa to pierwszy na Podlasiu odcinek drogi ekspresowej wdrożony do realizacji. Podpisanie umowy z wykonawcą w dniu 9 listopada umożliwia przekazanie placu budowy w listopadzie i rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku.

S8 - jest umowa na pierwszy odcinek na Podlasiu
Budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa potrwa 22 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia, do 15 marca), licząc od chwili podpisania umowy z wykonawcą.

Inwestycja będzie miała 11,1 km w ciągu drogi ekspresowej S8 Wyszków - Białystok. Droga ominie od północy Zambrów i od południa Wiśniewo. Obwodnica wybudowana zostanie w standardzie dwóch jezdni po dwa pasy ruchu każda, z pasem dzielącym i pasami awaryjnymi oraz obciążeniem 115 kN/oś. Zaprojektowane są na niej dwa bezkolizyjne skrzyżowania.

W ramach budowy obwodnicy przebudowana zostanie - na odcinku 4,7 kilometra - także droga krajowa nr 63 Zambrów - Łomża, łącząca się z planowaną drogą ekspresową.

Budowa jest współfinansowana ze środków unijnych - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.

Przypomnijmy, przetarg na budowę obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa białostocki oddział GDDKiA ogłosił 31 marca 2009. Pozwolenie na budowę z rygorem natychmiastowej wykonalności wojewoda podlaski wydał 20 kwietnia 2009 roku. Przetarg został rozstrzygnięty 11 sierpnia. Najtańszą ofertę - 325,6 mln zł. - złożyła firma Bilfinger Berger. Wynik oprotestowało konsorcjum MSF i Unibep S.A., którego oferta była o 24 mln zł. droższa. Protest został oddalony przez komisje przetargową białostockiego oddziału GDDKiA oraz - 5 października 2009 - przez Krajową Izbę Odwoławczą.

Zastrzeżeń do przetargu nie miał też Departament Kontroli Zamówień w Urzędzie Zamówień Publicznych, który zgodnie z procedurą przeprowadził tzw. kontrolę uprzednią.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~bromex 2009-11-11

Bilfinger Berger? Czy to nie ta firma robiła przypadkiem obwodnice Wyszkowa? To ja już zaczynam się bać. Być może tym razem kontrolerzy lepiej się wykażą i nie będzie już żadnej fuszerki. Hmm, chociaż z drugiej strony da się zaobserwować, że w Polsce nikt nie wyciąga wniosków z poprzednio popełnionych błędów, więc wszystko jest możliwe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.