mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8 - jest umowa na pierwszy odcinek na Podlasiu

S8 - jest umowa na pierwszy odcinek na Podlasiu

Obwodnica Zambrowa i Wiśniewa to pierwszy na Podlasiu odcinek drogi ekspresowej wdrożony do realizacji. Podpisanie umowy z wykonawcą w dniu 9 listopada umożliwia przekazanie placu budowy w listopadzie i rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku.

S8 - jest umowa na pierwszy odcinek na Podlasiu
Budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa potrwa 22 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia, do 15 marca), licząc od chwili podpisania umowy z wykonawcą.

Inwestycja będzie miała 11,1 km w ciągu drogi ekspresowej S8 Wyszków - Białystok. Droga ominie od północy Zambrów i od południa Wiśniewo. Obwodnica wybudowana zostanie w standardzie dwóch jezdni po dwa pasy ruchu każda, z pasem dzielącym i pasami awaryjnymi oraz obciążeniem 115 kN/oś. Zaprojektowane są na niej dwa bezkolizyjne skrzyżowania.

W ramach budowy obwodnicy przebudowana zostanie - na odcinku 4,7 kilometra - także droga krajowa nr 63 Zambrów - Łomża, łącząca się z planowaną drogą ekspresową.

Budowa jest współfinansowana ze środków unijnych - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.

Przypomnijmy, przetarg na budowę obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa białostocki oddział GDDKiA ogłosił 31 marca 2009. Pozwolenie na budowę z rygorem natychmiastowej wykonalności wojewoda podlaski wydał 20 kwietnia 2009 roku. Przetarg został rozstrzygnięty 11 sierpnia. Najtańszą ofertę - 325,6 mln zł. - złożyła firma Bilfinger Berger. Wynik oprotestowało konsorcjum MSF i Unibep S.A., którego oferta była o 24 mln zł. droższa. Protest został oddalony przez komisje przetargową białostockiego oddziału GDDKiA oraz - 5 października 2009 - przez Krajową Izbę Odwoławczą.

Zastrzeżeń do przetargu nie miał też Departament Kontroli Zamówień w Urzędzie Zamówień Publicznych, który zgodnie z procedurą przeprowadził tzw. kontrolę uprzednią.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~bromex 2009-11-11

Bilfinger Berger? Czy to nie ta firma robiła przypadkiem obwodnice Wyszkowa? To ja już zaczynam się bać. Być może tym razem kontrolerzy lepiej się wykażą i nie będzie już żadnej fuszerki. Hmm, chociaż z drugiej strony da się zaobserwować, że w Polsce nikt nie wyciąga wniosków z poprzednio popełnionych błędów, więc wszystko jest możliwe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.