mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8 się buduje...

S8 się buduje...

Trwa budowa wszystkich 9 odcinków drogi ekspresowej S8 od Walichnowów do Łodzi o łącznej długości 114 km. Prace mają się zakończyć wiosną 2014 roku. Dzięki inwestycji  powstanie wygodne połączenie Łodzi z Dolnym Śląskiem.

S8 się buduje...
Budowę drogi ekspresowej S8 w woj. łódzkim podzielono na dziewięć etapów. Z początkiem stycznia br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy z wykonawcami na budowę czterech ostatnich odcinków (2, 3, 4 i 5) ekspresowej S8 z miejscowości Walichnowy do węzła Łódź – Południe. Łączna długość tych odcinków to ponad 78 km, a wartość kontraktów to blisko 2,9 miliarda złotych. Wykonawcy mają czas na wyzwiązanie się z umowy do marca 2014 roku.

Latem ubiegłego roku podpisano umowę na pierwszy odcinek – budowę węzła Walichnowy. Węzeł powinien być gotowy w marcu 2013 roku – zapewnia firma Budimex, wykonawca prac.  Umowy na odcinki  6, 7, 8  9 od węzła Łask do połączenia się z autostradą A1 w rejonie Rzgowa o łącznej długości 33,5 km podpisano jesienią. Prace dla tych odcinków mają zakończyć się z początkiem 2014 roku.

Przypomnijmy, prace prowadzone są według wariantu łódzkiego, zgodnie z którym droga będzie biegła w okolicy Złoczewa, Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku i Łodzi.

W sumie powstanie ponad 100 km nowej trasy ekspresowej od miejscowości Walichnowy do węzła Łódź Południe. Dalej trasa pobiegnie od Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku Warszawy, gdzie droga krajowa nr 8 jest przebudowywana do standardów drogi ekspresowej.

Według planów droga ekspresowa S8 ma mieć 557 km długości i połączyć Wrocław z Łodzią i Warszawą oraz dalej z Białymstokiem. Przebiegać będzie przez województwa: dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie i podlaskie. Z Wrocławia droga biegnie do Łodzi, dalej do stolicy będzie można dojechać autostradą A2. Odcinkiem drogi S8 będzie też fragment obecnej drogi krajowej nr 8 zwanej gierkówką z Warszawy do Piotrkowa Trybunalskiego. Trasa na odcinku Wrocław – Ostrów Maz. stanowi polską część trasy E67, natomiast odcinek Warszawa – Ostrów Maz. to polski odcinek trasy Via Baltica.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Alfista 2012-07-06

W GDDKiA jest koncepcja przedłużenia S8 z węzła "Wrocław" (S8xA1 pod Łodzią) w okolice Tomaszowa Mazowieckiego. W ten sposób ciąg drogowy S8 byłby utrzymany i miałby sens! Taki wariant jest znacznie lepszy od wariantu przez Bełchatów - bo zbiera większy ruch. A jak będzie się trasa zapychać, to przecież jest rezerwa na 3 pas. Ale panowie, spokojnie - na razie mamy problem przeładowanych jednojezdniówek!

~Piotrek 2012-07-05

Więcej informacji o S8 na mojej stronie: [pkt.5 regulaminu forum.admin]

~Lodzianin 2012-07-05

Baron, widze dwa zagrozenia w twoim spojrzeniu. Po pierwsze primo znajac nasze wladze kiedy juz wybuduja te S 8 to bedzie ona.....(juz na pewno wszyscy wiedza co chce powiedziec) platna. Po drugie primo nikomu sie nie bedzie chcialo nadrabiac prwie 40 km z Pabianic do Piotrkowa A 1 (platna) na Katowice, by dojechac do kontynuacji S 8. Jest jeszcze 3 primo. Wlasnie te miasta ( Sieradz, Zdunska, Lask)sa dzisiaj blokowane przez ruch tranzytowy; rowniez osobowy, ktory to podazy droga ekspresowa odciazajac strara 8. To jest pieknie widoczne jak sie rozluznila od wszelkiego rzelastwa droga krajowa nr 2 po oddaniu kolczykowki. Pozdrawiam

~B. 2012-07-05

Nie mówiąc już o tym, ze ktoś kto wjedzie na S8 w Białymstoku powinien dojechać tą drogą do choćby Wrocławia, bo takie pewno bedą informacje na znakach i nie musi wiedzieć, że w międzyczasie powinien zjechać na A2 w kierunku Poznania i A1 w kierunku Katowic, skoro w Warszawie znaki będą kierować na S8 z napisem Wrocław (przez Piotrków). Najlepiej byłoby dociagnac łódzki wariant S8 nie do A1 (chyba powstanie) a do... S8 gdzieś miedzy Piotrkowem a Tomaszowem. Wtedy niebyłoby przerwy drogi o tym samym oznaczeniu.

~baron 2012-07-05

lodzianin-nic sie nie zleje,kto jechal bezplatna to dalej pojedzie S8. ASieradz,Zd.Wola,Lask,Pabianice byly by miastami dalej zakorkowanymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.