mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S8 z Wrocławia do Oleśnicy otwarta!

S8 z Wrocławia do Oleśnicy otwarta!

Kierowcy mogą korzystać z 22-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Oleśnicy. Dzięki nowej trasie ekspresowej, która jest kontynuacją Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8 znacznie skróci się czas przejazdu między Oleśnicą a stolicą Regionu i odciążony zostanie północno-wschodni wjazd do miasta. Cały dolnośląski odcinek trasy S8 z Wrocławia do Sycowa w niedalekiej przyszłości stanie się częścią budowanej już w całości drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Warszawy.

S8 z Wrocławia do Oleśnicy otwarta!
W ciągu drogi S8 znajdują się 3 węzły drogowe: Psie Pole – połączenie z AOW, Łozina oraz Dąbrowa – wpięcie w Obwodnicę Oleśnicy (S8). Na trasie wybudowano 16 mostów i wiaduktów drogowych oraz kilkadziesiąt przepustów dla zwierząt. W celu zabezpieczenia przed hałasem okolicznych domów oraz obszarów przyrodniczych wykonano ekrany akustyczne o łącznej długości ok. 10 km. Ponadto dla bezpieczeństwa kierowców zamontowane zostały osłony przeciwolśnieniowe, a trasa na całej długości  została ogrodzona.

Trasa została wybudowana w blisko 2 lata za ok. 565 mln zł, czyli za 50% kosztorysu inwestorskiego.

Budowa drogi ekspresowej S8 jest kolejną dolnośląską inwestycją finansowaną z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość drogi wybudowanej z Wrocławia do Oleśnicy wynosi ok. 565 mln zł, całkowita wartość trasy z Wrocławia do Sycowa wynosi ok 1,2 mld zł. Dofinansowanie z POIiŚ to kwota ok. 980 mln zł.

Cała dolnośląska droga S8 z Wrocławia do Sycowa (granicy woj. dolnośląskiego) zostanie uruchomiona w listopadzie br.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych...

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

~Tylko dla orłów 2012-11-05

jaka bezplatna ?,dla kogo?! WIA TOLe już stoja tylko patrzeć jak będa łojić biednych biznesmenów jeżdzących zdezelowanymi lublinami wożącymi o pare kilo za dużo.

~Stach 2012-10-15

Odpowiadam tym co piszą o płatnych " A" i "S". Czyżby Panowie zapomnieli że My już płacimy podatek w paliwie na budowę dróg od szeregu lat. Dlatego kierowcy jeżdżący po naszych drogach winni omijać płatne odcinki a wtedy gdy drogi lokalne się trochę zakorkują może Ci złodzieje pójdą po rozum do głowy i przestaną skubać społeczeństwo!!!!!

~jumper 2012-10-10

jakie "blisko dwa lata". Blisko 3 lata ! Umowę podpisano 05.11.2009 więc proszę rzetelnie informować użytkowników . Wszyscy wiemy jak trąbiono o drogach na Euro 2012 , które przed Euro nie powstały . A to jedna z nich . Oczywiście się cieszę ale pamiętam o tym że opóźnienie sięgnęlo roku czasu o czym ani słowa !

~p_brz 2012-10-09

Boje się, ze nigdy, ani przez Świdnicę, ani przez Wałbrzych, ani przez Kłodzko...

~ed 2012-10-09

A kiedy S8 z Wrocławia do Świdnicy, Wałbrzycha i czeskiej granicy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando