mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > SRB obiecuje, że zbuduje A1

SRB obiecuje, że zbuduje A1

Deklarację kontynuacji budowy wszystkich odcinków autostrady A1 na terenie woj. kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego, złożoną kilka tygodni temu, podtrzymała firma SRB Civil Engineering Ltd podczas spotkań kierownictwa GDDKiA z właścicielami irlandzkiej firmy. W konsekwencji GDDKIA wystosowała do wykonawcy wezwanie do zwiększenia mobilizacji i niezwłocznego wykonania najpilniejszych prac na dwóch zagrożonych odcinkach na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Jednocześnie w GDDKiA rozpoczęły pracę zespoły robocze analizujące roszczenia złożone przez Irlandczyków.

SRB obiecuje, że zbuduje A1
Firma SRB, która jest członkiem konsorcjów budujących odcinki A1: Czerniewice – Brzezie (34,5 km) oraz Brzezie – Kowal (29,5 km) oraz niezagrożony odcinek Kowal-Sójki (30 km), potwierdziła, że będzie kontynuowała budowę tych odcinków. Kłopoty z płynnością realizacji kontraktów na terenie woj. kujawsko-pomorskiego pojawiły się po ogłoszeniu upadłości przez współkonsorcjanta SRB, firmę PBG. Wykonawca zapowiadał wówczas kontynuację prac w przeorganizowanym składzie, z firmą SRB jako liderem. W ostatnich dniach firma ponownie zadeklarowała, że będzie kontynuowała prace na wszystkich odcinkach. Dlatego też GDDKiA wezwała wykonawcę do opracowania i wdrożenia programu naprawczego na obu kujawsko-pomorskich odcinkach, w ramach kontaktowej klauzuli 15.1.


Wykonawca jest zobowiązany m.in. do wykonania na jednej jezdni autostrady 2,5 km podbudowy z betonu asfaltowego w pełnej grubości warstwy w terminie ostatecznym do 22 sierpnia 2012 r., zabetonowania czterech obiektów oraz przedstawienia programu naprawczego uwzględniającego m.in.: prowadzenie prac w trybie dwuzmianowym, tj. w godzinach 6.00 – 22.00, na całym froncie Robót budowlanych, a tam gdzie jest to możliwe zapewnienie ciągłości pracy w systemie 24h/dobę 7 dni w tygodniu, a także przyjęcia organizacji pracy, która zapewni wykonywanie robót na wszystkich dostępnych odcinkach.


Na niezagrożonej, niemal 30-kilometrowej trasie Kowal-Sójki, prace są już na ukończeniu. Zgodnie z planem już w październiku tego roku droga ma być użytkowana przez kierowców.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Samochodowe centrum dowodzenia

auto motor i sport 0000-00-00

Nawigacja, odtwarzacz audio-video i zestaw głośnomówiący w jednym niezwykłym urządzeniu: AVIC-F40BT.

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.