mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > SRB obiecuje, że zbuduje A1

SRB obiecuje, że zbuduje A1

Deklarację kontynuacji budowy wszystkich odcinków autostrady A1 na terenie woj. kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego, złożoną kilka tygodni temu, podtrzymała firma SRB Civil Engineering Ltd podczas spotkań kierownictwa GDDKiA z właścicielami irlandzkiej firmy. W konsekwencji GDDKIA wystosowała do wykonawcy wezwanie do zwiększenia mobilizacji i niezwłocznego wykonania najpilniejszych prac na dwóch zagrożonych odcinkach na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Jednocześnie w GDDKiA rozpoczęły pracę zespoły robocze analizujące roszczenia złożone przez Irlandczyków.

SRB obiecuje, że zbuduje A1
Firma SRB, która jest członkiem konsorcjów budujących odcinki A1: Czerniewice – Brzezie (34,5 km) oraz Brzezie – Kowal (29,5 km) oraz niezagrożony odcinek Kowal-Sójki (30 km), potwierdziła, że będzie kontynuowała budowę tych odcinków. Kłopoty z płynnością realizacji kontraktów na terenie woj. kujawsko-pomorskiego pojawiły się po ogłoszeniu upadłości przez współkonsorcjanta SRB, firmę PBG. Wykonawca zapowiadał wówczas kontynuację prac w przeorganizowanym składzie, z firmą SRB jako liderem. W ostatnich dniach firma ponownie zadeklarowała, że będzie kontynuowała prace na wszystkich odcinkach. Dlatego też GDDKiA wezwała wykonawcę do opracowania i wdrożenia programu naprawczego na obu kujawsko-pomorskich odcinkach, w ramach kontaktowej klauzuli 15.1.


Wykonawca jest zobowiązany m.in. do wykonania na jednej jezdni autostrady 2,5 km podbudowy z betonu asfaltowego w pełnej grubości warstwy w terminie ostatecznym do 22 sierpnia 2012 r., zabetonowania czterech obiektów oraz przedstawienia programu naprawczego uwzględniającego m.in.: prowadzenie prac w trybie dwuzmianowym, tj. w godzinach 6.00 – 22.00, na całym froncie Robót budowlanych, a tam gdzie jest to możliwe zapewnienie ciągłości pracy w systemie 24h/dobę 7 dni w tygodniu, a także przyjęcia organizacji pracy, która zapewni wykonywanie robót na wszystkich dostępnych odcinkach.


Na niezagrożonej, niemal 30-kilometrowej trasie Kowal-Sójki, prace są już na ukończeniu. Zgodnie z planem już w październiku tego roku droga ma być użytkowana przez kierowców.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Samochodowe centrum dowodzenia

auto motor i sport 0000-00-00

Nawigacja, odtwarzacz audio-video i zestaw głośnomówiący w jednym niezwykłym urządzeniu: AVIC-F40BT.

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.