mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S-1 z kłopotami

S-1 z kłopotami

Niestety, budowa drogi ekspresowej S1 nie przebiega bez kłopotów. GDDKiA zmuszona była podpisać kontrakt z nowym wykonawcą na roboty budowlane w ramach projektu budowy drogi ekspresowej S-1 Bielsko-Biała - Skoczów - Cieszyn.

S-1 z kłopotami

Kontrakt obejmuje zadanie dokończenia robót porzuconych przez upadły PRinż S.A. i Hydrobudowę - 6. GDDKiA zastrzega, że będzie domagać się od obu wykonawców pokrycia strat tj. kosztów robót poprawkowych, różnicy miedzy wartością robót w nowym i pierwotnym kontrakcie a także kosztów przeprowadzenia przetargu.

Przez okres 9 miesięcy prace dokończy konsorcjum: Dragados S.A./ Polimer Mostostal S.A. Wartość podpisanego kontraktu wynosi 21,4 mln EUR.

Roboty obejmują: budowę drogi ekspresowej - jezdni północnej i południowej, budowę węzła Skoczów i Brenna, budowę połączenia ulicy Ciężarowej z ulicą Górny Bór i obiektu mostowego w ciągu ulicy Ciężarowej oraz roboty mostowe na 11 obiektach.

Przeczytaj także:

Dodatkowe prace na S1 (2006-09-12)

Doczekali obwodnicy zachodniej... (2006-08-07)

S1 pod kontrolą (2006-05-16)

Ekspresowa trasa Skoczów - Cieszyn (2005-10-05)

 

 


 


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~kierownik PXMS 2006-11-20

W ramach sprostowania, w konsorcjum wykonawców jest PoliMEX Mostostal a nie jak napisano PoliMER Mostostal. Pozdrawiam - pracownik firmy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Rapid po faceliftingu - polski cennik
Skoda Rapid po faceliftingu - polski cennik
Odświeżona Skoda Rapid debiutuje na polskim rynku. Facelifting kompaktowego modelu Skody przyniósł unowocześnienia w obrębie nadwozia, jednostek napędowych oraz wyposażenia kabiny. Ile kosztuje nowy model?