mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S-3 Szczecin - Gorzów gotowa na przyszłe wakacje

S-3 Szczecin - Gorzów gotowa na przyszłe wakacje

Jednym z priorytetów rozwoju sieci dróg w Polsce stała się budowa drogi ekspresowej S-3 wyprowadzającej ruch tranzytowy z obecnie mocno przeciążonej drogi krajowej numer 3. Oddział GDDKiA w Szczecinie jako pierwszy rozpoczął budowę ekspresowej „trójki” na odcinku Szczecin – Gorzów Wlkp. o długości ponad 81 km.

S-3 Szczecin - Gorzów gotowa na przyszłe wakacje
Droga ekspresowa S-3 ze Szczecina do Gorzowa Wielkopolskiego została podzielona na 3 odcinki:

• odcinek nr 1 – od węzła Klucz z autostradą A6 do węzła Pyrzyce, długość 28,2 km, prace prowadzi konsorcjum którego liderem jest firma Herman Kirchner
• odcinek nr 2 –  od węzła Pyrzyce do węzła Myślibórz, długość 26,7 km, prace prowadzi firma Budimex Dromex
• odcinek nr 3 – od węzła Myślibórz do węzła Małyszyn na obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego, długość 26,7, prace prowadzi firma Berger Bau GmbH

Po ponad roku budowy najtrudniejszy, początkowy etap pracy mamy już za sobą, droga na całym swoim przebiegu wyłoniła już się z ziemi. Na niemal 40 procentach trasy została już położona podbudowa bitumiczna. Większość prac ziemnych została już wykonana, budowa 31 spośród 77 obiektów mostowych jest już mocno zaawansowana. Obecny sezon budowlany będzie okresem szczególnie wytężonej pracy budowniczych S-3. Rozpoczną się prace bitumiczne na szeroką skalę, wykańczane będą kolejne obiekty mostowe. Już w wakacje przyszłego roku będziemy mogli już szybko i wygodnie podróżować drogą ekspresową między Szczecinem a Gorzowem Wielkopolskim – informują drogowcy z GDDKiA w Szczecinie.

Dzięki tej drodze kilkukrotnie skróci się podróż pomiędzy dwoma dużymi aglomeracjami Polski północno – zachodniej, zmniejszą się koszty transportu drogowego i zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego. Odetchną mieszkańcy miejscowości położonych przy starej „trójce”, przez które obecnie przejeżdżają setki tirów na dobę. Trasa będzie miała 2 jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, znajdą się na niej 4 węzły drogowe, 77 wiaduktów, 120 przepustów, 10 miejsc obsługi podróżnych i 2 obwody utrzymania.

Droga krajowa numer 3 jest zachodnią magistralą południkową naszego kraju, zapewnia dojazd z południa Polski i dalej południa Europy nad Morze Bałtyckie, do portów morskich Szczecin i Świnoujście.

Podobne wiadomości:

Więcej niż kosmetyka – Audi AS3

auto motor i sport 0000-00-00

Ruszył przetarg na budowę S19 Stobierna - Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę S19 Stobierna -...

Polskie drogi 2009-03-19

Komentuj:

~Yarro 2010-01-22

Czy może ktoś zna jakiś adres w internecie gdzie można zobaczyć plany tej drobi, którędy przebiega i takie tam?

~miki 2009-06-28

rząd PIS podpisał umowy na te trase gorzów -Szczecin ! ale Po co ? aby Kazimierz MArcinkiewicz miałe lepiej jeżdzic? to PiS iory okropne! ulice se zrobili!

~drugi facet ze Szczecina 2009-05-06

po pierwsze do Szczecina nie zjeżdża się z A6 w Podjuchach (no chyba że na Gumieńce albo Pomorzany), tylko na następnym zjeździe (Kijewo/Szosa Stargardzka), po drugie zjazd z A6 w Podjuchach ma być przebudowany - ma być bezpośredni wjazd na "Autostradę" Poznańską.

~As 2009-04-23

Ludzie którzy komentarze tutaj dodają nie mają zielonego pojęcia co i jak się buduje, jeden spojrzy na obrazek i myśli że tak droga będzie wyglądać otóż nie... droga ekspresowa którą właśnie budują będzie posiadać po dwa pasy w każdym kierunku plus pobocze. Dla laików wytłumaczę po chłopsku będzie to wyglądać jak autostrada tylko że pobocze będzie nieco węższe od tych autostradowych.

~Markowy 2009-04-21

do Jurka: pasy awaryjne beda na 100%.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.