mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S-5 ekspresowo

S-5 ekspresowo

Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetargi na projekty wszystkich odcinków planowanej 157 km drogi ekspresowej S-5 na terenie Wielkopolski.

S-5 ekspresowo
Droga ekspresowa S-5 jest ważną inwestycją gdyż ma do 2012  roku połączyć trzy miasta organizujące mistrzostwa: Wrocław, Poznań i Gdańsk. Blisko połowa trasy (157 km) przebiega przez teren wielkopolski. Do tej pory drogowcy projektowali jednak tylko dwa odcinki trasy, od planowanego węzła Kleszczewo na A-2 do Łubowa pod Gnieznem (wschodnia obwodnica Poznania) oraz obwodnicę dla Rawicza i Bojanowa.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu ogłosiła przetargi na projekty budowlane kolejnych czterech odcinków S-5:
- odcinek od północno-wschodniej granicy województwa do Gniezna,
- południowa części zachodniej obwodnicy Poznania (planowany węzeł Głuchowo na A-2 - Wronczyn),
- odcinek Wronczyn-Leszno
- obwodnica Leszna.

Oznacza to, że rusza projektowanie całego wielkopolskiego odcinka S-5. Nieznany jest jeszcze ostateczny przebieg wszystkich odcinków S-5. Prawie na całej długości projektowanej trasy wchodzą w grę przynajmniej dwa warianty, których wybór nastąpi na etapie wydawania decyzji środowiskowej. GDDKiA chce uzyskać pozwolenie na budowę ekspresówki do czerwca 2009 roku. Budowa mogłaby rozpocząć się na początku 2010 roku a prace zakończyłyby się przed mistrzostwami. Największym problemem w dotrzymaniu terminu może być wykup gruntów, gdyż pod inwestycję trzeba wykupić tysiące działek.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~S5 2013-08-25

Minęło 6 lat i nie ma nic... tylko politykierka ta sama.

~bopi 2008-10-20

Domagamy się przyspieszenia prac nad rozpoczęciem budowy obwodnicy Rawicza i Bojanowa.Czekamy tyle lat ! Ile jeszcze ludzi ma zginąć na tej wąskiej prowadzącej przez wsie i miasteczka drodze ? Przypominam politykom o ich obietnicach ! Wybory każdego dnia coraz bliżej!

~gg 2007-12-14

koło Prusic i Żmigrodu (dolnośląskie) też zmieniano nawierzchnie 2 - 3 lata temu i jeszcze jest ładna. ale wąska!

~piotronk22 2007-12-08

Do panów z GDDKiA w Poznaniu: Dlaczego w kilka lat po wybudowaniu A-2 na południu Poznania nie zmieniono drogowskazów w mieście??? Przykład najbardziej drastyczny: Centrum M-1 Franowo leży jakieś 2 km od A-2 i z 10km od centrum. Przy wyjeździe z M-1 jest jednak drogowskaz z przed lat, który na Swiecko i Wrocław(!) każe jechać przez Centrum oczywiście, mimo bardzo wygodnego i krótszego przejazdu przez A-2 prosto do Komornik, z ominięciem całego Poznania. Ten odcinek autostrady jest w dodatku bezpłatny, bo miał właśnie spełniać funkcję obwodnicy! Przykłady możnaby mnożyć, tak jakby GDDKiA nie zauważyła nowej trasy!

~Zaje bisty 2007-12-05

Czytac ze zrozumieniem buraki i szukac dodatkowych informacji! węzeł Głuchowo na A-2 - Wronczyn nie jest remontowana droga na odcinku komorniki stęszew, tylko nowa droga S5

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.