mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S-8 przez Łódź

S-8 przez Łódź

Wszystko wskazuje na to, że przyszła droga ekspresowa S8 pobiegnie przez Łódź. Mimo różnych propozycji GDDKiA, za przebiegiem S8 przez Łódź, Pabianice, Łask, Zduńską Wolę i Sieradz opowiedzieli się przedstawiciele resortów transportu i obrony narodowej.

"Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może rozważać różne warianty, ale nie ma podstaw do zmiany przebiegu S8 w województwie łódzkim, zapisanego w rozporządzeniu rządu z 2004 roku" - Piotr Stomma, wiceminister transportu. Za S-8 dla Łodzi opowiedziało się także wojsko, argumentując, że taka lokalizacja niezbędna jest bazie lotniczej NATO w Łasku, gdzie stacjonować będą samoloty F-16. "Po przedstawieniu doprecyzowanego przebiegu tej drogi, resort obrony zaliczy ją do dróg o znaczeniu obronnym" - informuje MON.

Droga ekspresowa S8 w dotychczasowym przebiegu, przyjętym Rozporządzeniem Rady Ministrów, stanowić będzie jednocześnie obwodnicę Łodzi, Sieradza i Zduńskiej Woli.

Przeczytaj także:

Łódź bez obwodnicy? (2006-07-25)

Pewna kasa na obwodnicę Wrocławia (2006-10-05)

Przebudowa ósemki w okolicach Radzymina (2006-07-06)

Wspólna inicjatywa - drogi, kolej, lotnisko (2006-08-17)

Ekspresowa ósemka Radzymin - Wyszków (2006-09-28) 


Podobne wiadomości:

Pewna kasa na obwodnicę Wrocławia

Pewna kasa na obwodnicę Wrocławia

Polskie drogi 2006-10-05

Komentuj:

~Michał 2006-12-29

a czy ta S8 bendzie biegła przez Sięganów proszem mi odpowiedziec na to pytanie sokolmichal@interia.pl

~:[ 2006-11-30

A moze mi powiecie dleczego w okolicach Bełchatowa i Piotrkowa wogóle Łodz ma prawie milin mieszkanców i ta trasa ma przebiegac tam a nie gdzie indziej

~moheras 2006-10-07

a moze mi powiesz po co takie zawijasy. najlepiej jak by byl wariant lodzki przejumjacy tranzyt z dzisiejszej DK 8 pod piotrkowem a na starej trasie obwodnice belchatowa i wielunia. Korzystny dla Łodzi i reszty pPolski bo droga idzie przez najwieksze miasta a do tego wystarczy wybudowac S8 Lodz - Wroclaw bo miedzy Lodzia a Warszawa bedzie autostrada a wiec jest to i tanszy przebieg. Piotrkow korzytsa bo tranzyt znika a na niewiekli ruch lokalny s powodezeniem wystarczy dotychczasowa droga z obwodnicami. Jazda nia bedzie wygodniejsza i bezpieczniejsza niz zatloczona jednojezdniowa droga S8 przez piotrkow jak glupio planowano.

~to i też dobrze 2006-10-06

choć mogłaby dalej poprowadzić jednak w okolice Piotrkowa; albo najlepiej- pójść od Łaska do Piotrkowa, a jej odgałęzienie jako inna ekspresówka- obwodnica zachodnia Łodzi, aż do A-2, i druga trasa jako obwodnica północna Pabianic i południowa Łodzi, aż do A-1 na płd-wsch obrzeżach Łodzi. Tak byłoby najlepiej, o ile nasze biedne okradane państwo byłoby na to stać

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech