mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S-8 przez Łódź

S-8 przez Łódź

Wszystko wskazuje na to, że przyszła droga ekspresowa S8 pobiegnie przez Łódź. Mimo różnych propozycji GDDKiA, za przebiegiem S8 przez Łódź, Pabianice, Łask, Zduńską Wolę i Sieradz opowiedzieli się przedstawiciele resortów transportu i obrony narodowej.

"Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może rozważać różne warianty, ale nie ma podstaw do zmiany przebiegu S8 w województwie łódzkim, zapisanego w rozporządzeniu rządu z 2004 roku" - Piotr Stomma, wiceminister transportu. Za S-8 dla Łodzi opowiedziało się także wojsko, argumentując, że taka lokalizacja niezbędna jest bazie lotniczej NATO w Łasku, gdzie stacjonować będą samoloty F-16. "Po przedstawieniu doprecyzowanego przebiegu tej drogi, resort obrony zaliczy ją do dróg o znaczeniu obronnym" - informuje MON.

Droga ekspresowa S8 w dotychczasowym przebiegu, przyjętym Rozporządzeniem Rady Ministrów, stanowić będzie jednocześnie obwodnicę Łodzi, Sieradza i Zduńskiej Woli.

Przeczytaj także:

Łódź bez obwodnicy? (2006-07-25)

Pewna kasa na obwodnicę Wrocławia (2006-10-05)

Przebudowa ósemki w okolicach Radzymina (2006-07-06)

Wspólna inicjatywa - drogi, kolej, lotnisko (2006-08-17)

Ekspresowa ósemka Radzymin - Wyszków (2006-09-28) 


Podobne wiadomości:

Pewna kasa na obwodnicę Wrocławia

Pewna kasa na obwodnicę Wrocławia

Polskie drogi 2006-10-05

Komentuj:

~Michał 2006-12-29

a czy ta S8 bendzie biegła przez Sięganów proszem mi odpowiedziec na to pytanie sokolmichal@interia.pl

~:[ 2006-11-30

A moze mi powiecie dleczego w okolicach Bełchatowa i Piotrkowa wogóle Łodz ma prawie milin mieszkanców i ta trasa ma przebiegac tam a nie gdzie indziej

~moheras 2006-10-07

a moze mi powiesz po co takie zawijasy. najlepiej jak by byl wariant lodzki przejumjacy tranzyt z dzisiejszej DK 8 pod piotrkowem a na starej trasie obwodnice belchatowa i wielunia. Korzystny dla Łodzi i reszty pPolski bo droga idzie przez najwieksze miasta a do tego wystarczy wybudowac S8 Lodz - Wroclaw bo miedzy Lodzia a Warszawa bedzie autostrada a wiec jest to i tanszy przebieg. Piotrkow korzytsa bo tranzyt znika a na niewiekli ruch lokalny s powodezeniem wystarczy dotychczasowa droga z obwodnicami. Jazda nia bedzie wygodniejsza i bezpieczniejsza niz zatloczona jednojezdniowa droga S8 przez piotrkow jak glupio planowano.

~to i też dobrze 2006-10-06

choć mogłaby dalej poprowadzić jednak w okolice Piotrkowa; albo najlepiej- pójść od Łaska do Piotrkowa, a jej odgałęzienie jako inna ekspresówka- obwodnica zachodnia Łodzi, aż do A-2, i druga trasa jako obwodnica północna Pabianic i południowa Łodzi, aż do A-1 na płd-wsch obrzeżach Łodzi. Tak byłoby najlepiej, o ile nasze biedne okradane państwo byłoby na to stać

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.