mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S-8 w prokuraturze

S-8 w prokuraturze

Łódź nie ustaje w działaniach na rzecz „północnego wariantu” drogi ekspresowej S-8. Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki skierował wniosek w sprawie trasy s8 do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Prezydent zawiadamia w nim o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z decyzją generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad o przebiegu drogi S-8 w relacji Wrocław-Syców-Kępno-Piotrków Trybunalski. „Podejmując powyższą decyzję generalny dyrektor działał w sprzeczności z obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów, określającym przebieg S-8 przez Kępno-Sieradz-Łódź. Nie może być, zatem żadnych wątpliwości, że GDDKiA przekroczyła swoje uprawnienia i działa na szkodę interesu publicznego”– czytamy w uzasadnieniu wniosku.

Decyzja GDDKiA w sprawie S8


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~eswu 2007-07-03

wrocławski kierowco - zmień linijkę (żeby miała prostą krawędź) albo rozłóż mapę - inaczej się zgubisz!

~wrocławski kierowca 2007-06-26

narysować od linijki wrocław-warszawa i widac jak jest najkrócej.. z dala od łodzi.

~eswu 2007-06-25

krótsza droga gamoniu prowadzi przez Łódź

~bob budowniczy 2007-06-25

wydaje mi sie ze kropiwnicki ma kompleks euro (po tym jak zawalili dokumetacje do euro) i teraz sie bije o droge bo mu wstyd! rozumiem ze fajnie jest miec droge niedaleko siebie bo tereny inwestycyjne bo drozesze dzialki bo tamto czy siamto. ale skoro kropiwnicki zna sie na drogach to czemu nie jest w gddkia???

~bob budowniczy 2007-06-25

nie sadzicie ze jesli ktos np jedzie z wro do wawy to lepiej zeby mial krotsza (i prosta) droge, czyli taka co sie lodzi nie podoba, a jesli ktos z tych miast ma wjechac do lodzi to raczej nie bedzie jej objezdzal z boku (chyba ze jedzie na drugi koniec) i tak czy siak musi do niejc wjechac wiec obojetne mu juz jest czy ta droga jest blizej czy dalej od lodzi - wiec lepiej zeby szla naturalnym biegiem, czyli takim co sie lodzi nie podba :P. z drugiej storny jesli ktos z lodzi wyjezdza i jedzie np do wro czy do wawy to tak czy siak nie bedzie raczej korzystal z obwodnicy, wiec po co lodzi droga obok miasta???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.