mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Są decyzje ws. strategicznych inwestycji dla Warszawy

Są decyzje ws. strategicznych inwestycji dla Warszawy

Pod koniec kwietnia br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał dwie decyzje środowiskowe dla budowy: Południowej Obwodnicy Warszawy odc. Puławska –Lubelska oraz drogi ekspresowej S7 odcinek Warszawa – Grójec. Obie inwestycje znajdują się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2013 na liście zadań, których realizacja przewidywana jest po roku 2013.

Są decyzje ws. strategicznych inwestycji dla Warszawy

Decyzje środowiskowe umożliwią GDDKiA prowadzenie dalszych prac projektowych zmierzających do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowych (ZRID).

Droga ekspresowa S2 Puławska – Lubelska (Południowa Obwodnica Warszawy)

Zgodnie z warunkami określonymi w decyzji środowiskowej realizacja przedsięwzięcia będzie polegała na:

 

  • budowie 19 km trasy na odcinku pomiędzy w. Puławska –w.Lubelska
  • budowie tunelu zamkniętego w rejonie Ursynowa długości 2655 m
  • poprowadzeniu na odcinku Łąk Wilanowskich (ok.2 km) drogi na nasypie
  • budowie mostu o płaskiej konstrukcji dł. 1 km
  • budowie tunelu pod linią kolejową PKP i ul. Patriotów w Wawrze;
  • budowie węzłów: Ursynów Zach.; Ursynów Wsch.; Przyczółkowa; Wał Miedzeszyński; Patriotów
  • budowie ekranów akustycznych dł.~26 km i wys.3-8m

Przekrój: 2 x 3 pasy ruchu + pas awaryjny (most 2 x 4 pasy ruchu).


Droga ekspresowa S7 Warszawa – Grójec

Zgodnie z warunkami określonymi w decyzji środowiskowej realizacja przedsięwzięcia będzie polegała na:

  • budowie 29 km południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowe S-7 w kierunku Grójca wg wariantu II z przebiegiem trasy w pobliżu m. Antoninów wg podwariantu C
  • budowie węzłów: Lotnisko; Zamienie; Lesznowola; Antoninów; Złotokłos; Tarczyn; Tarczyn II
  • budowie ekranów akustycznych dł.~8 km i wys.4,5-8

Przekrój: 2 x 2 pasy ruchu lub 2 x 3 pasy ruchu + 2,5m pas awaryjny


Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

rysiu_krzysiu 2011-05-22

O tych naszych inwestycjach drogowych teraz to nawet szkoda gadać, niby tyle miało powstać na Euro i co? Nie chcę powtarzać opinii. że "za komuny było lepiej" ale gdyby nie Gierek, to pewno dotąd byśmy katowickiej nie mieli;)

~Jeszcze POLAK 2011-05-21

Ciekawe że cbś nie dobrało się jeszcze do tych co budują u nas drogi a zwłaszcza tych co zlecają budowę przecież to jest zmowa żeby nie dopuścić firm które zbudują to szybciej i taniej no i solidniej no ale uciekła by prowizja to państwo niema racji bytu zaorać to i po kłopocie !!!!!!!

~ANERT 2011-05-20

JAK POKAZUJE 22 LATA DEMOKRACJI W POLSCE, TO OD DECYZJI POLITYKÓW I URZĘDNIKÓW DO NAMACALNYCH EFEKTÓW, CZYLI DROGI PO KTÓREJ JEŹDZIMY DŁUGA DROGA!TO JAK KAZAĆ ŚLIMAKOWI W GODZINĘ WEJŚĆ NA KILKUMETROWĄ GÓRKĘ!!JEDNYM SŁOWEM JAKBY NIEMCY,AUTRIACY CZY NAWET HISZPANIE TAK BUDOWALI DROGI JAK MY, TO NIE W SUMIE 30 TYS. KM AUTOSTRAD BY MIELI A MOŻE 3 TYS KM!!!!

dajan55 2011-05-16

Bardzo dobra wiadomość dla kierowców z Warszawy i przyjezdnych - dwie najważniejsze drogi w regionie - nie mówiąc o wylocie s8 na Marki , s7 na Łomianki , a2 na Mińsk Maz. , wschodnia obwodnica Warszawy, wylot na Janki s8 , obecnie budowana a2 a również wiele bardziej lokalnych wylotów z Warszawy nie mniej ważnych .Najgorsze jest to że nie ma pieniędzy na te inwestycje i jeszcze długo nie będzie - data wybudowania tych dróg do 2020 roku to abstrakcja nawet dla laika ale niestety karmią nas takimi niusami od lat ! . Oprócz tego zapędy w budowie będą srogo ocenione przez tzw. ekologów którzy szybko zweryfikują te zamiary na długie lata !?.Ale cóż - drogi w Polsce to również a może przede wszystkim kiełbasa wyborcza - ale mnie i nie tylko zaczyna się przejadać !

~vobis 2011-05-16

ciekawe ile bedzie kosztowac wydubowanie tego 19-kilometrowego odcinka :D patrzac na specyfikacje to bedzie mnostwo kasy. Ale ta obwodnica powinna juz byc bardzo dawno zrobiona (uprzedzam odpowiedzi, tak jak i inne odwodnice innych miast w Polsce :D )

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.