mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Są decyzje ws. strategicznych inwestycji dla Warszawy

Są decyzje ws. strategicznych inwestycji dla Warszawy

Pod koniec kwietnia br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał dwie decyzje środowiskowe dla budowy: Południowej Obwodnicy Warszawy odc. Puławska –Lubelska oraz drogi ekspresowej S7 odcinek Warszawa – Grójec. Obie inwestycje znajdują się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2013 na liście zadań, których realizacja przewidywana jest po roku 2013.

Są decyzje ws. strategicznych inwestycji dla Warszawy

Decyzje środowiskowe umożliwią GDDKiA prowadzenie dalszych prac projektowych zmierzających do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowych (ZRID).

Droga ekspresowa S2 Puławska – Lubelska (Południowa Obwodnica Warszawy)

Zgodnie z warunkami określonymi w decyzji środowiskowej realizacja przedsięwzięcia będzie polegała na:

 

  • budowie 19 km trasy na odcinku pomiędzy w. Puławska –w.Lubelska
  • budowie tunelu zamkniętego w rejonie Ursynowa długości 2655 m
  • poprowadzeniu na odcinku Łąk Wilanowskich (ok.2 km) drogi na nasypie
  • budowie mostu o płaskiej konstrukcji dł. 1 km
  • budowie tunelu pod linią kolejową PKP i ul. Patriotów w Wawrze;
  • budowie węzłów: Ursynów Zach.; Ursynów Wsch.; Przyczółkowa; Wał Miedzeszyński; Patriotów
  • budowie ekranów akustycznych dł.~26 km i wys.3-8m

Przekrój: 2 x 3 pasy ruchu + pas awaryjny (most 2 x 4 pasy ruchu).


Droga ekspresowa S7 Warszawa – Grójec

Zgodnie z warunkami określonymi w decyzji środowiskowej realizacja przedsięwzięcia będzie polegała na:

  • budowie 29 km południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowe S-7 w kierunku Grójca wg wariantu II z przebiegiem trasy w pobliżu m. Antoninów wg podwariantu C
  • budowie węzłów: Lotnisko; Zamienie; Lesznowola; Antoninów; Złotokłos; Tarczyn; Tarczyn II
  • budowie ekranów akustycznych dł.~8 km i wys.4,5-8

Przekrój: 2 x 2 pasy ruchu lub 2 x 3 pasy ruchu + 2,5m pas awaryjny


Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Kolejna hybryda Lexusa

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

rysiu_krzysiu 2011-05-22

O tych naszych inwestycjach drogowych teraz to nawet szkoda gadać, niby tyle miało powstać na Euro i co? Nie chcę powtarzać opinii. że "za komuny było lepiej" ale gdyby nie Gierek, to pewno dotąd byśmy katowickiej nie mieli;)

~Jeszcze POLAK 2011-05-21

Ciekawe że cbś nie dobrało się jeszcze do tych co budują u nas drogi a zwłaszcza tych co zlecają budowę przecież to jest zmowa żeby nie dopuścić firm które zbudują to szybciej i taniej no i solidniej no ale uciekła by prowizja to państwo niema racji bytu zaorać to i po kłopocie !!!!!!!

~ANERT 2011-05-20

JAK POKAZUJE 22 LATA DEMOKRACJI W POLSCE, TO OD DECYZJI POLITYKÓW I URZĘDNIKÓW DO NAMACALNYCH EFEKTÓW, CZYLI DROGI PO KTÓREJ JEŹDZIMY DŁUGA DROGA!TO JAK KAZAĆ ŚLIMAKOWI W GODZINĘ WEJŚĆ NA KILKUMETROWĄ GÓRKĘ!!JEDNYM SŁOWEM JAKBY NIEMCY,AUTRIACY CZY NAWET HISZPANIE TAK BUDOWALI DROGI JAK MY, TO NIE W SUMIE 30 TYS. KM AUTOSTRAD BY MIELI A MOŻE 3 TYS KM!!!!

dajan55 2011-05-16

Bardzo dobra wiadomość dla kierowców z Warszawy i przyjezdnych - dwie najważniejsze drogi w regionie - nie mówiąc o wylocie s8 na Marki , s7 na Łomianki , a2 na Mińsk Maz. , wschodnia obwodnica Warszawy, wylot na Janki s8 , obecnie budowana a2 a również wiele bardziej lokalnych wylotów z Warszawy nie mniej ważnych .Najgorsze jest to że nie ma pieniędzy na te inwestycje i jeszcze długo nie będzie - data wybudowania tych dróg do 2020 roku to abstrakcja nawet dla laika ale niestety karmią nas takimi niusami od lat ! . Oprócz tego zapędy w budowie będą srogo ocenione przez tzw. ekologów którzy szybko zweryfikują te zamiary na długie lata !?.Ale cóż - drogi w Polsce to również a może przede wszystkim kiełbasa wyborcza - ale mnie i nie tylko zaczyna się przejadać !

~vobis 2011-05-16

ciekawe ile bedzie kosztowac wydubowanie tego 19-kilometrowego odcinka :D patrzac na specyfikacje to bedzie mnostwo kasy. Ale ta obwodnica powinna juz byc bardzo dawno zrobiona (uprzedzam odpowiedzi, tak jak i inne odwodnice innych miast w Polsce :D )

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.