mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Są pieniądze, będą remonty

Są pieniądze, będą remonty

W tym roku bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będzie dysponować znacznymi środkami na remonty dróg krajowych. Pula prawie 250 mln zł pozwoli na modernizacje i poprawę bezpieczeństwa na blisko 70 km kujawsko-pomorskich tras.

Są pieniądze, będą remonty
Jeszcze nigdy do tej pory bydgoski oddział GDDKiA nie dysponował tak dużymi środkami na inwestycje drogowe. Na modernizacje dróg krajowych drogowcy otrzymali w tym roku prawie 250 mln zł. Już w tej chwili planowanych jest czternaście zadań mających na celu wzmocnienie nawierzchni, budowę chodników i zatok autobusowych. Remontu doczeka się łącznie prawie 70 km kujawsko-pomorskich dróg. Główne prace zostaną przeprowadzone m.in. w okolicach Brodnicy (droga krajowa nr 15), Warlubia i Dolnej Grupy (droga krajowa nr 1), a także Żnina, Rogowa (droga krajowa nr 5) i Grudziądza (droga krajowa nr 16).

Realizowane będą też prace poprawiające bezpieczeństwo ruchu. Wytypowano już kilkanaście najbardziej niebezpiecznych miejsc, w których prace konieczne są w pierwszej kolejności. Pojawią się tam zatoki autobusowe, chodniki, wyspy spowalniające i znaki aktywne. Drogowcy wierzą, że dzięki temu znacznie poprawi się bezpieczeństwo, szczególnie w mniejszych miejscowościach.

To jednak nie koniec drogowych inwestycji. Cały czas prowadzone będą także prace na odcinku drogi krajowej nr 10 w powiecie lipnowskim i na drogach ekspresowych S5, S10 w okolicach Bydgoszczy. Natomiast na autostradzie A1 ruszą roboty koncesyjne od Nowych Marz do Torunia i dalej prowadzone już przez Generalną Dyrekcję w kierunku granicy województwa.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

Komentuj:

~osskaa 2009-02-09

A co się ma dziać? nic się nie dzieje i nie będzie się nic działo jeszcze z 5lat. Bydgoski oddział podnieca się jednym węzłem w Stryszku oraz tym, że przerobił piątkę od Nowych Marz do Bydgoszczy w "Drogę Zaufania" czyli pozamieniał pół jezdni na wysepki w każdej wiosce i postawił 30 fotoradarów. Tak się "modernizuje" drogi w Polsce, a ty się pytasz o jakieś S5!!! Obudź się...

~romek 2009-02-04

A co sie dzieje z budową S5 z Bydgoszczy do Gniezna .Cichutko czy wykonano jakies działania w tym kierunku.Na co czekamy?Podobnie druga strona Bydgoszcz Nowe Marzy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech