mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Są pieniądze, będą remonty

Są pieniądze, będą remonty

W tym roku bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będzie dysponować znacznymi środkami na remonty dróg krajowych. Pula prawie 250 mln zł pozwoli na modernizacje i poprawę bezpieczeństwa na blisko 70 km kujawsko-pomorskich tras.

Są pieniądze, będą remonty
Jeszcze nigdy do tej pory bydgoski oddział GDDKiA nie dysponował tak dużymi środkami na inwestycje drogowe. Na modernizacje dróg krajowych drogowcy otrzymali w tym roku prawie 250 mln zł. Już w tej chwili planowanych jest czternaście zadań mających na celu wzmocnienie nawierzchni, budowę chodników i zatok autobusowych. Remontu doczeka się łącznie prawie 70 km kujawsko-pomorskich dróg. Główne prace zostaną przeprowadzone m.in. w okolicach Brodnicy (droga krajowa nr 15), Warlubia i Dolnej Grupy (droga krajowa nr 1), a także Żnina, Rogowa (droga krajowa nr 5) i Grudziądza (droga krajowa nr 16).

Realizowane będą też prace poprawiające bezpieczeństwo ruchu. Wytypowano już kilkanaście najbardziej niebezpiecznych miejsc, w których prace konieczne są w pierwszej kolejności. Pojawią się tam zatoki autobusowe, chodniki, wyspy spowalniające i znaki aktywne. Drogowcy wierzą, że dzięki temu znacznie poprawi się bezpieczeństwo, szczególnie w mniejszych miejscowościach.

To jednak nie koniec drogowych inwestycji. Cały czas prowadzone będą także prace na odcinku drogi krajowej nr 10 w powiecie lipnowskim i na drogach ekspresowych S5, S10 w okolicach Bydgoszczy. Natomiast na autostradzie A1 ruszą roboty koncesyjne od Nowych Marz do Torunia i dalej prowadzone już przez Generalną Dyrekcję w kierunku granicy województwa.

Podobne wiadomości:

ABT AS5-R - na bazie Audi S5

auto motor i sport 0000-00-00

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~osskaa 2009-02-09

A co się ma dziać? nic się nie dzieje i nie będzie się nic działo jeszcze z 5lat. Bydgoski oddział podnieca się jednym węzłem w Stryszku oraz tym, że przerobił piątkę od Nowych Marz do Bydgoszczy w "Drogę Zaufania" czyli pozamieniał pół jezdni na wysepki w każdej wiosce i postawił 30 fotoradarów. Tak się "modernizuje" drogi w Polsce, a ty się pytasz o jakieś S5!!! Obudź się...

~romek 2009-02-04

A co sie dzieje z budową S5 z Bydgoszczy do Gniezna .Cichutko czy wykonano jakies działania w tym kierunku.Na co czekamy?Podobnie druga strona Bydgoszcz Nowe Marzy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.