mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Są pieniądze dla DW747 Iłża-Konopnica i obwodnic

Są pieniądze dla DW747 Iłża-Konopnica i obwodnic

Jest zgoda Komisji Europejskiej na dofinansowanie kolejnego dużego projektu w Polsce Wschodniej
Projekt związany z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 747 Iłża – Konopnica na odcinku Konopnica – Kamień, realizowany na terenie województwa lubelskiego otrzyma blisko 363 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Są pieniądze dla DW747 Iłża-Konopnica i obwodnic
Przedmiotem projektu jest budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 747 Iłża – Konopnica na odcinkach o łącznej długości około 47 km, w tym budowa trzech obwodnic miast: Bełżyc, Chodla i Opola Lubelskiego.

Projekt stanowi etap szerszego przedsięwzięcia polegającego na budowie i rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 747 Iłża – Konopnica na odcinku Konopnica – Kamień, który obejmuje także budowę mostu na Wiśle w miejscowości Kamień wraz z drogami dojazdowymi.

Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 550 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej stanowi prawie 363 mln zł. Planowany termin zakończenia projektu to pierwszy kwartał 2015 r.  
Tematy w artykule: lubelskie

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Polskie drogi 2016-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross