mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Są pieniądze na autostradę A6. Prace ruszą w 2011 r.

Są pieniądze na autostradę A6. Prace ruszą w 2011 r.

Są pieniądze na budowę węzła "Tczewska" wraz z przebudową autostrady A-6 na odcinku Kijewo - Rzęśnica i przebudową węzła "Kijewo". W tym roku będą prowadzone prace przygotowawcze, zostaną uzyskane niezbędne decyzje administracyjne dla przebudowy odcinka Kijewo – Rzęśnica i węzła "Kijewo". W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie robót na autostradzie A6.

Są pieniądze na autostradę A6. Prace ruszą w 2011 r.
Zakres prac będzie obejmował:

  • Budowę nowego węzła Tczewska zapewniającego obsługę terenów przemysłowych i dogodny dojazd do autostrady A-6 z Dąbia i Wielgowa. Po wybudowaniu węzła zostanie zamknięte skrzyżowanie drogi S-3 z drogą powiatową do Dąbia (ulica Goleniowska) i skrzyżowanie na węźle "Rzęśnica" z drogą powiatową do Wielgowa. Węzeł „Tczewska” będzie realizowany we współpracy z Gminą Miasto Szczecin.
  • Przebudowę międzywęzłowego odcinka Kijewo – Rzęśnica o długości 6,4 kilometra. Stare, zniszczone płyty betonowe zostaną zastąpione nową, równą nawierzchnią bitumiczną. Droga będzie szersza, zostanie dobudowany pas awaryjny.
  • Budowę „zielonego wiaduktu” – dużego przejścia górnego dla zwierząt o szerokości 50 metrów.
  • Przebudowę węzła "Kijewo". Po przebudowie dzięki łącznicom o odpowiedniej geometrii oraz długim pasom włączania i wyłączania wjazd i zjazd z autostrady będzie odbywać się bezpiecznie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~ANTYDROGA 2010-05-10

JAK CZYTAM PRZECHWAŁKI BARANÓW Z GDDKiA,Z MINISTERSTWA INFRASTRUKTURY I INNYCH URZĘDASÓW ZWANYCH DYREKTORAMI I PREZESAMI,ŻE ODDANO ALBO ODDA SIĘ ZA 2ALBO 3 ALBO 5 LAT 5 LUB 6 KM DROGI ,W KRAJU KTÓREGO SIEĆ DRÓG I JAKOŚĆ DRÓG TO KPINA Z NAS KIEROWCÓW TO K...SZLAG MNIE TRAFIA I WIELU Z NAS KTÓRZY CODZIENNIE SIĘ PO TYM GÓWNIE PORUSZAMY!!!CO TO K....JEST CYRK ????

~romek 2010-05-05

A co z węzłem w Rzęśnicy.Autostrada A6 ciagnie sie az do Chociwla od wezła w Rzesnicy jako DW 142.Dalej są wykonane nasypy pamietające jeszcze lata 30 Gminy lezace przy tej wytyczonej drodze maja zarezerwowany pas drogowy pod ta inwestycję.W planach rozwojowych Szczecinka mozna znalezc zapisy o potrzebe budowy tej trasy jako A6 .Władze gmin zwracały sie wielokrotnie do Ministerstwa Infrastruktury o ujecie tej trasy w planach budowy dróg w Polsce ,widzac duzą szansę rozwojową dla siebie .Moze podjąc budowe tej trasy etapami w kierunku Szczecinka i Chojnic .Budowa tej drogi wpłynie korzystnie na rozwój zapomnianych "Ziem Odzyskanych".Wystarczy spojrzec na mape dróg ekspresowych w Polsce całe Pomorze Zachodnie pozbawione jest dobrej drogi łaczącej Szczecin z Gdanskiem i dalej z Wilnem.Modernizowana droga S6 łaczy duze miasta wybrzeza Kołobrzeg Koszalin,Słupsk co niewatpliwie poprawia warunki jazdy do tych miejscowości zacheca turystów do odwiedzania tych stron.Tylko turysci docieraja tutaj z południa Polski korzystając z tras południkowych a nie równoleznikowych jakim jest S6 Trasa ta ma walor wybitnie turystyczny .Sezon nad naszym zimnym morzem trwa od czerwca do sierpnia ruch na drogach wzrasta tu niemal 10 krotnie .Stali pensjonariusze sanatoriów za Odry uciekaja w tym czasie z tych terenów bojąc sie panicznie konfrontacji z rodzimym turystą.Od wrzesnia wszystko wraca do normy pensjonaty 4 gwiazdkowe zyja tylko dzieki turystą z Niemiec.Waza ich wielkie autokary z Niemiec pod same drzwi Hoteli.Ruch np w takim Drzwizynie po 16 zamiera zupełnie.Czasami jakis wypad do Kołobrzegu i powrót w zupełnych ciemnościach do domu.A co w tych warunkach robia zwykli mieszkancy takiego Szczecinka a no nic brak infrastruktury dobrych zakładów powoduje frustracje dla młodych stad wielka emigracja z tych ziem za chlebem do osciennych krajów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.