mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Są pieniądze na budowę połączenia Świdnicy z A4

Są pieniądze na budowę połączenia Świdnicy z A4

Ponad 120 mln zł zarząd województwa dolnośląskiego zaplanował z własnego budżetu oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego na sfinansowanie drogi ze Świdnicy do autostrady A4. Budowa ma ruszyć wiosną 2010 roku. To jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych ze środków wojewódzkich.

Są pieniądze na budowę połączenia Świdnicy z A4
Do inwestycji dokładają się także mniejszymi kwotami - powiat świdnicki 13 630 958,67 zł, - gmina miejska Świdnica 5 159 522,25 zł, - gmina Żarów 5 159 522,25 zł, - gmina wiejska Świdnica 1 000 000,00 zł,  - gmina Jaworzyna Śląska 736 686,83 zł. Ostateczny koszt oraz kwoty dotacji poznamy po trwającym właśnie przetargu.

- Nowa trasa połączy Świdnicę i Żarów – w tym tamtejsze podstrefy ekonomiczne – z autostradą A4. Budowa drogi powinna zakończyć się w 2011 r – informuje Zbigniew Szczygieł, odpowiadający w Zarządzie Marszałka Marka Łapińskiego za inwestycje drogowe.

Przetarg na budowę tej trasy – drogi powiatowej nr 3396 D – właśnie trwa. Połączy ona ul. Stęczyńskiego (droga wojewódzka nr 382) w Świdnicy z drogą krajową nr 5. Dzięki niej mieszkańcy Świdnicy, Jaworzyny Śląskiej oraz Żarowa będą mogli szybciej i bezpieczniej dojechać do autostrady A4. Nowa trasa ułatwi też funkcjonowanie zakładów ulokowanych w podstrefach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Świdnicy i Żarowie.

Teraz ciężarówki obsługujące firmy działające w podstrefach ekonomicznych jeżdżą wąską drogą, biegnącą przez świdnickie osiedle Zawiszów oraz miejscowości Wiśniowa, Wierzbna, Bożanów, Żarów i Łażany w bliskim sąsiedztwie budynków mieszkalnych. Ciężki ruch tranzytowy stanowi zagrożenie i jest uciążliwy dla okolicznych mieszkańców.

Planowany łącznik między Świdnicą a autostradą A4 będzie omijał te miejscowości. Stanie się ważną częścią nowego układu komunikacyjnego na linii Wałbrzych – Świdnica – Żarów – autostrada A4. Nowa droga będzie miała 17 kilometrów długości i na większości odcinków będzie dwupasmowa. Będzie przystosowana do ruchu ciężarowego, a na jej trasie znajdą się trzy ronda.

Przetarg na budowę drogi – ogłoszony przez inwestora czyli powiat świdnicki – właśnie trwa. Przedstawiciele starostwa świdnickiego oceniają, że procedura wyboru wykonawcy zakończy się w połowie lutego 2010 r. Rozpoczęcie budowy jest planowane na koniec marca br. Droga powinna zostać otwarta w 2011 r. Inwestor zgromadził już wszystkie potrzebne dokumenty – w tym pozwolenie na budowę i decyzję środowiskową.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~mg 2010-07-23

Ma połączyć Świdnicę (droga 382 za Tesco oraz strefę ekonomiczną Zawiszów) z drogą nr.5 i dalej 5-ką do węzła Kostomłoty na A4. Zwracam uwagę że na mapkach nowa droga 3396 D o długości 17 km kończy się tuż za wioską Łażany - brakuje jeszcze 3 km do 5-ki. pozostawiam to bez komentarza. Budowana jest głównie dla TIR-ów. Szczerze powiem, że chętniej widziałbym obwodnicę 35-ki np. zaczynając od zakrętów przed Komorowem i dalej północną stroną za Komorowem, Osiedlem Młodych przed Zawiszowem i kończąc aż za Pszennem. To by było coś! Zabrałaby ruch z trasy Wałbrzych-Wrocław (Zamenhofa,Esperantystów). Tak przy okazji od parunastu lat jest potrzeba wykonania całkowicie nowej drogi od podstaw od ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy do ulicy Świdnickiej w Wałbrzychu (mówię o tragicznej wąskiej poza wszelkimi parametrami DROGOPODOBNEJ 379 przez Modliszów, Julianów. Ciągłe łatanie ubytków i wyszczerbków przy poboczach od kilkunastu lat zabrało tyle pieniędzy, że wybudowano by całkowicie nową i chociaż odrobinę szerszą drogę. Ma tylko nieco ponad 20 km długości.

~swidniczanin 2010-01-12

Hehe! A te zdjęcie to do czego? Ta droga będzie miała po jednym pasie w każda stronę, z kilkoma krótkimi odcinakmi, gdzie będzie 2+2. Poza tym będą takie atrakcje jak trzy ronda, kilkanaście skrzyżowań z drogami lokalnymi, zjazdy na pola... Jedynym plusem będzie to, że będzie omijać wioski. I nie będzie łączyć Świdnicy a A4, tylko z DK5.

~Alfista 2010-01-12

Dwupasmowa, czy może jednak dwujezdniowa? To, że dwupasmowa, to chyba nie trzeba pisać, czyż nie mam racji? Więc jak?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic