mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Są pieniądze na budowę połączenia Świdnicy z A4

Są pieniądze na budowę połączenia Świdnicy z A4

Ponad 120 mln zł zarząd województwa dolnośląskiego zaplanował z własnego budżetu oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego na sfinansowanie drogi ze Świdnicy do autostrady A4. Budowa ma ruszyć wiosną 2010 roku. To jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych ze środków wojewódzkich.

Są pieniądze na budowę połączenia Świdnicy z A4
Do inwestycji dokładają się także mniejszymi kwotami - powiat świdnicki 13 630 958,67 zł, - gmina miejska Świdnica 5 159 522,25 zł, - gmina Żarów 5 159 522,25 zł, - gmina wiejska Świdnica 1 000 000,00 zł,  - gmina Jaworzyna Śląska 736 686,83 zł. Ostateczny koszt oraz kwoty dotacji poznamy po trwającym właśnie przetargu.

- Nowa trasa połączy Świdnicę i Żarów – w tym tamtejsze podstrefy ekonomiczne – z autostradą A4. Budowa drogi powinna zakończyć się w 2011 r – informuje Zbigniew Szczygieł, odpowiadający w Zarządzie Marszałka Marka Łapińskiego za inwestycje drogowe.

Przetarg na budowę tej trasy – drogi powiatowej nr 3396 D – właśnie trwa. Połączy ona ul. Stęczyńskiego (droga wojewódzka nr 382) w Świdnicy z drogą krajową nr 5. Dzięki niej mieszkańcy Świdnicy, Jaworzyny Śląskiej oraz Żarowa będą mogli szybciej i bezpieczniej dojechać do autostrady A4. Nowa trasa ułatwi też funkcjonowanie zakładów ulokowanych w podstrefach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Świdnicy i Żarowie.

Teraz ciężarówki obsługujące firmy działające w podstrefach ekonomicznych jeżdżą wąską drogą, biegnącą przez świdnickie osiedle Zawiszów oraz miejscowości Wiśniowa, Wierzbna, Bożanów, Żarów i Łażany w bliskim sąsiedztwie budynków mieszkalnych. Ciężki ruch tranzytowy stanowi zagrożenie i jest uciążliwy dla okolicznych mieszkańców.

Planowany łącznik między Świdnicą a autostradą A4 będzie omijał te miejscowości. Stanie się ważną częścią nowego układu komunikacyjnego na linii Wałbrzych – Świdnica – Żarów – autostrada A4. Nowa droga będzie miała 17 kilometrów długości i na większości odcinków będzie dwupasmowa. Będzie przystosowana do ruchu ciężarowego, a na jej trasie znajdą się trzy ronda.

Przetarg na budowę drogi – ogłoszony przez inwestora czyli powiat świdnicki – właśnie trwa. Przedstawiciele starostwa świdnickiego oceniają, że procedura wyboru wykonawcy zakończy się w połowie lutego 2010 r. Rozpoczęcie budowy jest planowane na koniec marca br. Droga powinna zostać otwarta w 2011 r. Inwestor zgromadził już wszystkie potrzebne dokumenty – w tym pozwolenie na budowę i decyzję środowiskową.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Samochody z napędem 4x4 – bezpieczny układ

auto motor i sport 0000-00-00

8 aut w Alpach. Zasypane śniegiem górskie drogi i samochód z napędem na obydwie osie - taka zima sprawia frajdę. Cztery napędzane koła zapewniają nie tylko lepszą trakcję, ale i większe bezpieczeństwo. Sprawdzamy na co który system stać.

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~mg 2010-07-23

Ma połączyć Świdnicę (droga 382 za Tesco oraz strefę ekonomiczną Zawiszów) z drogą nr.5 i dalej 5-ką do węzła Kostomłoty na A4. Zwracam uwagę że na mapkach nowa droga 3396 D o długości 17 km kończy się tuż za wioską Łażany - brakuje jeszcze 3 km do 5-ki. pozostawiam to bez komentarza. Budowana jest głównie dla TIR-ów. Szczerze powiem, że chętniej widziałbym obwodnicę 35-ki np. zaczynając od zakrętów przed Komorowem i dalej północną stroną za Komorowem, Osiedlem Młodych przed Zawiszowem i kończąc aż za Pszennem. To by było coś! Zabrałaby ruch z trasy Wałbrzych-Wrocław (Zamenhofa,Esperantystów). Tak przy okazji od parunastu lat jest potrzeba wykonania całkowicie nowej drogi od podstaw od ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy do ulicy Świdnickiej w Wałbrzychu (mówię o tragicznej wąskiej poza wszelkimi parametrami DROGOPODOBNEJ 379 przez Modliszów, Julianów. Ciągłe łatanie ubytków i wyszczerbków przy poboczach od kilkunastu lat zabrało tyle pieniędzy, że wybudowano by całkowicie nową i chociaż odrobinę szerszą drogę. Ma tylko nieco ponad 20 km długości.

~swidniczanin 2010-01-12

Hehe! A te zdjęcie to do czego? Ta droga będzie miała po jednym pasie w każda stronę, z kilkoma krótkimi odcinakmi, gdzie będzie 2+2. Poza tym będą takie atrakcje jak trzy ronda, kilkanaście skrzyżowań z drogami lokalnymi, zjazdy na pola... Jedynym plusem będzie to, że będzie omijać wioski. I nie będzie łączyć Świdnicy a A4, tylko z DK5.

~Alfista 2010-01-12

Dwupasmowa, czy może jednak dwujezdniowa? To, że dwupasmowa, to chyba nie trzeba pisać, czyż nie mam racji? Więc jak?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.