mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Są pieniądze na przebudowy na Podlasiu

Są pieniądze na przebudowy na Podlasiu

Przebudowa drogi wojewódzkiej z Michałowa do Juszkowego Grodu na Podlasiu ma szansę na wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Są pieniądze na przebudowy na Podlasiu
Projekt obejmuje przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 686 o długości ok. 21,7 km. Obecnie jest on w bardzo złym stanie technicznym. W ramach modernizacji jezdnia zostanie poszerzona, wzmocniona i zyska nową nawierzchnię. Zostaną również wykonane zatoki autobusowe. Przewidywany koszt tej inwestycji to około 40 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 21,8 mln zł. Droga ma zostać ukończona jeszcze w tej perspektywie finansowej.

Jak argumentuje Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich, który zwrócił się z wnioskiem o przesunięcie tej inwestycji z listy rezerwowej na podstawową, przebudowa wpisuje się w poprzednie działania, mające na celu modernizację dróg we wschodniej części Podlasia. W wyniku realizacji projektu polepszy się znacznie dojazd do już działających, generujących ciężki ruch drogowy ośrodków produkcyjnych (m.in.  z branży drzewnej i przetwórczo-spożywczej).

Realizacja tej inwestycji będzie możliwa dzięki decyzji o rezygnacji z budowy lotniska regionalnego. Dotację stanowią bowiem pieniądze, jakie miało pochłonąć przygotowanie tego projektu do realizacji (koszt uzyskania wszelkich zezwoleń, dokumentacji m.in. projektowej, wykupu gruntów).

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando