mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Są pieniądze na przebudowy na Podlasiu

Są pieniądze na przebudowy na Podlasiu

Przebudowa drogi wojewódzkiej z Michałowa do Juszkowego Grodu na Podlasiu ma szansę na wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Są pieniądze na przebudowy na Podlasiu
Projekt obejmuje przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 686 o długości ok. 21,7 km. Obecnie jest on w bardzo złym stanie technicznym. W ramach modernizacji jezdnia zostanie poszerzona, wzmocniona i zyska nową nawierzchnię. Zostaną również wykonane zatoki autobusowe. Przewidywany koszt tej inwestycji to około 40 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 21,8 mln zł. Droga ma zostać ukończona jeszcze w tej perspektywie finansowej.

Jak argumentuje Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich, który zwrócił się z wnioskiem o przesunięcie tej inwestycji z listy rezerwowej na podstawową, przebudowa wpisuje się w poprzednie działania, mające na celu modernizację dróg we wschodniej części Podlasia. W wyniku realizacji projektu polepszy się znacznie dojazd do już działających, generujących ciężki ruch drogowy ośrodków produkcyjnych (m.in.  z branży drzewnej i przetwórczo-spożywczej).

Realizacja tej inwestycji będzie możliwa dzięki decyzji o rezygnacji z budowy lotniska regionalnego. Dotację stanowią bowiem pieniądze, jakie miało pochłonąć przygotowanie tego projektu do realizacji (koszt uzyskania wszelkich zezwoleń, dokumentacji m.in. projektowej, wykupu gruntów).

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.