mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Są pieniądze na przebudowy na Podlasiu

Są pieniądze na przebudowy na Podlasiu

Przebudowa drogi wojewódzkiej z Michałowa do Juszkowego Grodu na Podlasiu ma szansę na wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Są pieniądze na przebudowy na Podlasiu
Projekt obejmuje przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 686 o długości ok. 21,7 km. Obecnie jest on w bardzo złym stanie technicznym. W ramach modernizacji jezdnia zostanie poszerzona, wzmocniona i zyska nową nawierzchnię. Zostaną również wykonane zatoki autobusowe. Przewidywany koszt tej inwestycji to około 40 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 21,8 mln zł. Droga ma zostać ukończona jeszcze w tej perspektywie finansowej.

Jak argumentuje Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich, który zwrócił się z wnioskiem o przesunięcie tej inwestycji z listy rezerwowej na podstawową, przebudowa wpisuje się w poprzednie działania, mające na celu modernizację dróg we wschodniej części Podlasia. W wyniku realizacji projektu polepszy się znacznie dojazd do już działających, generujących ciężki ruch drogowy ośrodków produkcyjnych (m.in.  z branży drzewnej i przetwórczo-spożywczej).

Realizacja tej inwestycji będzie możliwa dzięki decyzji o rezygnacji z budowy lotniska regionalnego. Dotację stanowią bowiem pieniądze, jakie miało pochłonąć przygotowanie tego projektu do realizacji (koszt uzyskania wszelkich zezwoleń, dokumentacji m.in. projektowej, wykupu gruntów).

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?